الطباعة - تصميم

Yazıcı ve Fotokopi Makinesi Onarımı Sinir bozucu Olabilir

Genellikle, yazıcınız veya fotokopi makineniz bozulduğunda ve sizi şaşırtıp sinirli bıraktığınızda önemli kağıtları basmanız veya kopyalamanız gerektiğinde gerçekleşir. Marka ne olduğu önemli değil: Lexmark, Zebra, Dell, HP, Brother, Toshiba, Konica Minolta, Kyocera veya Panasonic – er ya da geç her markanın başına geliyor. Fotokopi makineleri ve yazıcılar çok sayıda parçadan oluştuğundan (en sorunlu kısımlar ploterler, tonerler, kayışlar, taşıma kayışları, kontrol kayışlarıdır) ve bir çözüm bulmak ve yazıcınızı ya da fotokopi makinesini yeniden yerleştirmek zor bir iş olacaktır. Bir çalışma koşulu. Tek başına bir çözüm bulmaya çalışmak yerine profesyonelleri aramayı düşünmelisiniz. Bazen, yazıcılar fotokopi makinelerini sıkıştırabilir ve kağıtlar görünüşte sebep olmadan kopyalamayı durdurur, ancak diğer her şeyde olduğu gibi, eğitimsiz bir zihin için çok açık bir neden yoktur. Genellikle, onarım firmaları hizmetleri için düşünülemez fiyatlar talep ederler ve genellikle, bu onarım hizmetleri için ödemekten çok daha az maliyetli olacak yepyeni bir yazıcı veya fotokopi makinesi alırsanız daha iyi olursunuz.

Bu şaşırtıcı değil. Onarım firmalarının hizmetler için yüksek fiyatları talep etmeleri nedeniyle, yazıcıda ve fotokopi makinesinde, uzmanın tüm detayları aşabilmesi ve sonunda bir problemi bulup düzeltebilmesi için yıllarca sürecek iş deneyimi gerektiren çok sayıda ayrıntı olduğu için . Öte yandan, onarım faturasını kapatmak istemeyenler yeni bir makine almak zorunda kalacaklar. Yeni bir yazıcı veya fotokopi makinesi satın almak, bu sektörde yıllardır çalışan biri için açık olan farklı sorunlarla ilişkilidir. Sorun şu ki, maliyeti tamir edilen fiyattan daha düşük olan yeni bir yazıcı veya fotokopi makinesi satın almayı seçerseniz, bu makineyi satın almadan önce karşılaştığınız teknik problemlerle karşılaşacaksınız: Başka bir deyişle, düşük fiyatlı yazıcılar. fotokopi makineleri düşük kaliteli malzemelerden üretilmiş ve genellikle üst düzey emsallerinden nispeten daha kısa ömürlüdürler.

Tamir şirketlerinden yardım istemeyi tercih edenler ve başka düşük kaliteli bir şey almak istemeyenler Yazıcı ya da fotokopi, akıllıca seçim yapanlardır. Tamir servislerinin genellikle beklenmeyen bir makine arızasıyla birlikte gelen stresi ortadan kaldırmasının yanı sıra, yazıcınızı veya fotokopi makinenizi istenen çalışma koşullarında tutmanız için size profesyonel önerilerde bulunacaklar. İnternette bulamayacağınız ipuçlarını size vereceklerdir. Ek olarak, onarım hizmetleri ayrıca sayfalar ve mürekkep kartuşları vb. Gibi yazıcı / fotokopi kaynaklarını da idare edecektir.


مصدر بواسطة Andy De