SEO

WordPress SEO – Sıkça Sorulan Sorular

WordPress SEO basit bir süreç takip edilirse zor değildir. WordPress SEO göz önüne alındığında birkaç ortak soru:

Arama motorları WordPress siteleri tercih mi?
"Google WordPress seviyor" WordPress SEO içsel bir avantajı olduğunu önerebilir olduğunu duydum. Arama motorlarının kullanıcıları için mümkün olan en uygun sonuçları vermeyi amaçladığı için buna inanmak için herhangi bir sebep görmüyorum. Kullandığı platform nedeniyle bir sitenin daha üst sıralarda yer almasına gerek yok.

WordPress'in SEO için Avantajları Var mı?
WordPress SEO (ve genel olarak bloglar) statik sitelere göre avantajlara sahiptir:

Teknik bilgiye gerek yoktur – WordPress eklentileri sayesinde daha fazla veya daha az ne yapılabilir? İstediğiniz. İçerik oluşturulabilir / değiştirilebilir ve site çapında politikalar kolayca uygulanabilir / değiştirilir.

Sık Güncelleniyor – Arama motorlarının aktif siteleri ve blogları görmek gibi statik sitelere göre daha sık güncellenmesi daha olasıdır. Bu, blogların doğasından kaynaklanmaktadır, ancak aynı zamanda, statik bir sitede yeni bir sayfa oluşturmayla ilgili çalışmaya göre bir gönderi veya sayfa oluşturmak çok kolay olduğu için de geçerlidir.

WordPress SEO Amaçları için nasıl yapılandırılmalı?
Yeni bir WordPress kurulumu, SEO amaçları için geliştirilebilir.

Dikkate alınacak ilk nokta, kullanılacak temadır. Birçok tema, WordPress SEO'yu geliştirmek yerine iyi görünecek şekilde tasarlanmıştır. Premium temalara bakmak demek olsa bile SEO için tasarlanmış bir tema kullanın.

Permalinkler "postname" olarak ayarlanmalı, böylece başlık bir sayı yerine URL'de görünür.

türünün en popüler eklentisi olan WordPress SEO eklentisi "All In One SEO Pack" yükleyin. Ana sayfa için bir başlık, açıklama ve anahtar kelimeler girmeniz gerekir (bu, arama motoru sonuçlarında görünecek olan) ancak bunun dışındaki varsayılan ayarlarla başlayabilir. Bu eklenti, çift içerik kopyalamak dahil olmak üzere bir dizi işleve sahiptir. Zamanınız olduğunda ne yaptığını anlamaya değer, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Siteniz daha da yoğunlaştıkça, yorumlarla nasıl ilgileneceğiniz (takip / izleme, sayfalama, spam) ve yükleme süresini hızlandırmak için siteyi önbelleğe alma gibi sorunları (eklentileri kullanarak) ele almak isteyebilirsiniz.

SEO Amaçları İçin Sayfaları ve Mesajları Nasıl Optimize Ederim?
WordPress İçin SEO, tüm sitelerde olduğu gibi, iyi optimize edilmiş içeriğe sahip olmak büyük önem taşımaktadır. Bu sayfa SEO, her bir sayfanın / postanın bir anahtar kelime etrafında organize edilmesini sağlamak da dahil olmak üzere birçok faktörü kapsar. Bu, başlıkta, başlıklarda ve içeriğin ziyaretçi için doğal görünmemesi için makul bir sıklıkta kullanılmalıdır.

Grafik ve link kullanımı da önemlidir. Sitenizdeki diğer alakalı sayfaların iç bağlantıları ve nişınızdaki yetkili sitelere harici bağlantılar olmalıdır.

İdeal olarak, bir sayfa oluşturduğunuzda ya da yazdığınız her şeyin doğru olduğundan emin olmak için bir WordPress SEO kontrol listesiyle karşılaşırsınız. Bu çok sıkıcı bir görev olurdu ancak sizin için bir eklenti yükleyebilirsiniz.