SEO

Yeni Başlayanlardan Bakış Açısından Arama Motoru Optimizasyonunu Anlama

Bu nedenle, bir süredir firmamızı takip eden ve arama motoru optimizasyon ve pazarlama hizmetlerimizi kullanmayı düşünen yeni bir müşteriden bir sorgu aldığımız oldu. Web sitesini tamamen değiştirdikten ve tüm dikkatimizi online pazarlamaya yönelttikten sonra çok hevesli oldu. Sonunda bizimle iletişime geçip hizmetlerimizi sormaya karar verdi. Telefonda konuştuk ve müşterinin çok basit ve temel sorular sormaya başladığı şeylerin çoğunu özünde tartıştık. Soruların gerçekte SEO'nun hemen hemen tüm yönlerini kapsadığı ve küçük satış konuşması çağrılarının Wiki konferansına dönüştüğü ortaya çıktı. Bu yüzden aramadan sonra biraz düşündüm ve bu makaleyi, arama motoru optimizasyonunun ne olduğunu bilen, ancak anlamaya ihtiyaç duyan ziyaretçilerimiz için bir araya getirmeye karar verdim. Bu makalede, web sitelerini bize verdiklerinde kendi web sitelerine ne yaptıklarını daha iyi anlamak isteyen müşterilerimiz için arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlamasının çok temel yönlerini belirlemeyi planlıyorum. Bu süreci açıklamayacağım ama neyin ne olduğunu ve neyin azaldığının temel ilkelerini açıklayacağım.

SEO nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu, bir web sitesini veya web sayfasını optimize etmek için bir süreçtir. arama motorları sonuç sayfasında görünürlük veya sıralama (SERP'ler olarak da bilinir). Görünürlüğü veya sıralaması arama motorlarında doğal sonuçlarda veya organik sonuçlarda artmaktadır, dolayısıyla Organik SEO terimidir. Bu, genellikle deneyimli bir SEO SEM şirketinin bir müşteriyi çevrimiçi pazarlama stratejisinin bir parçası olarak önereceği ilk ve en önemli adımdır. Bu bölüm, arama motoru optimizasyonunun Sayfa İçi ve Sayfa dışı yönlerini içerir ve aşağıda açıklanmıştır. Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, arama motorlarının arama kutularına yerleştirilen anahtar kelimeler olarak bilinen gerçek arama terimleriyle nasıl çalıştığını ve sonuçların nasıl gösterildiğini izler. Müşterilerin gereksinimlerine bağlı olarak SEO, ayrı bir hizmet olarak ya da tam bir çevrimiçi pazarlama stratejisinin bir parçası olarak sunulabilir.

Sayfa Optimizasyonu nedir?

Sayfa Optimizasyonu hakkında ifade, önerilerin belirli anahtar kelimeler veya arama terimleri için herhangi bir engel olmaksızın arama motorları tarafından kolayca erişilebilir hale getirmek ve bir arama motorunun bu web sitesini veya web sayfasını görmezden gelmesini engelleyebilecek herhangi bir parametreyi kaldırmak için web sitesini veya web sayfasını mümkün olan en iyi şekilde optimize etmek. Bu, arama motorlarının bir ziyaretçi tarafından girilen arama terimleriyle alakalı olmasını sağlamak için optimize edilecek web sitesi veya web sayfasının işle ilgili anahtar kelimelerine göre içeriğin, HTML'nin ve diğer kodlamanın optimizasyonu ile elde edilir. Yani ne yaparsanız yapın, arama motoru optimizasyonu ve çevrimiçi pazarlama stratejisi, web sitenizin veya web sayfanızın arama motoru yönergelerine uygun şekilde optimize edilmemesi durumunda, istediğiniz sonuçları vermeyecektir. Tüm sayfa içi optimizasyonlarda web sitenizle ilgili her şeyi doğrudan yapmanız gerekir.

Off Page Optimization nedir?

Sayfa optimizasyonu, sayfa optimizasyonunun tam tersidir. Bu süreç, web sitenizin dışında yapılan tüm görevler ve web sitenizin internette nasıl bulunduğuna dair faktörleri etkileyen dışsal unsurların optimizasyonu ile ilgilidir. Bu, web sitenizin bilgilerini harici kaynaklara yerleştirmeyi içerir, böylece web sitenizi İnternet'teki çeşitli konumlardan erişilebilir kılar. Web sitenizi internette güvenilir ve ilgili kaynaklara yerleştirerek web siteniz popülerlik kazanır ve arama motorlarının ilgili arama terimleri için web sitenizle kolayca ilişkilendirilmesini sağlar ve bu nedenle arama motoru sıralamalarında size daha fazla yer ayırır. İnternet:

Bağlantı Oluşturma

Dizin Gönderme

Makale Yazımı

Makale Gönderme

Basın Bültenleri

Bloggulama

Yukarıdakiler, web sitenizi internete koymanın ve web sitelerinizin popülerliğini arttırabilmeleri veya bozabilmeleri için büyük bir özenle yapılması gereken bazı önemli yolların hepsi değildir. Arama motoru algoritmaları, günümüzde, içeriği görüntüleyen kaynakların arama terimleriyle alakalı olup olmadığını ve arama sonuçları açısından alaka düzeyine uygun olup olmadığını tanımlamak için oldukça akıllıdır.

SEM nedir?

Çok yaygın bir yanlış anlama; Arama Motoru Optimizasyonu ve Arama Motoru Pazarlaması (SEM), bir müşterinin bir internet pazarlama şirketine bu hizmetlerin her ikisini de ödemek zorunda olduğu ve bir şirketin Satış Yöneticisinin bunu açık bir şekilde açıklayamayacağı için aynı şeydir. anlaşma kırıcı ve potansiyel müşteri başka bir SEO SEM şirketi ile gitmeyi seçebilir. Yani basit kelimeler içine koymak için SEM, إعلان, AdWords, sonuçlarda ücretli yerleşimler vb. Gibi ücretli yönleriyle web sitenizi tanıtmak için bir süreçtir. Bunu basit kelimelerle açıklayabilmek için SEO'yu, web sitenizi ilanların ücretsiz bölümünde reklam olarak değerlendirebiliriz. Bir gazetenin ve SEM'in, web sitenizin reklamını, reklamınızın vurgulandığı ve diğer tüm reklamların üzerine konulduğu, aynı gazetenin ücretli bölümünde yayınlanması. Tecrübeli bir İnternet Pazarlama firması SEO ve SEM'i dengeleyerek en iyi sonuçları elde etmek için online pazarlama stratejinizi planlarken bütçenizi aklınızda tutar, ancak çok rekabetçi bir iş nişiniz varsa ve daha hızlı sonuç almak istiyorsanız SEO SEM bütçenizin önemli bir parçası, reklam / ücretli sonuçlara dayanmaktadır.

Daha önce de bahsettiğim gibi, süreç hakkında değil, SEO SEM ile ilgili temel bilgileri yazacağım. Lütfen yorum bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirmekten çekinmeyin ve ücretsiz bir web sitesi analizi ve web siteniz için ücretsiz bir teklif almak için Felix Labs'da bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Mutlu Okuma !!!