قاعدة البيانات

Windows 10'da Ruby on Rails Mysql2 Gem'i Nasıl Yüklerim

Windows'da MYSQL2 gemini yükleyemiyorsanız, C-Üstbilgi dosyalarını MYSQL'ten indirmeniz gerekir. Diğer mücevherlerden farklı olarak, MYSQL2 kütüphane tarafından sağlanan bazı yerel yapı dosyalarına doğrudan bağlantı gerektirir. MYSQL'in zaten yüklü olmadığı sürece, bu kütüphaneyi internetten indirmeniz – ve başvurmanız – anlamına gelir.

Sorun şu ki, MYSQL2 gem internete bağlanmasına yardımcı olması için belirli dosyalar gerektirdiğinden inşada. Aldığınız hata "Yerel uzantılar oluşturulamadı" ifadesini kullanacaktır. Bu, Windows sisteminizin, geminin doğru şekilde yüklenmesi için gerekli başlık dosyalarını içermediği anlamına gelir.

Bunu çözmenin yolu, önce MYSQL web sitesine giriş yapmak ve "C-Connector" ı aramaktır. Bu, esas olarak, yerel veya harici MYSQL kurulumlarıyla iletişim kurmasına yardımcı olmak için bir dizi önceden derlenmiş işlevi çağırmasına izin veren, MYSQL için "sürücü" dir. Bu yüklemenin amacı, bilgisayarınızın gemiyi kurmak için gerekli dosyalara sahip olmasını sağlamaktır.

MYSQL C-Connector dosyasını bulduktan sonra, sabit sürücünüze indirmeniz gerekir. Bundan, dosyayı açın ve içeriğini sabit sürücünüze yerleştirin. Boşluk içermeyen bir yola koymalısınız, aksi takdirde kurulum referansı kırılacaktır. C: / downloads / mysql-c-connector / files gibi bir yol iyi çalışır. Lütfen bunu yüklemeniz gerekmediğini unutmayın – sadece sıkıştırılmış arşivi indirin, gem yüklendikten sonra onu kaldırabiliriz.

Dosyaları sabit diskinize yüklediyseniz ve yerleştirdiyseniz, o zaman gemiyi yüklemeniz gerekir. tekrar. Bunu yapmak için CMD'yi yüklemeli ve aşağıdaki komutu yazmalısınız "gem install mysql2 –platform = ruby ​​-" –with-mysql-dir = "C: mysql-connector-path" '".

komut, Ruby'nin gemiyi oluşturması için gereken yeni yüklenmiş MYSQL C-Connector kitaplık dosyalarını referans gösterecektir. Doğru şekilde indirdiyseniz / yüklediyseniz, Ruby'nin gerekli dosyaları vb. Yüklemesine izin vermelidir. Başarılı olursa, cmd, gemin kurulduğunu açıklar; değilse, yanlış dosyaları indirmiş olmanız VEYA sisteminizde yüklü başka bir kütüphaneye sahip olmamanız olacaktır.

Windows harici bir kütüphaneye sahip olmadığı için, Internet'ten gerekli olan herşeyi kurmak gerekir. Bu, çoğu insanın Windows ile geliştirmeyi sevmemesinin nedenlerinden biri – sonuç olarak, doğru başlık dosyalarını indirebilmeniz durumunda, iyi olmalısınız.