SEO

WordPress SEO Eklentisi – Sıkça Sorulan Sorular

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) çeşitli yönleriyle yardımcı olmak için çeşitli WordPress SEO eklentileri vardır. Gerçekten ihtiyaç duyduklarını merak edebilirsiniz ama aslında, sayfalarınızı ve yayınlarınızı arama motorlarında iyi sıralamak konusunda ciddi iseniz gerçekten önemlidirler. Bu konuda sorulan ortak sorular şunlardır:

WordPress Arama Motoru Optimize Edilmiş "kutunun dışında"?
Standart bir WordPress kurulumu SEO amaçlı Tamam ama kesinlikle geliştirilebilir. Permalink ayarlarını yapmak gibi bazı şeyler standart WordPress'te yapılabilir ve bazı Temalar SEO amaçları için ek olanaklar sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Ancak, kontrolü ele almanın en kolay yolu, bu amaç için özel olarak tasarlanmış iyi bir WordPress SEO Eklentisi ya da Eklenti yüklemektir.

Bir WordPress SEO Eklentisinin amacı nedir?,
Bir WordPress SEO Eklentisi, sitenin arama motorlarında nasıl göründüğü ve neyin endekslenmediği gibi konularda Web Yöneticisi denetimini vermeyi amaçlamaktadır. Bunu, standart WordPress'te ayarlanan şeyleri değiştirmek, kullanıcı giriş alanlarını eklemek ve işlevselliği tek bir yerde bir araya getirmek için işlevsellik ekleyerek yapar.

Ayrıca, ana amaçlarının bir yan etkisi olarak SEO amaçları için yararlı olabilecek eklentiler de vardır. Örneğin, WP-Super-Cache gibi bir eklenti, sayfa yükleme süresini hızlandırabilir ve dolayısıyla SEO'ya fayda sağlayabilir.

Bir WordPress SEO Eklentisinden ne bekleyebilirim?
Bunların çoğu sitenizi, örneğin

ile yapılandırabilmenizi sağlamak için tasarlanmıştır. * Her sayfa / gönderi için bir meta açıklaması eklemeyi kolaylaştırmak veya bunu otomatikleştirin (el ile yapmak için en iyisi).
* Her sayfaya meta anahtar kelimeler eklemeyi ve yayınlamayı kolaylaştırır.
* Sitede kullanılandan farklı bir başlık kullanma becerisi kazandırmak.
* Görüntülere otomatik olarak ALT metni ekliyor.
* WordPress yapısında yer alan yinelenen içeriği denetleme.
* Sayfa başlığının formatını kontrol etme (site başlığını içerir mi?).

WordPress SEO Eklentisi "All In One SEO Pack" dir.

Bir WordPress SEO Plugin kullanacak daha yüksek sıralamalar neden olur?
Kesinlikle yardımcı olacak iken, anahtar hala iyi SEO optimize edilmiş içerik üretmek için. Burası ikinci bir WordPress SEO eklentisinin geldiği yerdir. Sitenizi SEO amaçlı yapılandırmanıza yardımcı olmak yerine, tamamlanmış sayfalarınızı ve gönderilerinizi kontrol eder, onlara bir puan verir ve önerilerde bulunur.

Daha sonra içeriği olabildiğince yüksek bir puan elde etmek amacıyla içeriği önerilerle uyumlu olarak değiştirerek içeriğinizi optimize edin.