SEO

Yeni pazarlama dünyası

Makine öğrenimi pazarlamayı yeniden icat ediyor – ve artan sayıda pazarlamacı bunu biliyor. IBM İş Değerleri Enstitüsü'nün son araştırmalarına göre, rakip firmalardan daha iyi performans gösteren pazarlamacıların yüzde 91'i, yapay zekanın kuruluşlarının geleceği için önemli olduğuna inanıyor.

Aynı zamanda, bunların sadece dörtte biri bunu kullanıyor. bugün. Endüstri analistleri AI, işletmeleri değerli verileri benimseme ve yorumlama konusunda teşvik ediyor ve müşterileriyle daha güçlü bağlantılar kuruyor. Yine de çoğu hala AI'yı pazarlama stratejilerine uygulamıyor.

Günümüz tüketicileri dijital deneyimlerden çok şey bekliyor. Yaşamları için yararlı ve alakalı pazarlama içeriği istiyorlar. Derin öğrenmenin çok yönlü müşteri davranışlarını ortaya çıkarması ve markaların sürekli ilişki kurmasına yardımcı olması için çok ilerlemiş olduğu bir çağda, AI'dan faydalanma zamanı şimdi.

Ve başlamanın yeri IBM'in pazarlamacılar için lider AI platformudur. Watson Marketing.

Müşterilerinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz? Çevrimiçi davranışlardan, sosyal medya etkinliklerinden ve tarama desenlerinden kaynaklanan çok fazla veriyle, kendileri için önemli olan mesajların iletilmesi kolay olmalıdır. Ancak tüketiciler karmaşıktır. Kanallar arasında tamamen alakalı bir pazarlama deneyimi sağlamak için, yalnızca AI'nın yapabileceği bir şey olarak, davranışlardan derin, gelişen anlayışları çıkarmanız gerekir.

ING DIRECT Avustralya, “geleceğin bankası” nı yaratmak için bu yaklaşımı benimsedi. müşterileri için. ING, müşterilerinin tercihlerini tanımlamaya, sadakat oluşturmaya ve güveni artırmaya yardımcı olmak için yorumladı. AI'nın çeşitli yetenekleri sayesinde şirket, her gün 100'den fazla bağlamsal tetikleyiciye dayanan verileri filtrelemeyi ve ayda 1 milyon potansiyel müşteriye alakalı mesajları dağıtmayı başardı.

AI'nın sağlayabileceği bütünsel görüş olmadan, tüm hikayeyi elde etmek imkansız. müşterilerinizin davranışları. Yanlış mesajı iletmek ve hayati sadakat ve güvenden ödün vermekten vazgeçebilirdin. Ancak AI, ihtiyacınız olan dönüşümleri elde etmek için müşteri yolculuğunu olumlu şekilde etkilemenize yardımcı olabilir.

Dijital teknoloji daha gelişmiş bir şekilde büyüdüğü için, kritik müşteri verilerini yönetme görevi çok zor oldu. İnsanların bunu tek başlarına yapamayacağını değerlendirmek için çok fazla veri var. Bugünün sürekli değişen, çok kanallı ortamında başarılı olmak istiyorsanız, bununla ilgili bir soru yoktur: Birden fazla kaynaktan veri bağlamanız gerekir. Ve bunu yapmak düşündüğünüzden daha kolay.

Watson Marketing, veri toplama gibi rutin görevleri yerine getiren en yoğun emek gerektiren faaliyetleri bile otomatikleştirmek için kullanılabilir, böylece pazarlamacılar enerjilerini, stratejiler gibi daha yüksek değerdeki işlere odaklamakta özgürdürler. ve yaratıcılık. AI, çeşitli ürünlere dahil olduğundan, tek yapmanız gereken verilerinizi Watson Marketing'e eklemek ve siz yoldasınız.

“Sıkıcı pazarlama görevleri ölçeklendirildiğinde ve veri odaklı müşteri analizleri olduğunda Piyasada hazır bulunanlar, piyasaya sürdüğü yenilikler için daha fazla zamana ve enerjiye sahip, ”diyor IBM Watson Pazarlama'da yönetim sunan VP Mark Simpson. “Özünde AI, pazarlama ekibinin başka bir üyesi gibi, kampanyalarını desteklemek, güçlendirmek ve büyütmek için yardım ederken, zaman alıcı, tekrarlayan görevleri pazarlayanlara karşı bilgi ve uzmanlık kazandırabiliyor.”

Atlanta Georgia Akademisi, Watson'u kullanıyor. Silinen veri kaynaklarına sahip olarak kalan boşlukları doldurmak için Pazarlama İstatistikleri. Sonuç olarak, e-posta bültenleri gelirde yüzde 32 artış sağladı ve trafiğini internet sitesine çekti. ”

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, mümkün olduğu kadar çok şeyi olabildiğince yapmak istiyoruz,” diyor Georgia Akvaryumu ile dijital pazarlama müdürü Andrew Carlson. “Bu yüzden, dışarıdan neler çıkartabileceğimizi görmek ve müşterilerimize ve misafirlerimize daha iyi, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için ekibimize ekibimizi genişletmemize yardımcı olmak amacıyla AI'ya baktık.”

Markanızla etkileşime girmek artık püf noktası değil, başarılı pazarlama deneyimlerinin temel bileşenidir. Bu kriterleri karşılamanın en iyi yollarından biri kişiselleştirilmiş mesajlaşmadır. “Kullanıcılarımıza, başka hiçbir yerde göremedikleri içerik ve bilgilerle sürekli olarak katılıyoruz. Bu nedenle, onlara en güncel bilgileri, özetleri ve hatta belirli bir şekilde harekete geçme tetikleyicileri verebiliriz” dedi. diyor.

Markalarla yapılan müşteri etkileşimleri, sorunsuz ve ödüllendirici hissetmeli ve ilgi alanlarına göre uyarlama yapmak, bu gereksinimleri karşılarken YG'yi de iyileştirmelidir. Örneğin, Yoox Net-a-Porter Group, verilerini ve analizlerini en üst düzeye çıkarmak ve alışveriş yapanların uluslararası kitlesinin ne istediğini tam olarak belirlemek için Watson Marketing'i kullanıyor.

AI ile kişiselleştirilmiş bir ticaret deneyimi sunmak, lüks moda perakendecisinin “ Müşterilerle bire bir ilişki ”daha uygun tanıtımlar sunarak. Müşteri verilerini, sosyal, araştırma ve hatta hava durumu gibi dış verilerle birleştirerek – moda satın alma kararlarını etkileyebilir – Yoox Net-a-Porter, bu kişiselleştirilmiş deneyimin tüketicilerin beklentilerini artırmasını sağlar.

Pazarlama dünyası değişiyor. Tüketiciler karmaşık ve verileri de öyle. Bir AI destekli pazarlama platformu ile, hem müşteri deneyimini hem de ekibinizin çalışma şeklini değiştirmeye yardımcı olması için analitiği yaratıcılıkla harmanlayabilirsiniz.

Müşterilerinize şimdi ve gelecekte ulaşmak istiyorsanız, cevabı basittir: İş AI ile daha akıllıca.

Watson Marketing'in müşterilerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bakış açılarını nasıl keşfedebileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

نبذة عن الكاتب

IBM Watson Marketing, pazarlamacıların anlama ve tahmin etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bilişsel öneriler sunar. müşteri davranışları. Kullanılabilir içgörüyü açığa çıkarın ve müşterilerin istediği ve değer verdiği kişiselleştirilmiş deneyimleri sunun. Tüm kanallarda etkileşimi kesintisiz olarak sağlayan ilişkiler oluşturun. Her temas noktasını müşterileri birey olarak kullanma fırsatı verin. Insider Studios, INSIDER ve Business Insider'in ana şirketi Insider Inc. için markalı içerik stüdyosudur.