التسويق الرقمي

Web Sitesi Online Pazarlama

Web'de para kazanmak ister misiniz? Yani milyonlarca başka insan var. Neyse ki neredeyse herkes için internette bolca yer var. Web sitesi çevrimiçi pazarlaması aşağıdaki alanlardan bazılarını veya tümünü içerebilir:

* Arama Motoru Optimizasyonu

* Tıklama Başına Ödeme Reklamı

* Link Değişimi

* Ücretli Bağlantı Yerleşimi

* E-posta Kampanyaları [19659002] * Geleneksel Reklamcılık

Arama Motoru Optimizasyonu

Web sitenizin çevrimiçi pazarlama çalışmalarının çoğunluğu sitenizin büyük arama motorlarında iyi listelenmesini sağlamaya yönelik olmalıdır. Siteniz Google, Yahoo ve MSN'nin ilk veya ikinci sayfalarında görünmüyorsa, web'de başarılı olmayacaksınız. Web sitesi çevrimiçi pazarlamasının tercih edilen yöntemi olarak arama motoru optimizasyonunu kullanmadan kârlı bir e-ticaret sitesi oluşturmak imkansızdır. İlk incelemeden sonra, arama motoru optimizasyonu uğursuz bir görev gibi görünebilir. Ancak, ortalama zeka ve motivasyona sahip olan herkes bu web sitesi çevrimiçi pazarlamasıyla başarılı olabilir.

Tıklama Başına Ödeme Reklamı

Sayfalarınız zaten arama motorlarında iyi listelenene kadar zamanınızı ve paranızı web sitesi çevrimiçi pazarlamacılığı biçiminde harcamayın. Web sitesi çevrimiçi pazarlamacılığınızın ana biçimi olarak إعلان ödemeyi kullanmanız ve karlı olmanızın imkansızdır. Web sitesi çevrimiçi pazarlamacılığının bu formu, yalnızca başarınızı arama motoru optimizasyonuyla tamamlamak için kullanılmalıdır. Bu pazarlama biçimini kullanmak, deneyimli bir web sitesi pazarlamacısı değilseniz çok fazla para harcamanın hızlı bir yolu olabilir.

Link Exchange

Geçmişte bu, site sahipleri için hemen hemen gerekli bir web sitesi çevrimiçi pazarlaması yöntemi olarak kullanılıyordu. Bununla birlikte, uygulama şu anda en iyi ihtimalle çok iyi ve sitenizi en kötü şekilde yaralayabilir! Link değişimi üç ya da dört yıl önce öylesine yaygındı ki, büyük arama motorları artık uygulamaya çok uygundu. Bugün sitenize yardımcı olabilecek tek linkler tek yönlü bağlantılar. Diğer bir deyişle, eğer site A'nın B bölgesine bir bağlantısı varsa ve vize versa, her iki bağlantı da kendilerini reddeder. Artık sadece diğer sitelerle bağlantı kurmaya katılmak için zaman kaybıdır. Sıralama durumunuzu arttırmakta çok fazla yardım sağlamamaktadır. Ve Link Çiftlikleri konusunda dikkatli olun! Yüzlerce veya binlerce sayfada bağlantınızı kurmayı vaat eden herhangi bir programa ASLA katılmayın. Siteniz, web sitesi çevrimiçi pazarlamacılığını kullanarak Google ve Yahoo tarafından yasaklanmış olabilir!

Ücretli Bağlantı Yerleşimi

Bazı durumlarda bu, sitenizi tanıtmanın başarılı bir yolu olabilir. Web sitesi çevrimiçi pazarlamanın ücretli bir yöntemi olarak, belirli kriterler karşılandığında çok uygun maliyetli olabilir. Bağlantı yerleşimi satın aldığınız site, en az 5 sayfalık bir sayfa sıralamasına sahip olmalıdır. Sayfa sıralamasını görmek için Google Araç Çubuğu'nuz yüklü değilse, Google'dan indirin. Hatırlanması gereken ikinci önemli nokta, sitenin sitenizde olduğu gibi aynı içerik barındırması ZORUNLUDUR. Köpek tasmaları satıyorsanız, hava durumu ile ilgili bir sitede bir bağlantı için ödeme yapmak iyi değildir. Sadece paranızın israfı olacak. Son olarak, "sponsorlu siteler", "reklamverenler" vb. Kelimeler bağlantınızın yakınında gösteriliyorsa bağlantı satın almazdım. Arama motorları, bu linklerin ödenmesini ve sitenize çok az veya hiç kredi vermediğini tespit eder. Bağlantınızın "Sponsor Siteler" altında listelenmesi hiçbir zaman incitmeyecek, ancak bu da işe yaramayabilir. Bir sayfanın 5'inci sırada olan bir bağlantı için ayda yirmi veya otuz dolar ödeyemem. Linkler için ödeme yaptığımı düşündüğümde sitelerim yeni olduğunda web sitemizin online pazarlama çabalarından yararlandı. Unutmayın, bağlantı için ödeme nedeniniz, arama motorları tarafından yüksek sayfalı bir sıralama sitesine bağlı olarak algılanan “durumunuz” ile doğrudan bağlantı yerleşiminden doğrudan iş yapmaktan çok daha fazlasını içerir.

E-posta Kampanyaları

Web sitesi çevrimiçi pazarlamacılığının bu formunu profesyonellere bırakın. Diğer web pazarlama biçimleriyle başarılı olduktan sonra, bunu sınırlı bir şekilde deneyebilirsiniz. En iyi yöntem, e-posta pazarlaması için bir opt-in stili kullanıyor. Bu, sitenize gelen bir ziyaretçinin, örneğin aylık bir bültene kaydolduğu yerdir. Size bir şey postalamanızı istedikleri için, spam ile suçlanmayacaksınız. Günümüzde spam göndericiden daha kötü bir şey yoktur. E-posta kampanyalarınızı yürütecek profesyonel şirketler var. Bu profesyonel hizmetleri, geçersiz adreslerin otomatik olarak kaldırılması ve listeden kaldırılmasını istemiş olan alıcıların işlenmesi için veri tabanları kurulumuna sahip olduklarından, bu hizmetleri kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Geleneksel Pazarlama Yöntemleri

Her zaman dergiler ve gazeteler gibi basılı materyallere reklam yerleştirebilir. Burada yine dikkatli olmak gerekiyor. Yavaş yavaş başlamak ve suları daha küçük, daha düşük maliyetli yayınlarda test etmek en iyisidir. Neyin satıldığına bağlı olarak, bu pazarlama biçimi için birçok olası yol var.

Web Sitesi Online Pazarlama

Web pazarlamacılığının önemini çok fazla kişi gerçekleştiremedi. Sadece bir sayfa oluşturmayı ve internette bulmayı düşünürler, paranın hemen akmaya başlayacağı anlamına gelir. Hiçbir şey doğrudan daha ileri bir şey olamaz! Web'de ilk dolarınızı kazanmak için çok zaman, sabır ve sıkı çalışma gerektirir. Ve her şey pazarlama ile ilgili. İyi pazarlar ve para kazanacaksın. Piyasa fakir ya da hiç yok ve sadece gurur duyduğunuz temiz bir siteye sahip olacaksınız. Doğru plana rağmen başarı sizin olabilir. İyi şanslar!