SEO

Web Sitesi Optimizasyonu için Google ve Yahoo Spidering Algoritmaları

Bir algoritma nedir? İnsanlar neden ücretsiz organik arama motoru optimizasyonu için İnternet pazarlama planlarını geliştirirken algoritmalar hakkında konuşuyor?

Arama motorları algoritması ile ne demek istiyorsun?

Algoritmayı tanımlayalım. Algoritma, bir problemi çözmeye yardımcı olacak bir formüldür. Bu tanım, tarayıcıların otomatik olarak takip etmesi, İnternet dünyasında bulduğu milyarlarca sayfayı taraması ve içeriği değerlendirmesi için belirli kurallar oluşturmak anlamına gelir. Bir robotun içeriğinizin alaka düzeyini nasıl değerlendireceği ve belirleyeceği fikri, kendi benzersiz ücretsiz organik arama motoru optimizasyonunuzu geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken ana faktördür. Google ve Yahoo botları size yüksek sayfa sıralaması vererek veya web sitenizi görmezden gelebilir. Robotlar web sitenizi görmezden geldiğinde, internet dünyasında yoksunuz.

Sayfa alakası ile ne demek istiyorsun?

Robotların web sitenizi sık sık arayarak aramaları, dizin oluşturma olarak adlandırılır. Sıralı sayfalarınızın, kullandığı yapılandırılmış algoritmaya göre alaka düzeyini belirler. Tarayıcılar, sayfanızın metnini veya içeriğini inceleyecek, anahtar kelimeleri arayacak ve anahtar kelime yoğunluğunu belirleyecektir. Artık organik arama motoru optimizasyonunda anahtar kelimelerin ve anahtar kelime yoğunluğunun önemini fark etmeye başladığınızı düşünüyorum. Bunun için, açılış sayfası web sitesi optimizasyonu için her içerik için 1 veya 2 anahtar kelime kullanmak akıllıca olacaktır. İstediğiniz tüm anahtar kelimeleri koyup metninizde harmanlayarak delireceksiniz. Bilgi, fikir, argümanınız ve anahtar kelimeler düzgün bir şekilde karışmalı ve akmalıdır.

Anahtar kelimelerin önemi ve sayfa alaka düzeyi

Algoritma son derece önemlidir, çünkü basitçe robotların içeriğinizi indeksler, örneğin bir paragraf başlatan anahtar kelimeyi nasıl okuduklarını öğretir ve sonra bunu bazı tanımlarla takip edersiniz. Bu eski veya mevcut tarayıcılardan biri olabilir & # 39; algoritması. Tarayıcılar ayrıca, yazarın kimliğini belirleme unsurundan da yararlanır, yani içeriği kimin yazdığını veya içeriğinize veya sayfanıza bağlanan kişileri yazar. Blog yorumlarının ve bağlantıların bırakılmasının, yorum yapacağınız ve bağlantıları bırakacağınız web sitesinin ve içeriğin akıllıca seçimi anlamına geleceğini anlayın. Alaka düzeyi, robotların algoritmaya dayalı olarak kullandıkları önemli bir faktördür.

Bazı içeriklerde, yazarın daha büyük yazı tiplerinde sıkça görülen önemli konulardaki başlıklardan çıkabileceğine dikkat edin. Bazı yazarlar ayrıca belirli çapa metni için nereye gidileceğini okuyuculara yönlendirmek için HTML'yi kullanır. Arama motorları, bu bilgileri, web sitenizi otomatik olarak kaplayan sayfanızı, aynı web sitesi anahtar kelimelerini kullanan diğer web sitelerine veya rakiplere kıyasla sıralamak için kullanır. Şimdi algoritma hakkında daha çok şey öğreniyoruz.