SEO

Yeni Blogcular için 10 Ultimate SEO Kopya Yazma İpuçları

Yeni Blogcular, blogunuz için içerik yazarken, yalnızca ziyaretçilerinizin okuduğu şey için yazmayı değil, blog'unuza ilk etapta neler çıkaracağınızı da hatırlamanız gerekir.

Web araması, genel olarak ilk üç sayfada ya da daha iyi bir sıralamada iyi sıralamanızı gerektirir. Ancak, çoğu insan üçüncü sayfanın ötesine geçmeyecek. Birçoğu mal veya hizmet ararken ilk iki sayfanın ötesine geçmeyecek.

Peki … web siteniz / blogunuzda neyin yanlış olduğunu merak ediyor musunuz?

Web sitenize / blogunuza en iyi sonuçları ve ziyaretçileri nasıl alacağınızı merak ediyor musunuz?

Yeni blogcular gibi, Arama Motoru Optimizasyonu'na (SEO) ne kadar çaba harcadığınızı düşünmeniz gerekir. Yeni Blogcular için 10 Ultimate SEO Kopyalama Yazma İpuçları göz atın size yol boyunca yardımcı olmak için bazı büyük ipuçları.

Yeni Blogcular İçin En İyi İpucu # 1 SEO Anahtar Kelimeleri

Yeni blog yazarları için, yazmak için belirli bir konudaki anahtar kelimeleri seçmek oldukça zorlayıcı olabilir. Google'da düşük bir arama sonucu olan bir anahtar kelime için sürüyorsunuz. Arama sonuçları ne kadar düşük olursa, pazarınız o kadar hedeflenir.

Anahtar kelimelerinizi araştırırken niş için doğru anahtar kelimeleri bulmak için derinlere inmek için zaman ayırın. Aramanızı daraltmanıza yardımcı olmak için Google & # 39; s Ücretsiz anahtar kelime aracını kullanın. Google anahtar kelime aracı deneyin ve anahtar kelime aramada size nasıl yardımcı olabileceğini görün. Karşı sonuca ulaşma olasılığınız varsa, postanızı optimize etmek için anahtar kelimelerinizi zihninizi tekrarlamanız gerekmediğini unutmayın.

Nihai İpucu # 2 İçerik Yeni Blogcular için Kral

Yeni blog yazarları başlangıçta korkutucu olabileceğinden, web siteniz / blogunuz için kaliteli içerikler yazıyor. Kafanda koşarak çok şüphe duyabilirsin. İnsanların okumak istediklerini gerçekten yazabilir miyim? Ne diyeceğimi bilmiyorum! Ben uzman değilim! Düşündüğünden fazlasını biliyorsun ve yazabilirsin! Yeni blog yazarları olarak bile yazma becerileriniz olduğundan, ziyaretçilerinize değerli içerikler sağladığınızı unutmayın.

İçeriğiniz, ziyaretçilerinize "kullanabileceğiniz haberleri" sunma fırsatı sunuyor. İngilizce dersinde, sadece nefret ettiğinizi hatırlayın, kim, ne, ne zaman, niçin, niçin ve nasıl yazdığınızı mümkün olduğunca yazınız. İçeriğinizin benzersiz olması ve ziyaretçilerin geri dönmesini ve arama motorlarının bunu sevmesini sağlayacak sık sık güncellenmesi gerekiyor.

Yeni Blogcular İçin Nihai İpucu # 3 Sayfa Başlığı

Yeni blogcular için, sayfa başlığınız, sayfa başlığınızda yüksek hacimli bir anahtar kelimeye sahip olduğunuzu hatırlamak için önemlidir. Sayfa başlığınızda yüksek miktarda anahtar kelime bulunması, Google'da ve diğer arama motorlarında sıralamaya yardımcı olur.

Yeni blog yazarları olarak, hedeflediğiniz anahtar kelimeleri bilmek zorundasınız. Hedef pazarın kim? Anahtar kelimelerinizin başlığınızın önüne daha yakın olması genellikle kabul edilir. Ziyaretçilerinizde / okuyucularınızda çekmek için derleme başlığı için gidin. "Başlık etiketi" alanında alternatif bir başlık da kullanabilirsiniz. Bu, Google’ın çektiği kodlama sahnelerini arkasındaki teknolojiden biraz.

Nihai İpucu # 4 Yeni Blogcular için Konuştuğunuz Şekilde Yazıyor

Bu mantıklı mı? Konuştuğunuz gibi yazmaya çalışan birçok yeni blogcu için korkutucu olabilir ve biraz pratik yapabilirsiniz. Gerçek konuşmak istediğinizi daha iyi yazmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu büyük bir hata. Yazılı olsa bile doğal olmalısın.

Tıpkı konuştuğunuz gibi yazmak, okuyucularınızı meşgul etmeyi ve söylediklerine “dinlemelerini” kolaylaştırır. Farkında olmasanız bile benzersiz bir sese sahipsiniz. Ziyaretçilerinizin okumasını ve anlamasını kolaylaştırın. Sesini açın ve okuyucularınızın dinlemesine izin verin. Ziyaretçileriniz için önce yazın ve ikinci arama motorları.

Yeni Blogcular İçin Nihai İpucu # 5 Meta Etiket Ayarları

Arama Motorları Optimizasyonu (SEO) meta etiketleri için arama motorlarının web sitenizin / blogunuzun ne hakkında olduğunu bilmesini sağlayın. Yeni blogcuların meta etiket ayarları hakkında fark etmesi gereken bir şey çok spesifik olmak ve web siteniz / blogunuz hakkında çeşitli şeyler içermek.

Meta etiketler, web sayfanız veya yayınlarınız için meta başlığınızı, meta açıklamanızı ve meta anahtar kelimelerinizi içerir. Meta'nız "görünmez" dir, bunlar sayfanızda veya yayınlarınızda görünmez. Sahne teknisyenlerinin arkasındalar. Meta etiketler en önemli "yerinde" SEO faktörüdür. Goggle veya diğer arama motorlarında bulunmak istiyorsanız, meta etiketler göz ardı edilmemelidir.

Nihai İpucu # 6 Yeni Blogcular için Başlık Etiketleri

Başlık etiketleri, meta etiketleri, SEO, YIKES !!!!! Yeni blogcular için bu çok kafa karıştırıcı ve bunaltıcı olabilir, ancak çok önemlidir ve öğrenilebilir. Başlık etiketleri, başlığınızı etiketler, böylece arama motorları, web sayfanızda veya yayınlarınızda önemli olduğunu kabul eder. Başlık etiketleri, başlığınızı daha iyi bir hale getirir ve bu da dikkat çeker.

Toplam altı başlık veya H etiketi var. H1'e kadar h1, h2, h3'e sahipsin. H1 ve h2 etiketleriniz sadece her yazı için bir kez kullanılabilir, h3 – h6 birkaç kez kullanılabilir. Her h etiketi, başlığın büyüklüğüne değil önemine işaret eder. H1, tüm başlık etiketlerinden en önemlisidir.

Nihai İpucu # 7 Yeni Blogcular İçin SEO Hedeflerinizi Açık Bir Şekilde Belirleyin

Yeni blog yazarları, SEO’nun her zaman Google’ın veya diğer arama motorlarının ilk sayfasında yer almadığını fark etmelidir. Ayrıca, arama motoru dostu içeriğin anahtar kelimelerinizle veya "para öbekleri" nizle nasıl birleştirileceği ile ilgilidir. Bunlar, ziyaretçilerin harekete geçmesine yol açabilecek alanlar. Bülteninize kayıt olmak veya ürün veya hizmetinizi satın almak için harekete geçin.

SEO hedeflerinizi tanımlamak önemlidir ve onların çevrimiçi iş stratejinize uygun olmasını sağlamalıdır. SEO kampanyanızın verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacaktır. İşletmenizin amacını tanımlayın, ardından hedef pazarınız veya nişiniz için SEO hedeflerinizi tanımlayın.

Yeni Blogcular İçin Nihai İpucu # 8 Sayfa Bağlama

Bu, yeni blog yazarlarının SEO'nun önemsiz bir parçası olarak göz ardı ettiği bir alan olabilir. Diğer sayfalara bağlantı vermek, web’in temel dayanaklarından biridir. Arama motorları, diğer sayfalara ve içeriğe bağlı olduğunuzu bilmek ister. Web sitenizin / blogunuzun neyle ilgili olduğuyla alakalı olması gereken bağlantı.

Kendi web sitenize, kendi web sitenizdeki ilgili makalelere giden iç bağlantıları kullanın. Bu, okuyucunuza fayda sağlayacak ve web sitenizde / blogunuzda geçirdikleri süreyi artıracaktır. Dış bağlantılar, "uzmanlığınızın" belirli bir derecesine üçüncü taraf doğrulaması sağlayarak okuyucunuza fayda sağlar. Hem iç hem de dış bağlantılar size Google ve diğer arama motorları ile yardımcı olur.

Nihai İpucu # 9 Yeni Blogcular için Neden Kalın, İtalik ve Alt Çizgi Kullanmalı

Bu, yeni blog yazarlarının gönderilerini yazarken ve hatta sayfalarını tasarlarken kullanmaları için harika bir ipucudur. Bu biçimlendirme araçlarını kullanmak, arama motorlarına kelimelerinize veya kelime öbeklerine daha fazla ağırlık verir. Ancak, anahtar kelimelerinizi vurgulamak istersiniz, ancak bu biçimlendirme araçlarını kullanarak çıldırmayın. Okurlarınızı rahatsız etmek istemezsiniz ya da bu nedenle arama motorlarını tahriş etmek istemezsiniz.

Bu biçimlendirme araçlarını kullanmak, okuyucularınızın / ziyaretçilerinizin, yayınınızın veya sayfalarınızın "önemli" bölümlerini yakalamasına da yardımcı olur. Bu araçları kullanmak, ziyaretçilerin ilgisini çekmek istediklerine veya hangi eylemleri gerçekleştirmelerini istediğinize odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Makalenizi veya içeriğinizi, anahtar kelimelerinizi daha kolay okumanızı ve kullanmanızı kolaylaştıracak. Bunu sizin için otomatik olarak yapacak harika bir SEO aracı var. Cesur, altını çizecek ve anahtar kelimelerinizi italik olarak yazacak ve bir şey yapmak zorunda değilsiniz.

Nihai İpucu # 10 Yeni Blogcular İçin Videoyu Kullanmayı Düşünün

Tüm yeni blogcuları aramak, video kameralarınızı dışarı atmak ve film çekmeye başlamak! Ürününüz, hizmetiniz, hatta ipuçlarınız ve fikirlerinizle ilgili videolar üretmenin çeşitli avantajları vardır. Google ve diğer tüm arama motorları videoları sever. Google aramalarını hızlı bir şekilde gösterme ve hevesli bir grup video izleyicinin önüne yerleştirme şansınız çok yüksektir. Bu da potansiyel müşterilere dönüşebilir. Video pazarlama, SİZİN markanızda uzman olarak markalaştırmanın en kolay yoludur.

Videoyu kullanmak, "nasıl yapılır" konularını iletmenin harika bir yoludur. Kendinizi, Windows Movie Maker ile birlikte verilen ücretsiz video yazılımını kullanarak ve konuşarak kaydetmek için bir flip video kamera satın alın. Videonuz tamamlandığında, web sitenize ve en iyi 10 video paylaşım sitesine ekleyin. Yeni blogcular için sadece bir FYI, video pazarlama viral pazarlamadır. Sosyal medya ağ siteleri sayesinde videolar hızlı ve kolay bir şekilde paylaşılma eğilimindedir.

Web siteniz / blogunuz için SEO kopya yazarken, sadece ziyaretçilerinizin okuyacağı şey değil, aynı zamanda bunları web sitenize / blogunuza ilk etapta nasıl alacağınızı ve sıralamanızı nasıl alacağınızı da unutmayın. arama motorları.

Yeni blogcuların bunları hatırlaması gereken bir şey kurallar ve kurallara asılmadı, ancak arama motorlarının gerçekten aradığı şeyin ardında yatan niyete odaklanıyor. Arama motorları, insanlar için kaliteli arama sonuçları istiyor!