التسويق الرقمي

Web sitesi Para Kazanma İpucu – Metin Reklamlarında İkiye Çizili Kullanın

Distinction and Temptation
Bir web sitesinden para kazandırmak ve PPC kazanmak için metin içi reklamlar kullanılırken, sitenizdeki reklamlar için çift altı çizgi kullanın. Tıklama oranındaki kısa vadeli artış cazibesine rağmen, metin içi bağlantıları gizlemeyin ve çift altı çizgi gibi farklı bir biçim kullanın. Ayrıntılandırmaktan mutluluk duyuyorum.

Fare üzerine gelip kabarcık oluşturan köprüler – metin içi reklamlarla web sitesinden para kazanmanın anahtarıdır. Sağlayıcı algoritması iyi çalıştığı zaman, kancalar için seçilen anahtar kelimeler, okuyucunun ilgisini çekecek ve içerikle alâkalı olacaktır. Bir okuyucu aslında vurgulanan terimle ilgilenirse üzerine fare ile gelip إعلانı kabarcığın içinde görür ve daha fazlasını öğrenmek isterse – tıklayın. Nakitin nerede olduğu.

Ancak, okuyucu doğrudan kancayı tıklamayı seçebilir. Böyle doğrudan bir tıklama, aynı zamanda reklamverenin açılış sayfasına yönlendirilir ve tıklama başına gelir elde eder. Ve burada da cazip: Metin içi reklamlar için kancalar, sayfadaki diğer bağlantıların biçimi ve görünümüyle aynı olan düzenli bağlantılar olarak biçimlendirilebilir. Normal bağlantılar kılığında, okuyucular, ücretli içeriğe neden olduklarını bilmeden kancaları tıklatabilir. Kısa vadede, bu, sayfa görüntüleme başına daha fazla tıklama (daha yüksek tıklama oranı veya TO) ve bir tıklama başı bazında (PPC), her tıklama ödenildiğinde web sitesi daha yüksek gelirler üretecektir.

Catch
Fakat yakalamak var. Bu sadece kısa vadede işe yarayacaktır. Açık bir açıklama, web sitesinin okuyucuları yakında bütün bağlantıların düzenli olmadığını öğrenecek ve tamamen tıklayarak tıklamayı bırakmak ya da fareyle dikkatli bir şekilde ekrana getirmekten kaçınacak. Bu şekilde, tıklamalardaki ilk artıştan sonra bir düşüş olacaktır. Bunun birçok web sitesinde görüldüğünü gördüm. Şimdi, bazı web sitesi yayıncılarının artık gülümseyerek, kendilerini gülümsediğini biliyorum, zaten tekrarlanan ziyaretçileri elde etmeyi başaramadım, bu yüzden en azından tek bir ziyarette onlardan ücretli olarak bir tıklama alalım. Üzgünüm, fakat bu da yanlış.

Bu ipucu arkasında – reklam bağlantıları için farklı biçim kullanmak için – daha derin akıl yürütme hem tekrarlanan hem de yeni ziyaretçiler kapsıyor. Bir okuyucu başka bir ilgili makaleye ulaşmayı bekleyen ancak bir reklamverenin sayfasında yer alan bir bağlantıyı tıkladığında, çoğunlukla hemen geri döner (veya yeni bir pencere olursa pencereyi kapatır). Böyle bir örtülü reklam, çoğunlukla görmezden gelinen ya da kaşlarını çattığı okumanın kesilmesidir. Reklamverenin bakış açısından, bu en kötü tıklama türüdür. Önce reklamveren bu tıklama karşılığında ödeme yaptı, ancak okuyucu hemen reklamın açılış sayfasından ayrıldığı zaman beklenen dikkati almadı. İkincisi ve daha da kötüsü, ziyaretçinin onu tıklamayı beceremeyen markaya yönelik olumsuz bir his bırakması bile mümkündür.

Kazançları ve Mutluluğu Yitirmek
Reklamverenler ödediği tıklamalardan memnun değillerse, kampanyayı web sitesinden çekiyorlar. Bu, zıplatılmış ziyaretçileri göndermeyi sürdüren bir web sitesine (bu hemen ayrılan ziyaretçiler) karşı özel olarak yapılabilir; Daha küçük web sitelerinin radarın altına gizleyebileceğini düşünüyorsanız tekrar düşünün – otomatik filtreler bu tür web sitelerine düşük kaliteli puanlar verecek ve onları engelleyecektir.

Reklamverenler kampanyalarını belli bir web sitesinden kaldırdıktan sonra, reklamlar daha düşük ve daha düşük bir tıklama değeri elde ettiğinden etkin gelirler (veya eBGBM) düşer. Aktif kampanyalar daha genel hale geldiğinden ve reklamların okuyucular için daha az alakalı ve ilginç hale geldiğinden Aslında tıklama oranı kararnameleri bile.

Tüm bunlar yeterince ikna edici değilse, ziyaretçilerin bir reklamı tıkmak için kandırıldıklarını hissettiklerinde aldıkları genel hayal kırıklığını ekleyin – bu sizin amaçladığınız kullanıcı deneyimidir mi? Ve daha önce retorik sorulara girdiysek hangi biçimlerden – normal veya çift alt çizgi bağlantılar – daha belirgindir ve kendi ilgi alanınızı ve tıklamanız için bir şansınız olur mu?

İpucu: Reklam Bağlantıları için Farklı Biçim
İpucu: Metin içi reklamlar için farklı bir format kullanın. Ziyaretçileriniz, bir reklamın sinyali olarak kancaları fark ettiğinde, onları kolayca göz ardı edebilir ve okurken kesintiye uğramayabilirler. Bununla birlikte, kanca ilginç olduğunda arkasında bir kabarcık olduğunu biliyorlar, havada kalmalarını sağlıyorlar, reklamı düşünüyorlar ve … reklamverenin içeriğine maruz kalma konusunda aktif olarak izin veriyorlar. İzin verilen bu tıklamalar, reklamverenler için oldukça değerlidir ve onlara iyi geribildirimler ile ödül verir. Bu olumlu geribildirim yakında tıklama başına daha yüksek değere, sonuçta daha yüksek gelirlere çevrilecek. Profesyonel olarak, daha düşük bir TO elde edebilirsiniz, ancak eBGBM ve alt satırdaki gelirler daha yüksek olacaktır. Ayrıca, diğer kullanımlar için daha fazla tıklama elde edersiniz (içerikle ilgili bağlantılar gibi) ve en önemlisi, web sitenizin genel kullanıcı deneyiminde iyileşme olacaktır. Hepimiz mutlu ziyaretçilerden hoşlanmıyor muyuz?

Çiftli Altı Çizgiye Eklenen Değer
Son bir şey. Neden çift altı çizili? Bu ipucu, metin içi reklam bağlantıları ile sayfadaki diğer köprüler arasında net bir ayrım yapma ile ilgilidir. Herhangi bir format ayrılacaktır. Çift altı çizgi daha da iyi yapacaktır.

Çift altı çizginin kullanılması önemli bir katma değeri vardır. İnternette giderek daha fazla insan bu biçimi metin içi reklamcılıkta benzersiz olarak tanımaktadır. Hem ziyaretçileri hem de reklamverenleri, tıklamalar için izin alarak tüm avantajları, ziyaretçilerinizi rahatsız etmeyen ve içeriğinden odaklanmalarını engellemeyen ortak bir format kullanarak kaldıraçlandırılmıştır. Çevrimiçi topluluğun standartlarına uymayı öneriyorum – fark edilen çift altı çizili.