SEO

الصفحة وائح لموقع التحسين

İster SEO uzmanı olun, isterse eğitim konusunda acemi olun, bazı gelişmiş yerinde optimizasyon teknikleri uygulamak oldukça basit bir işlemdir. Ana fikir, web sitenizin içeriği boyunca anahtar kelimeleri nasıl kullandığınız konusunda biraz yaratıcı olmaktır. Etkili olmanın püf noktası, anahtar kelime hedeflerinize göre hem anahtar kelime için optimize edilmiş hem de yaratıcı bir şekilde düzenlenmiş sayfaların yapışkan bir yapısını geliştirmektir.

Gerçek anahtar kelime optimizasyonu işlemi, başlık başlığı, meta açıklama, başlıklar, güçlü etiketler, gövde kopyası vb. Gibi belirli ifadeleri nasıl kullandığımızı içerir. Bu makalede, geri adım atıyorum. Sitenin gerçek planlarını veya optimize edilmiş sayfaların organizasyonunu daha yüksek SEO performansına katkıda bulunduğunu kabul eder.

En İyileştirilmiş Sayfaları Düzenleme

Sayfalarınızın düzenini planlama ve yapılandırma yöntemi, SEO ve site optimizasyonunun kilit bir yönüdür. Genel anlamda, her sayfanın optimizasyonunu yalnızca bir kesin anahtar kelime hedefine ve bazen birkaç varyasyona odaklamak istiyorsunuz. Ancak, anahtar kelime ile alakalı sayfaların optimize edilmiş bir yapısını stratejik olarak oluşturarak sayfa planlama sürecini biraz daha derine götürebilirsiniz.

Optimize edilmiş sayfalarınızın yaratıcı bir şekilde düzenlenmesi, SEO çalışmalarınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bununla sitenizin sayfalarını, sitenizin bağlamsal alaka düzeyini (veya anahtar kelime alaka düzeyini & # 39;) oluşturacak şekilde yapılandırmayı kastediyorum:

İşte bir örnek:

diyelim ki, saç dökülmesini tedavi etme konusunda yeni bir anahtar kelime kategorisi için bir saç dökülmesi sitesini optimize ediyoruz. Büyük olasılıkla o anahtar kelime için optimize edilmiş yeni bir sayfa oluşturacağız; Bununla birlikte, birkaç destek sayfası oluşturarak optimizasyonu bir adım daha ileri götürebiliriz.

Web sitemizin niteliğine bağlı olarak, erkekler, kadınlar, doğal tedaviler ve diğerleri için saç dökülmesi tedavilerine odaklanan ek sayfalar açmak isteyebiliriz. Buradaki fikir, daha uzun kuyruklu anahtar kelime varyasyonlarını hedef alan yeni bir sayfa katmanı oluşturarak en iyi anahtar kelime alaka düzeyini oluşturmaktır.

Optimize Edilmiş Sayfaları Bağlama

Sayfalarımızı düzenleme şeklimizin yanı sıra, optimize edilmiş sayfalarımızı bağlama biçimimizi de düşünmeliyiz. Bu tür sayfaların doğru şekilde bağlanması, önemli bir SEO etkisine sahip olabilir ve bazen arama motoru sonuçlarında daha fazla pozlamaya neden olabilir.

Akılda tutulması gereken en önemli şey, bağlantılı sayfaların birbirleriyle alakalı olmasını sağlamaktır. Örneğin, bir sayfayı "saç dökülmesi tedavisi" için optimize edersek & # 39; 'Saç dökülmesi için doğal tedaviler' gibi diğer aşağılayıcı sayfalara işaret eden bir içerik içerebilir. ve & # 39; erkekler için saç dökülmesi tedavileri. & # 39; Bağlantı, sayfanın içeriğinde anlamlı olduğu sürece (genellikle bağlantıyla ilgili olan bir paragrafta.)

Bağlantı kurarken dikkate almak isteyeceğiniz iki bağlantı türü vardır. sitenizde optimize edilmiş web sayfaları. Bunlar:

  • bağlamsal bağlantılar : metnin bir paragrafında olduğu gibi, bir sayfanın kopyasında oluşturulan bağlantılar
  • kırıntı izi izleri : çeşitli sayfa düzeylerini temsil eden bağlantılar, genellikle bir sayfanın ilk başlığının üstünde görülüyor (genellikle sitenin tüm sayfalarında)

Kırıntı izi bağlantıları oldukça basit ve genellikle site genelinde tümleşik olacak. Kırıntı izi bağlantıları uygulamak, tüm alakalı sayfaların kullanıcı yoluna veya sitenin genel sayfa derinliğine dayalı olarak birbirine bağlanmasını sağlayan harika bir SEO hareketidir.

Bağlamsal bağlantılar, kullanıcılar düşünülerek kurulmalıdır. Bir metin paragrafında bağlantı oluşturmadan önce, bağlantının kullanılabilirlik açısından anlamlı olup olmadığını kendinize sorun. Bu, iç bağlantılar kurarken bağlamsal alaka düzeyinin önemini vurgulamaktadır. İçeriğin paragrafı veya bloğu belirli bir konuyla ilgiliyse, o içerikteki bağlantıların metinle bir şekilde alakalı olduğundan emin olun.

Paket Servis Noktası

İyi optimize edilmiş web sitelerine baktığınızda, sayısız sayfalarda değerli içeriklerle genellikle çok derin ve zenginler. Her sayfa, belirli bir arama terimi için terbiyeli bir şekilde optimize edilmiş bir anahtar kelimedir ve her sayfa genellikle belirli bir anahtar kelime kategorisinde düzenlenir.

Yerinde optimizasyon için en iyi benzetmelerden biri bir ders kitabı oluşturmak. Hikayenin başlığı veya odağı çok sayıda bölüm tarafından desteklenir ve her bölüm çok sayıda bölüm tarafından desteklenir. Öğrenciler için seçilen ders kitapları iyi organize edilmiş ve servet bilgisi sunan kitaplardır. Web sitenizin sayfalarını düzenlerken ve optimize ederken bunu aklınızda bulundurun.