SEO

Web Sitesi Optimizasyonu

Web sitesi optimizasyonu nedir ve sizin ve işletmeniz için ne anlama geliyor? Peki, "sizin ve işiniz ne anlama geliyor?" soru, "Her şey demek! HER ŞEY anlamına gelir … hemen şimdi optimize et!" diyerek sizi korkutmak olurdu. Acele edin, çok geç olmadan. "

Bununla birlikte, bildirimi cazip hale getirmek, yapmak istediğim en son şey sizi gereksiz bir panik haline getirmektir. Basitçe söylemek gerekirse, web sitesi optimizasyonu web sitenizin ne kadar görünür olduğunuzu çevrimiçi trafik trafiğini aramaktır. Bu çok önemli bir husustur. Tüm "Acele et, şimdi optimize et … önce çok geç!" Ayrıca, hiç kimsenin görmediği bir web sitesine sahip olmanız, çünkü hiç sahip olmadığınızdan.

Arama motoru dostu olmanın önemi hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi almak için, herhangi bir anahtar kelime için en iyi 10 arama sonucunun bir yerinde sıralanması iyi bir şey.

Neden …

Arama motorlarının hemen hemen her şeyi bulmak için tercih edilen bir yöntem olduğunu ve ne zaman çevrimiçi olduğunu bulmak için bir yöntem olduğuna dair bir sır değil. Geçmişte kullanılan arama motorları. Listelenen sonuçların ikinci, üçüncü ve hatta dördüncü sayfalarındaki bağlantılara ne sıklıkla bakarsınız?

Cevabınız "neredeyse hiç" veya "daha fazla sayfa var" çizgileri boyunca bir şey olsaydı? kötü hissetmiyorum. Web kullanıcılarının yaklaşık% 40'ı ilk 10 arama sonucunun ötesini okumaz. İlk 30'un ötesinde% 8'den az arama.

Görünürlük açısından bir kez daha, sitenizin arama motoru trafiği yoluyla en iyi çevrimiçi gösterim için en iyi 10 arama sonuçlarında listelenmesini istersiniz.

Web sitesi optimizasyonu ve en iyi arama motoru sıralamasını elde etmek için en iyi seçiminiz, seçtiğiniz anahtar kelimeler için iyi kalitede alakalı bilgiler verdiğinizden emin olmaktır. Anahtar kelime alaka düzeyinin yanı sıra, arama motorları ayrıca bağlantı popülerliğini, bağlantı ilişkilerinin kalitesini ve benzersiz trafik miktarını ve süresini de dikkate alır.

Tüm bu kaliteli içerik içeriği, kendi içeriğinizi oluşturma konusunda size biraz zaman ayıran bu ve anahtar kelime alaka düzeyiyle ilgiliyse, sizi endişelendirmenize gerek yoktur. Çevrimiçi içerik oluşturmanın en büyük avantajlarından biri, genel ortamın rahat ve gayri resmi yapısıdır. Kişisel bir arkadaşınıza e-posta yazabilirseniz, web sitesi optimizasyonu standartlarına göre mükemmel içerikler de oluşturabilirsiniz.