SEO

Yeni Google Reklamları Birleştirilmiş Kitleleri nasıl kullanılır?

Google Reklamları, reklamverenlerin Arama için katmanlı izleyiciler oluşturmalarını sağlamak için “ve” mantığını ortaya koymaya başladı. Yeni birleştirilmiş kitle seçeneğiyle, Google Reklamlar’da mevcut olan demografik, pazar içi, afinite veya diğer kitle hedefleme öğelerini düzenleyerek kitleler (şahıslar) oluşturabilirsiniz.

Kombine izleyiciler ile nasıl başlanır. Bir Birleştir kitlesi oluşturmak için Google Reklamlar Arayüzündeki Kitleler sayfasından yeni bir kitle eklemek için tıklayın. Ardından, Göz at altında, "Birleştirilmiş kitleler" seçeneğini göreceksiniz.

Birleştirilmiş kitleler Google Reklamları'nda yayınlanıyor.

Daha sonra kitle oluşturucu açılır penceresini göreceksiniz. Aşağıdaki örnekte, su aktivitesi ekipmanı ve aksesuarları için piyasada bulunan, okul çağındaki çocukları olan anne-baba kitlelerini hızlıca oluşturdum. Örneğin, mevcut müşteriler gibi izleyicileri hariç tutabildiğiniz gibi birden fazla “Veya” kitlesi ekleyebilirsiniz. Buradaki “Ve” işlevi, reklamların yalnızca okul çağındaki çocukların piyasadaki ebeveynlerine gösterilmesini sağlar.

Herhangi bir kitle ölçütünü, ayrıntılı demografik bilgiler, yaşam olayları, yeniden pazarlama listeleri gibi Birleşik izleyicilerle birleştirebilirsiniz.

Birleştirilen izleyicilerin gizlilik nedeniyle en az 1.000 üyeye sahip olması gerektiğini unutmayın. Google, bu eşiği otomatik olarak karşılamayan kitleleri duraklatır. Google, izleyici oluşturma penceresinde izleyici tahmini gösterebilir, aksi takdirde, tahmini boyutu elde etmek için kaydettikten sonra izleyici adının üzerine gelebileceksiniz. Google, yukarıdaki birleşik kitle için aşağıdaki bilgileri sağlar; örneğin: Gösterimler (haftalık) 100M – 500M. Amerika Birleşik Devletleri, İngilizce, Her türlü dayalı tahminler.

Neden umurumuzda. Google, bariz bir şekilde birkaç yıldır kitle hedefleme seçeneklerini ortaya koymakta ve ilerletmektedir; ancak, birleştirilmiş izleyicilerle aramada izleyici personeli oluşturma ve test etme olanakları işleri yeni bir düzeye çıkarmaktadır. Şimdi, kime ulaşmak istediğinizi ve onlara nasıl mesaj göndermek istediğinizi çok daha derin düşünebilirsiniz. Diğer izleyicilerde olduğu gibi, birleşik izleyiciler de Hedef veya Gözlem olarak ayarlanabilir.

Nasıl çalışıyorlar? Dijital pazarlama danışmanı Steven Johns birleşik kitleleri ilk fark eden ve test edenlerden biriydi. Tek bir test için erken sonuçları paylaştı piyasada tek bir kitle için% 6 dönüşüm oranı gösterdi; bu, birleşik bir pazar + demografik + hariç tutma kitlesi için% 20 dönüşüm oranıyla karşılaştırıldı. Bu oldukça güçlü. Mutlu persona binası.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, bütün yayınlarda günlük yayıncılık faaliyetlerini yürüten ve ücretli medya teminatını denetleyen Üçüncü Kapı Medyası Genel Yayın Yönetmenidir. Ginny Marvin, Search Engine Land, Marketing Land ve Bugün MarTech için ücretli dijital reklamcılık ve analitik haberleri ve eğilimleri hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle Ginny hem kurum içi hem de kurum yönetimi pozisyonlarında bulunmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir. !