SEO

Web Sitesi Tanıtım İçin Daha Önemlidir – SEO Veya SMO?

SEO ve SMO aynı madalyonun yüzleridir. Her ikisi de web sitenizi tanınmış arama motorlarında sıralamak için aynı derecede önemlidir çünkü artık trendler değişiyor.

SEO Nedir Ve Nasıl Çalışıyor?

SEO arama motoru optimizasyonu için duruyor. Meta etiketler, backlinkler, sayfa hızı, site yapısı, hata sayfaları, alan adı, yapısal veri, görüntü optimizasyonu ve URL yapısı oluşturma gibi birçok yönü vardır. SEO'nun en önemli parçalarından biri, uygun anahtar kelimelerle benzersiz içerikler oluşturmaktır. İçerik SEO'nun kanıdır. Dolayısıyla, günümüzde insanlar işlerini tanıtmak için kaliteli içeriklere odaklanıyorlar. Google, içerik kalitesi parametrelerini çok hızlı değiştirir. Yani, en son değişikliklerle güncellemeniz gerekiyor. Ayrıca, web sitenizin içeriği düzenli olarak güncellenmelidir.

SEO Arama Motorlarının İlk Sayfasında Sayfanızı Oluşturmada Nasıl Yardımcı Olur?

Herhangi bir web sitesinin içeriği, kullanıcı tarafından aranan anahtar kelimeler içerir. Yani, insanlar bir şey aradığında, kullanıcı tarafından aranan anahtar kelimeleri içeren sayfa, arama motorunun ön sayfasına gelir.

SMO Nedir ve Nasıl Çalışır?

SMO, sosyal medya optimizasyonu anlamına gelir. Günümüzde insanların çoğu günlük etkileşimleri için sosyal medya platformlarını kullanıyor. Dolayısıyla, web sitenizi platformlar aracılığıyla tanıtmak, daha fazla arama yapmanıza yardımcı olabilir. SMO kitleler için popüler hale gelmenin hızlı bir yoludur.

En Popüler Sosyal Medya Platformları Nelerdir?

En popüler 5 sosyal medya platformu aşağıdaki gibidir:

  • فيس بوك
  • LinkedIn
  • Twitter [19659011] Instagram
  • موقع Pinterest

Hangi seçmek için en iyisi -SEO Veya SMO?

SEO sizin sorunla ilgili daha fazla yönleri vardır ve aynı zamanda web sitenizin sakıncaları bilmenize yardımcı olur, böylece, SEO aracılığıyla teşvik Google gibi Arama Motorlarının ilk sayfalarına ulaşmanıza yardımcı olur, ancak web sitenizdeki hataları gidererek bunları kaldırmanıza da yardımcı olur.

Sosyal medya aracılığıyla sayfanın tanıtımını yapmak, insanlar tarafından aranabilir. arama sonuçlarını iyileştirir, ancak genel olarak web sitenizin kusurlarını ortadan kaldırmanıza izin vermez.

Günümüzde artan farkındalık ve teknolojik ilerlemeler nedeniyle SEO ve SMO'nun parametreleri sürekli olarak değişmektedir. Dolayısıyla, sitenizin sıralamasını iyileştirmek ve arama motorları üzerinde görünürlük elde etmek için trendi güncellemeniz gerekir. Kararınız hakkında hâlâ herhangi bir sorunuz varsa veya emin değilseniz, profesyonel danışmanlık alın.