SEO

Yeni Google Reklamları (AdWords) arayüzüne bir bakış

Geçen ay, Google eski AdWords (şimdiki Google Reklamları) arayüzünden yeni olana özel hesap geçişlerine başladı. Bu güncellemenin amacı, reklamverenlere artan ücretli reklamcılık karmaşıklıklarını yönetmek için daha fazla kaynağa sahip olmalarını sağlamaktır.

Yeni Google Reklamları arayüzü, reklamverenlerin hiper rekabet ortamında performans elde etmek için gereken bilgileri kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlayan birçok yeni özellik içermektedir. ortamı. Yeni arayüz ayrıca, yapay zeka (AI) ve temel optimizasyonları otomatikleştiren, reklamcıları hesap stratejisi ve analizine odaklanacak şekilde serbest bırakan makine öğrenimi özellikleri de içeriyor.

Yeni raporlama ve otomasyon özelliklerinin avantajlarına bir göz atalım.

] Standart gösterge tablosu

Bir Google Reklamları hesabına giriş yaptıktan sonra, şimdi gördüğünüz ilk şey hesap özetidir. Bu genel bakış, son aramalarda görünen yeni kelimeler, en çok görüntülenen reklamlar, açık artırma bilgileri ve reklamverenlerin genel hesap performansının ne olduğunu hızlı bir şekilde ayırt etmesine yardımcı olan diğer önemli metrikler gibi "” görünümlere göre bölümlere ayrılmış standart performans metriklerini sağlayan bir görsel gösterge tablosu biçiminde görüntülenir.

Bu yeni gösterge panosunun en önemli yararı, reklamverenlerin hangi yönlendirme performansının daha hızlı olduğunu anlamak için daha hızlı optimizasyon kararları verebilme yeteneğidir. Ücretli arama her zaman veri ağırlığında olmuştur ve bu da genellikle pazarlamacıların “analizle felce uğramasına” neden olur.

Yeni arayüz, bölümlenmiş metrikler ve önerilen eylemler (bu makalenin sonraki bölümünde daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır) sağlayarak bu sorunu ele alır. Bu nedenle, reklamverenler, bir hesapta neyin en önemli olduğuna odaklanmak için hızlı bir şekilde yönlendirilebilir.

Aşağıda, genel bakışta mevcut olan bazı verilerin bir örneklemesinden yararlanılabilir.

Öneriler motoru. Yeni arayüz, kampanyaların gerçek performansına ve hedeflerine göre optimizasyon öneren sağlam bir öneri motoru sağlıyor. Bu motor, sadece birkaç tıklama ile uygulanabilecek otomatik optimizasyonlara da izin verir.

Bu öneriler motorunun faydası, PPC pazarlamacılarına optimizasyon rehberliği veriyor, “Bu verilerle ne yapacağım?”

Teklifler ve bütçeler, anahtar kelimeler ve hedefleme, reklamlar ve uzantılar ve yapılması gereken kritik düzeltmeler gibi kategorilere göre bölümlere ayrılmış olan tüm önerileri veya önerileri görüntüleme olanağı, pazarlamacıların hesabın en çok hangi alana ihtiyacı olduğuna odaklanmasına yardımcı olur Yardım.

Özel kontrol panelleri. Yeni arayüzün bir diğer faydası, özel gösterge panoları oluşturma yeteneğidir. Kontrol panelinde, sizin için en önemli olan performans ölçümlerini içeren gerçek zamanlı bir kontrol paneli sağlamak için karışık ve eşleştirilebilen düzinelerce veri alanı vardır.

Standart gösterge paneli size yardımcı olmayı amaçlayan bir ton bilgi sağlar. Genel hesap performansını yorumlamak ve üst düzey trendleri ve kavrayışları tanımlamak. Standart gösterge panosunun sunmadığı şey, altta yatan sürücülere ve önde gelen performans göstergelerine bir bakış. Özel gösterge paneli, reklamverenlerin raporlamayı özelleştirmesini ve gerçek zamanlı olarak izlemesini sağlar. Bu, reklamverenin hesabınızın performans hedeflerini karşılamak için gereken stratejileri ve taktikleri bir araya getirme yeteneğini artırmaya yardımcı olur.

Önceden tanımlanmış raporlar. Eski إعلان kullanıcı arayüzünde (UI) eski boyutun sekmesini çok beğendim. Veri tablolarını hızlıca tarayabilir ve trendleri, fırsatları ve performans anormalliklerini kolayca tespit edebilirim. Boyutlar özelliğinin emekli olduğunu öğrendiğimde, korkum, reklamverenlerin hızlı optimizasyon ve genişletme kararları vermek için gereken kritik bilgileri kaybedecekleriydi.

Neyse ki, boyutlar sekmesi yeni kullanıcı arayüzünde yeni bir özellik ile değiştirildi. “Önceden tanımlanmış” raporlar. Kanımca, önceden tanımlanmış raporlar, boyutlar sekmesinden daha sağlam bilgiler sunar. Önceden tanımlanmış raporlar, boyut verileriyle aynı bilgileri sağlar, ancak bu verileri grafik olarak görüntülemenizi sağlar. Trendler ve analizler için verileri analiz ederken, verileri stratejik kararlar vermek için ihtiyaç duyulan bilgileri hızlı bir şekilde gözden geçirmek için görsel olarak görüntülemek çok daha kolaydır.

Aşağıda, oluşturduğum sahte önceden tanımlanmış bir raporun bir örneği verilmiştir. Bu rapor, haftanın gününe göre ortalama konum ve dönüşüm hacmi arasındaki korelasyonu görsel olarak göstermektedir. Bu verileri görsel olarak görmenin yararı, ortalama konum ve dönüşüm hacmi açısından en iyi performansı gösteren günlerin hangileri olduğunu hızlı bir şekilde belirleyebileceğim. Bunu, eski kullanıcı arayüzünde ham bir veri biçiminde yapmaya çalışsaydım, haftanın gününe göre ortalama konum ile dönüşüm hacmi arasındaki ilişkiye dair bir fikir edinemedim.

Önceden tanımlanmış bir rapor, bir ek getiriyor. Önceden elde edilemeyen içgörü unsuru.

Önceden tanımlanmış raporlar hakkında dikkat edilmesi gereken bir şey, 'statik' olmaları. Raporun veri aralığını yenilemek için raporun tarih aralığını el ile değiştirmeniz gerekir.

Gelişmiş demografik hedefleme . Eski AdWords'teki demografik hedefleme oldukça uzun bir süredir kullanıma sunulmuştur. Ancak, eski kullanıcı arayüzünde demografiyi birleştirmek mümkün olmadığından, hesabınızın demografik performansının tam kapsamını anlamak kolay olmadı. Yeni arayüz, reklamverenlerin demografik kombinasyonlar oluşturmasına olanak veren işlevsellik sağlar. Bu kombinasyonlar, hesabınızın demografik performansıyla ilgili daha kapsamlı bilgiler sağlar.

Örneğin, yakın zamanda bir hesap için demografik performansı analiz ediyordum ve cinsiyet ve yaşın bir kombinasyonunu uyguluyordum. Bu analize dayanarak (hoş bir sürprizime) 65 yaş üstü kadın demografisinin beklentilerin üzerinde performans gösterdiğini öğrendim. Hesap bir okul ve daha eski demografilerin iyi performans göstermeyeceğini varsaymıştım. Fakat bu yeni içgörüye dayanarak, şu anda bu yeni bilgi parçasını hesaba katmak için stratejiyi yeniden gözden geçirme sürecindeyim.

نتيجة

Tıklama başına ödeme (PPC) yöneticileri ve ilgili paydaşları derin bilgiler istiyorlar. . Rekabet avantajı elde etmek için toplanabilecek ve yükseltilebilecek kritik yeni bilgi parçalarının açığa çıkarılması başarı için çok önemlidir. Google Reklamları ekibi bu sorunu anladı ve neyin işe yaradığını ve daha ayrıntılı bir şekilde olmayanları tanımlamak gibi önemli sorunları ele alan bir dizi raporlama ve içgörü özelliği geliştirdi.

Bu alanları daha ayrıntılı bir şekilde tanımlamak, reklamverenleri daha hassas bir şekilde ortaya koyuyor. Gelirleri arttırmak, yatırım getirisini arttırmak (ROI) ve paydaşlara PPC'nin değerini olumlu bir şekilde göstermek için bir hesapta hangi kuralların kullanılacağına dair rehberlik.


Bu yazıda dile getirilen görüşler konuk yazara aittir ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. . Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Jeff Baum Hanapin Pazarlama Hizmetleri Direktörü ve Hanapin Pazarlama ile deneyimli bir PPC reklam profesyonelidir. Dijital reklamcılıkta 13 yıllık bir başarı kaydı. Çeşitli lider üretim ve e-ticaret işletmeleri için gelir ve karı önemli ölçüde artıracak stratejiler geliştirdi ve uyguladı. Ayrıca, ayda PPC reklam harcamalarında yüzbinlerce doların yönetilmesinden sorumlu ve sorumlu olmuştur. Jeff, Hanapin'in blogu ve PPC Hero için yinelenen bir yazar.