SEO

Yapılandırılmış verilerle SEO başarısı için bir çerçeve

NEW YORK – Yapısal verilerin basit bir şekilde uygulanması, arama sonuçları sayfasında başarıyı garanti etmek için yeterli değildir. Orainti'nin uluslararası SEO danışmanı olan Aleyda Solis, markaların en büyük fırsatları belirleme, Şema'yı doğru uygulama ve arama sonuçlarının nasıl değişeceğini izlemelerini sağlayacak bir sürece sahip olmaları gerektiğini belirtti. SMX East Perşembe günü

Sağlam bir uygulama sürecine ek olarak, markaların içeriğini işaretlemek için hangi yapılandırılmış veri türlerini kullandıkları konusunda yaratıcı olması gerekiyor, dedi Go Fish Digital Chris Long için Mimari SEO Yöneticisi Solis'den sonra içgörülerini paylaşmak için sahneye.

Şema ile uzun vadeli başarı

Yapılandırılmış veri çabalarının en büyük yararı sağladığından emin olmak ve manuel bir eylemle sonuçlanabilecek hataları ortaya koymaktan vazgeçmek için, Solis Aşağıdaki süreç.

Zengin sonuç fırsatlarını tanımlayın. Solis, “Başlamak için iyi bir yer, sektörlerimizde gösterilen SERP özelliklerini kontrol etmek.” Dedi. SEO'lar kendilerini hedef sorgular için yüzeye çıkabilecek zengin sonuç türleri ile tanıştırmalıdırlar.

Ahrefs, SEMrush ve SISTRIX gibi araçlar da belirli bir anahtar kelime için çeşitli zengin sonuçların ortaya çıkması hakkında daha iyi bir fikir edinmek için kullanılabilir. Diğer yapılandırılmış veri fırsatlarını tanımlayan Solis, “

Solis, çabalarını odaklamak ve aşağıdaki yatırım getirisini artırması en muhtemel olan içeriğe yapılandırılmış veri eklemeye öncelik vermek için aşağıdaki karar ağacını kullanır.

Şema uygulama kaynakları. Solis, yayıncıların yapılandırılmış verilerini uygulamalarına yardımcı olmak için aşağıdaki kaynakları önerdiler.

Ancak, yapılandırılmış verilerini uygulamak için Google Etiket Yöneticisi'ni kullananlar, JSON-LD'yi doğrudan