الطباعة - تصميم

Yazıcılar – Pratik Alıcılar Kılavuzu

Bir yazıcı satın almak karmaşık bir iş olabilir, ev ve küçük işletme kullanıcıları için her zamankinden daha fazla şekil, boyut ve tür yazıcı vardır. Yazıcılar da amaçlanan amaç için uzmanlaşmıştır

Artık bir "yazıcı bir yazıcıdır" durumudur. Yazıcılar şimdi, her şeyi yapacak olan “Her şeyden önce yapılan işlemlerden” ziyade belirli bir alanda iyi olacak şekilde tasarlandı.

Genellikle göz ardı edilen bir konu, tümüyle ilgili olan sahip olma maliyetinin çok ciddi bir değerlendirmesi. yazıcınızı çalışır durumda tutmanın maliyeti nedir (aşağıya bakın). Bu nedenle, hangi yazıcının seçileceğine karar vermek, özellikle sadece satın almak için uygun değil aynı zamanda işletmek için de ucuz olan bir yazıcı satın almak istemeniz durumunda oldukça zorlu bir iş olabilir.

İşte size ihtiyacınız olan bilgi bilmek ve düşünmek, ama kimse size söylemez! Herhangi bir zamanda hangi yazıcının en iyi olduğunu genişletmedik, çünkü modeller sürekli değişiyor ve bu bilgiyi mevcut parlak PC dergilerinde bulabilirsiniz. Bunun yerine, burada mevcut farklı yazıcı türlerinden iyi, kötü ve çirkin parçaları bulacaksınız, böylece bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Inkjet Teknolojisi

Inkjet yazıcılar, kağıda küçük sıvı mürekkep damlaları püskürterek görüntüler oluşturur. . Mürekkep noktalarının büyüklüğü ve kesinliği ile mürekkebin türü ve kalitesi, طبعة kalitesinin ne kadar iyi olduğunu gösterir. Kaliteli bir mürekkep püskürtmeli yazıcı, özel fotoğraf kaplı kağıt kullanarak fotoğraf kalitesine çok yakın görüntüler üretebilir. Genel olarak iki tür mürekkep püskürtmeli yazıcı vardır; yazıcı kafasında Epson, Brother vb. Yazıcıya yerleşik olanlar ve yazıcı kafasının aslında HP ve Lexmark gibi mürekkep kartuşunda olduğu yerler. Her iki teknoloji için ve aleyhine birçok argüman var, ancak deneyimlerimize göre ikisinin de çok iyi olduğunu gördük, asıl fark, "yazıcı kafası" tipi mürekkep kartuşunu kullanarak bir yazıcı çalıştırmanın maliyetinin genellikle daha yüksek olduğu görünüyor. [19659002] Inkjet mürekkep, belirli yazıcı modelleri için özel olarak formüle edilmiştir ve bunların amacı, baskı kalitesini, uzun ömürlülüğü, kuruma hızlarını ve baskı hızlarını vb. Geliştirmek için bu mürekkeplerin geliştirilmesinde çok fazla teknoloji vardır. Çoğu mürekkep püskürtmeli mürekkep, akabilen boya bazlı mürekkep kullanılarak üretilir. Baskı kafasının küçük nozullarından kolayca geçen bu mürekkep, fotoğraflar ve renk tonları için iyidir, ancak uzun ömürlü veya katı canlı renkler için çok iyi değil, bir su rengi boyaması gibi düşünün. Son yıllarda pigment mürekkep teknolojisi, mürekkep püskürtmeli baskıda kullanım sağlamak için önemli ölçüde gelişti. Önceden mürekkep pigmentleri çok büyüktü ve nozulları tıkardı. Bu mürekkep, katı renkler ve uzun ömürlülük için iyidir, yağlı boya gibi düşünün.

Epson, HP ve Jet Tec gibi üreticiler, gün geçtikçe üstün kalitede fotoğraf baskısı oluşturmak için boya bazlı ve pigmentli mürekkeplerin bir füzyonunu kullanıyorlar. canlı renkler ve uzun ömürlülük de.

Inkjet yazıcılar, işlerini yapmak için iki ila sekiz mürekkep kartuşu arasında herhangi bir şey kullanır. Genel olarak, giriş seviyesi makineler iki kartuş kullanıyor, iyi, tüm yuvarlak makineler dört, özel fotoğraf yazıcıları ise altı veya daha fazla kullanıyor. İki kartuş sistemi iyi çalışıyor olsa da, renkli mürekkep üzerinde biraz zararlı olabilir, bu nedenle, özellikle renkli baskı yapıyorsanız, dört kartuşlu bir sisteme gidin. Altı veya daha fazla kartuş sistemi olağanüstü fotoğraflar üretiyor, ancak pahalı olabilir ve kartuşların değişmemesi için acı olabilir (herhangi bir kartuş boşsa yazıcı çalışmaz)

Inkjet yazıcılar çoğu insan için en iyi çözümdür ve genellikle En uygun maliyetli baskı yöntemi – çok miktarda baskı yapmadığınız sürece.

Taşınabilir Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

Bu yazıcılar küçük, hafif ve hareket halindeki insanlar için ideal. Her ne kadar yüksek kaliteli fotoğrafların basımı genellikle bu tip yazıcının ötesinde olsa da, temel renkli baskı iyi kalitededir ve bu küçük taşınabilir A4 yazıcıların boyutu göz önüne alındığında, metin baskısının kalitesi büyük ölçüde göze çarpmaktadır. Bu yazıcılar, yüksek hacimli baskılar için uygun değildir.

Inkjet Yazıcılar

Inkjet Yazıcı, ev ve küçük işletme kullanıcıları arasında en yaygın kullanılan yazıcı türüdür. Mükemmel siyah-beyaz metin baskısı ve iyi renkli baskılardan Inkjet Fotoğraf Yazıcılarını kullanarak çok yüksek çözünürlüklü, yüksek kaliteli fotoğraflara kadar mükemmel yuvarlak baskı yetenekleriyle. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, ucuz giriş seviyesinden üst düzey işletme kullanım makinelerine kadar mevcuttur ve fotoğraf boyutundaki baskılardan büyük A2 ve daha büyük boyutlara kadar baskı yapabilir, ara sıra kullanım için modeller ve yüksek hacimli baskı işleri için diğerleri de vardır. Inkjet yazıcılarla ilgili birçok harika şeyden biri, standart kağıt, fotoğraf kağıdı, kart, tişört transferleri, tuval, projektör filmi vb. Gibi çeşitli görünüm ve dokularda elde etmek için üzerine baskı yapmak için çok çeşitli ortamları kullanabilmenizdir. farklı amaçlar için yazdırır ve yazdırır. Inkjet yazıcıların çoğu USB bağlantısıdır ve ağlar için uygun olmasa da, ağlar ve paralel bağlantılara sahip modeller de mevcuttur.

Çok İşlevli Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

Çok İşlevli Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar, ev ofislerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmıştır. ve küçük işletmeler. Bu mükemmel değerli makineler tek bir küçük ve kullanımı kolay makinede birden fazla çözüm sunar, yani yazdırma, tarama, kopyalama ve bazılarında da faks makineleri bulunur. Bu makineler yalnızca masanızda yer kazanmak için mükemmel olmakla kalmaz, aynı zamanda standart inkjet yazıcılarla aynı teknolojiyi kullanarak yazdırmak için de iyidirler. Bilmeniz gereken tek şey, bir kerede yalnızca bir işlevi kullanabilmenizdir ve "Hepsi Bir Arada" bir makinede herhangi bir şey ters giderse, tüm işlevleri bir kerede kaybedebilirsiniz!

Lazer Yazıcılar

Lazer yazıcılar, fotokopi makinelerine benzer şekilde çalışır, ancak taramak için parlak bir ışık yerine bir lazer kullanırlar. Sayfanın elektrostatik bir görüntüsünü, yüklü bir fotoreseptör üzerine oluşturarak çalışırlar; bu da toneri elektrostatik yük şeklinde çeker. Toner, görüntüyü oluşturmak için kullanılan malzemedir (mürekkep bir mürekkep püskürtmeli yazıcıda olduğu gibi) ve çok ince bir pudradır, bu nedenle lazer yazıcılar, mürekkep kartuşları yerine toner kartuşları kullanır.

Lazer Yazıcılar, geleneksel olarak ağır baskı için en iyi baskı çözümü olmuştur. Ofis kullanıcıları, çok yüksek kalitede siyah metin üretimi ürettikleri ve nispeten düşük işletme maliyetleri sundukları için. Bununla birlikte, lazer yazıcılar son zamanlarda oldukça fazla ilerleme kaydetti ve fiyatları istikrarlı bir şekilde düştü, bunun sonucunda şimdi çok düşük fiyatlarla kompakt lazer yazıcılar, çok işlevli ve renkli lazer yazıcılar var. Lazer yazıcılar, fotoğraf değil, çok sayıda yüksek kaliteli siyah veya renkli baskı yapmanız gerekip gerekmediğini algılar. Renkli lazer yazıcıyla ilgili en güzel şey, standart fotokopi kağıdına çok iyi kalitede renkli görüntü basabilmeleridir, bu nedenle büyük işler için pahalı fotoğraf kağıdı kullanmanıza gerek kalmaz. Renkli lazer yazıcılar için çok pahalı olabileceğinden, yazıcıyı satın almadan önce sarf malzemelerinin fiyatlarını kontrol edin.

Lazer yazıcılar büyük hacimlerde baskı yapan insanlar için en iyi çözümdür. süre veya ayda 1000 sayfa. Renkli lazerler de ısınmak için biraz zaman alır, bu nedenle tek sayfalar yazdırmak için ideal değildir.

Katı Mürekkep Yazıcılar

Katı mürekkep yazıcılar, katı fazlı mürekkep çubuklarını "faz değiştirme" işleminde kullanırlar, sıvılaştırılarak çalışırlar. balmumu mürekkebi rezervuarlara yapışır ve ardından mürekkebin kağıda tek bir geçişte soğuk bir şekilde kaynaşmış olduğu bir aktarma tamburuna fışkırtılması. Katı mürekkepli yazıcılar neredeyse yalnızca Tektronix / Xerox tarafından pazarlanır ve daha büyük işletmelere ve yüksek hacimli renkli baskıya yöneliktir.

Katı mürekkepli yazıcılar, benzer şekilde belirtilen renkli lazerlere göre daha ucuz ve daha düşük bir bileşenden dolayı çalıştırmak için oldukça ekonomikti kullanımı, bugün mutlaka bir renkli lazer yazıcıdan daha ucuz değildir. Çıktı kalitesi iyidir ancak genellikle metin ve grafikler için en iyi renkli lazerler veya fotoğraflar için en iyi inkjetler kadar iyi değildir. Baskı hızları çoğu renk lazerler kadar hızlı değildir.

Boya Süblimasyon Yazıcıları

Boya Süblimasyon yazıcıları laboratuvar kalitesinde fotoğraf görüntüleri elde etmek için ısı ve katı renk boyaları kullanır. Boya Alt yazıcılar, sayfa içine yerleştirilmiş renkli panellerden oluşan, filme gömülü camgöbeği, macenta, sarı ve siyah boya içeren bir saydam film rulosu içerir. Baskı kafası ısıtma elemanları, özel olarak kaplanmış bir kağıda yapışan mürekkepleri, mürekkep kağıt üzerinde yeniden katılaşırken soğudukça buharlaştırır. Renk yoğunluğu, sıcaklıktaki kesin değişikliklerle kontrol edilir.

Boya süblimasyon yazıcıları, mürekkep püskürtmeli gibi mürekkep noktaları yerine, her seferinde bir renk olarak sürekli tonlarda renk bırakır, çünkü renk, kağıt üzerinde oturmak yerine kağıda emilir. yüzey, çıktı daha foto-gerçekçi, daha dayanıklı ve diğer mürekkep teknolojilerine göre solmaya karşı daha az hassastır.

Dye-Sub yazıcıların dezavantajı genellikle fotoğraf boyutunda baskılarla sınırlı, satın almak ve çalıştırmak için daha pahalı olmalarıdır. yalnızca ve yalnızca tek bir tür özel kağıda yazdırabilir, aynı zamanda yazdırması oldukça yavaş olabilir.

Boya Süblimasyon yazıcıları, dijital fotoğraf makinelerini amaca yönelik bir yazıcıya bağlamak ve en iyi kaliteyi almak isteyenler için en iyisidir.

Dot Matrix Yazıcılar

Dot matrix yazıcılar, günümüzde kalitesiz baskı, yavaş ve çok gürültülü çıktıyla nispeten eski moda bir teknolojidir. Sürekli kağıt kullanarak her iki tarafta da delikli fatura oluşturmak istemediğiniz sürece bu yazıcı türü artık kullanılmamaktadır. İyi bir şey, işletmek için çok ucuz olmaları!

Sahip Olma Maliyeti

Bugünün birçok yazıcısının satın alması çok ucuz, ancak insanlar sarf malzemelerini (mürekkep veya lazer kartuşları, görüntüleme) değiştirmenin maliyetini bulma konusunda bazen şok oluyorlar variller, kaynaştırıcılar, yağlar, özel belgeler vb. Mürekkebi değiştirme maliyeti bazen yazıcının kendisinden daha pahalı olabilir! Bu, yazıcıların gözden geçirilmesinde en çok göz ardı edilen faktörlerden biridir ve zor kazanılmış nakit paralarınızı teslim etmeden önce göz önünde bulundurulması gereken en önemli hususlardan biridir. 2003 yılında yapılan testler hangileri? dergisi, HP'nin mürekkebinin maliyetini vintage 1985 Dom Perignon ile karşılaştırdı.

Sheffield City Council, okulların satın almaları için en değerli yazıcıları seçmelerine yardım etmeyi amaçlayan bir Sheffield City Council raporu, bir yazıcının ömrü boyunca toplam sahip olma maliyetini hesapladı (emin değil) bu ne kadar sürecek!). Tüm çalıştırma maliyetlerini, mürekkep veya toner, kağıt, bakım ve hatta elektrik miktarını artıran SCC, renkli mürekkep püskürtmenin sayfa başına yaklaşık 7 p maliyeti olan renkli bir lazerle karşılaştırıldığında, sayfa başına yaklaşık 38 p maliyeti olduğunu belirledi. Sheffield City Council, okullarına günde üçten fazla renkli sayfa basarlarsa (40 haftalık bir akademik yıl varsayarsa), bir lazer almaları gerektiğini tavsiye etti.

Bu rakamlar, pek çok değişken nedeniyle sert ve hızlı alınamıyor, ancak, genellikle bir lazer yazıcının baskı başına maliyetinin, bir alt-boya yazıcısınınkinden daha ucuz olan bir mürekkep püskürtmeden daha ucuz olduğu kabul edilir. Ancak, bir lazer yazıcı tarafından sunulan ekonomiden yararlanmak için makul miktarda renkli baskı yapmanız gerekirdi.

ملخص

Bir yazıcı satın alırken, öncelikle dikkatlice kullanın; fotoğraflar, arada sırada kullanım için mi yoksa yüksek miktarlar için mi, tek başına bir cihaz mı olacak yoksa bir ağa bağlı mı? Daha sonra yukarıdaki kılavuz bilgisini kullanarak, o sırada hangi yazıcının sizin için en uygun olduğuna karar verebileceksiniz.


مصدر بواسطة Iggy Quazi