SEO

Yeniden Pazarlama Listeleri ve Arama için Benzer Kitleler kullanmıyorsanız, masada para bırakıyorsunuz

Şirketlerin çoğunun Yeniden Pazarlama Listeleri ve Benzer Kitleler’i tam olarak kullanmadıkları için masaya büyük para ayırdıklarına inanıyorum. İşlerin gerçekten işe yaradığını düşünmüyorum.

Bu makalede, öneri sunmaya ve pazarlamacıların masaya herhangi bir şey bırakmamalarına yardımcı olmaya çalışıyorum.

Benzer Seyirciler

Hiç bir setin olmasını diliyorum Önceden gelen yeni müşteri adayları İyi haber: yapabilirsin. Arama için Benzer Kitleler, mevcut yeniden pazarlama listelerini temel alır, ancak mevcut yeniden pazarlama listelerinizdekilere benzer arama davranışı olan yeni kullanıcıları hedefleyin.

Zaten sitenize ilgi duyduğunu belirten kullanıcılara benzer olduklarını Ortalama arama yapandan daha kalifiye kabul edilir.

Eğer bunlar tanıdık geliyorsa, büyük olasılıkla benzer kitlelerin Google Görüntülü Reklam Ağı'nda bir süredir kullanıma hazır olmaları veya Facebook benzeri bir kitlenin işlevini taklit etmeleri olasıdır. Bu kitleler hem Facebook hem de Google'da çalışıyor. İşletmeler tam anlamıyla faydalanmıyorlar.

Arama için Benzer Kitleler Avantajları

Bu kitleler, reklamverenler için bir dizi nedenden dolayı çok yararlı olabilir:

  • Sitenizin ziyaretçilerine benzer kişileri bulun ve hedefleyin. 19659010] Hedef kitleleri bulmayı kolaylaştırın.
  • Yeni potansiyel müşteriler kazanın.

Haydi bu şeylerin her birine biraz daha genişleyelim.

Benzer Kitleler ile kör davranmıyorsunuz. İlgi alanlarınız mevcut müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle uyumlu bir grup insanı hedefliyorsunuz. Bunu düşün. Markalar, TV ve dergiler gibi reklamcılık yöntemlerine para akıtmaya devam ederken, benzer kitleler gibi daha yeni özellikler için yeterli harcama yapmıyor. Veriler bu TV reklamlarını kullanmıyor; Ancak, benzer ve benzer kitlelerinizi kullanıyorsunuz. Ve bir TV إعلانı sizi büyük bir kitleye ulaştırsa da, bu kesinlikle bir yetkili değildir.

Bir sigorta şirketi olduğunuzu ve otomatik sigortayı zorlamak istediğinizi varsayalım. Yeniden pazarlamayı kullanarak, otomatik sigorta ürünü sayfanızı ziyaret etmiş olan kişilerin listesini oluşturabilirsiniz. Ardından o havuzdan benzer bir kitle oluşturun. Benzer yeni kitle, sitenizi ziyaret eden benzer arama modellerine ve ilgi alanlarına sahip olacak, ancak bu yeni liste çok daha büyük, nitelikli bir kitleye ulaşma potansiyeline sahip.

Aslında, bu ziyaretçi havuzunu kullanıyor ve üstel olarak artıyorsunuz. . Daha mı havalı? Geçmiş dönüştürücülere dayalı benzer bir kitle oluşturabilirsiniz. Sitenize dönüştürülen 1.000 kişi listeniz varsa, bunu 10.000'den fazla kişiden oluşan benzer bir kitleye dönüştürebilirsiniz. Bunun nedeni, benzer kitleler ve yeniden pazarlama gibi listelerin müşteri işlemlerine dayanmasıdır. Bu işlemler arasında satın alma, indirme veya ürün sayfalarına göz atma yer alır.

Benzer kitlelerinizi, siteniz tarafından durdurulmuş olan herkes için arama yapmak üzere temel almanız gerekmez. Bunun yerine, satın alma işlemi yapan veya öğelerinizi indiren kullanıcılara benzer bir alt kullanıcı grubu seçebilirsiniz.

Tekrar söyleyeceğim: bunlar, yeniden pazarlama listenizdeki kullanıcılar gibi davranan kişilerdir. En değerli müşterilerinizle benzerlik gösterir.

Benzer Kitleler nasıl çalışır?

Yeniden pazarlama, web sitenizdeki belirli sayfaları ziyaret eden kullanıcıların çerezleri izlemenize olanak tanır. Böylece, arama etkinliklerini izleyebilir ve reklamları göz attıkları sırada gösterebilirsiniz. Diğer siteler. Arama için yeniden pazarlama listeleri (RLSA), arama reklamlarınızı sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılar için özelleştirmenize ve tekliflerinizi ve reklamlarınızı Google ve ortak sitelerini aradıklarında bu kullanıcılara uyarlar.

Benzer Kitleler ile çalışmaya başlamak için. Arama için, bunları temel almak için mevcut bir yeniden pazarlama listesine sahip olmanız gerekir. Bir RLSA'yı çalıştırmak için, listenizin arama ağı reklamlarınızı uyarlamak için kullanmadan önce listenizin en az 1000 çerez içermesi gerektiğini unutmayın.

Yeniden pazarlama listenizi hazırlayıp yayınladıktan sonra, Google Reklamları Listedeki kullanıcıların arama davranışlarını anlamak için listedeki kullanıcıların arama aktivitelerini analiz edin. Ardından, Google Reklamlarının belirlediği arama kalıpları ve davranışlarına dayanarak, reklamlarınızı yayınlamak için benzer arama davranışına sahip yeni kullanıcılarla karşılaşır.

Bunu yapan Google'ın olduğu için süreç tamamen şeffaf değildir. Aşağıdakileri içeren (ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla), “çeşitli faktörlerin” kitlelerle uyumlu hale geldiğini açıklarlar:

  • Orijinal listeden ziyaretçi sayısı.
  • Bu insanlar, ne kadar yakın zamanda orijinal listeye katıldılar.
  • Bu ziyaretçilerin arama davranışının benzerliği.
  • Orijinal listeye yapılan tüm ayarlamalar.

Arama için Benzer Kitleler nasıl oluşturulur

Google Reklamları deneyimine sahip olan herkes için kurulum işlemi çok tanıdık. Benzer kitle hedeflemede herhangi bir şey eklemek için, Google Reklamları'nda mevcut bir kampanyaya sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Google Reklam hesabınızda oturum açarak başlayın. Soldaki gezinme çubuğunu bulun ve Kampanya Ara'yı tıklayın veya Benzer Kitle eklemek istediğiniz kampanyayı bulun. Ardından, gezinme çubuğunun sağındaki sayfa menüsünü bulun ve Kitleler'i seçin. Kalem simgesini tıklayın.

“Kitleyi Düzenle” bölümü göründüğünde, bir Reklam Grubu seçin. “Tüm Kitleler” kutucuğunu göreceksiniz. Yeniden pazarlamayı ve ardından liste türünü tıklayın. Kullanmak istediğiniz listelerin yanındaki kutuyu tıklayın ve kaydet'e basın.

Benzer seyir izleyicileri mi?
Kısaca, evet. Arama için kullanıma sunulduğundan beri, Benzer Kitleler, dönüşümleri ve tıklama oranlarını (TO'lar) artırmak için sağlıklı bir itibar kazandılar.

Örneğin, Chrysler'ı ele geçirin. Şirket, RLSA'ları kullanarak çok sayıda etkileyici rakam görmüş ve arama için benzer kitleleri uygulayarak bir çentik oluşturmaya karar vermişti. Think with Google'a göre hedef, yeni alıcıları markasını düşünmek ve tüm arama kampanyalarında dönüşümleri ve verimliliği artırmak için etkilemek oldu.

Sonuçlar? Yüzde 22 daha fazla dönüşüm, yüzde 14 daha düşük edinme başına maliyet (EBM) ve yüzde 11 artış oranı (TO).

Neden güçlü sonuçlar? Chrysler, özel sitelerini ziyaret eden kullanıcıları hedeflemese de, “Chrysler Pacifica” ve “RAM kamyonları” gibi benzer anahtar kelimeleri aramış olanları hedeflemişti. Bunu bilerek, Chrysler'in izleyicilerinin belirli bölümlerini daraltmayı başardı. Teklifleri buna göre artırın.

Chrysler, genel olarak hedefli kampanyalarla dokuz kampanya yürüttü. Doğru bir şekilde izlemek için, orijinal kampanyanın metin reklamlarında veya tekliflerinde herhangi bir değişiklik yapmadılar.

Rekabet yok
Başarıyı rapor eden sadece onlar değiller. Wordstream, bir blog yayınında, ilk testlerde, Benzer Kitleler’in temel RLSA kitleleriyle neredeyse aynı oranda dönüşüm sağladığını gördü.

Ve yeni ziyaretçi kitleleriyle karşılaştırıldığında, rekabet yok. Benzer kitleler, ajansın analizi sırasında yüzde 50 daha iyi bir dönüşüm sağladı ve yüzde 65 daha yüksek bir TO elde etti. Ama bu en iyi kısım bile değil. Şirket, aynı zamanda, Arama Ağı Reklamlarının Benzer Kitlelerinin, RLSA kampanyalarını ölçeklendirip 7 kat daha büyük bir kitleye ulaşmalarına izin verdi.

Benzer Kitleler için Benzer Kitleler Optimize Etmek

Sonunda çok az iş var. Ancak pazarlamacılar olarak sloganımız her şeyi optimize edebilir! İşte burada:

Yeniden pazarlama listelerinizi temizleyin.
Benzer Kitleniz, yalnızca yeniden pazarlama listenizde çalışırsa çalışır, bu nedenle her zaman iyi bir liste dizisine sahip olduğunuzdan emin olun. Bu, belirli sayfaları, geçmiş dönüştürücüleri, sitede en çok vakit geçiren kullanıcıları vb. Ziyaret eden kullanıcılar için kitleler oluşturmanızı sağlar. Buradan, Benzer Kitlenizi ve ilgili yeniden pazarlama listelerini, hedeflerinize göre düzenleyebilirsiniz. kampanya

Zaman içinde teklifinizi ayarlayın.
Benzer Kitleler ile, yavaş başlamak için tamamdır. Aslında, kitleyi% 0'lık bir teklif ayarlamasına ekleyerek işe başlamak en iyi yoldur. Sonra ne olduğunu izle. Bir ay sonra, benzer kitlenizin performansıyla ilgili doğru bir okuma elde edebileceksiniz. Dolayısıyla, bu listelerden gelen yüksek bir dönüşüm oranı fark ederseniz, tekliflerinizi SERP'lerdeki sıralamasını yükseltmek için uygun şekilde artırabilirsiniz. Sonuçlar umduğunuz şey değilse, kampanyaya ve ilgili yeniden pazarlama listesine bir kez daha göz atabilirsiniz.

Yakından izleyiniz.
Yukarıdakileri ele aldık, ancak son derece önemlidir. Tweaks'in yapılması gereken yerleri görmek için performansınıza sekmeleri tutun. Yukarıdaki Chrysler örneğini hatırlıyor musunuz? En etkili kitleleri kullanın. Yeniden pazarlamanın etkili olabilmesi için, reklamlarınızı en iyi kitlenize göstermeniz gerekir. Sitenizi ziyaret eden herkes nitelikli bir lider değildir ve benzer kitlenizi kapatmak istediğiniz kişiler değildir. Bunun yerine, en iyi dönüşüm sağlayan müşterilerinize ve ömür boyu değerinize göre yapı listelerinizin olduğundan emin olun.

Bu kullanıcıların kim olduğunu belirlemek her zaman kolay olmasa da, sahip olduğunuz dönüştürülmüş müşterilerin herhangi bir e-posta segmentini veya başka bir kaydı yükleyerek başlayabilirsiniz. geçmiş dönüşüm geçmişinin Ayrıca, ürün sayfalarınızda zaman harcayan kullanıcılara odaklanmak için iyi bir kuraldır.

Belirli sayfaları ziyaret eden kullanıcıları bulmak için dinamik yeniden pazarlamayı kullanın. Başlamak oldukça kolay; Bunu yapmak için, tüm ürünlerinizi veya hizmetlerinizi (benzersiz kimlik, fiyat ve resim dahil ayrıntılar gibi) açıklayan bir feed oluşturmanız ve bunu paylaşılan kitaplığınızın İş verileri bölümüne veya Google Merchant Center'a yüklemeniz gerekir. Bir perakendecisin. Ardından, dinamik yeniden hedefleme etiketini, izlemek istediğiniz web sitelerine ekleyeceksiniz. Bir kez daha gitmek için, bazı yeni yüzler de getirmek için Benzer Kitleler ile denemeye başlayabilirsiniz.

Daha geniş veya Geniş Eşlemeli anahtar kelimeler kullanın.

Çünkü izleyicileriniz ön kalifiye Kitlenize hâlâ geçerli olan daha geniş anahtar kelimeleri kullanarak erişiminizi biraz artırabilir. Bir tazeleme ihtiyacın olması durumunda, eş anlamlı kelimeler, yanlış yazımlar, alakalı aramalar ve diğer alakalı terimleri kullanan kişilere geniş eşlemeli reklamlar görünecektir.

Kampanyanızla ilişkilendirilenlere benzer anahtar kelimeleri kullanan kişileri çekmek için iyi bir yoldur. Yine de, negatif anahtar kelimelerin herhangi bir kelimeye veya eş anlamlıa karşı etkili bir şekilde kullanılmasına izin vermek, kesinlikle kampanyanızla çıkmayı istemezsiniz. Ve yine, izleyicilerinizin önceden kalifiye olması nedeniyle, bu kişilerin arama geçmişi onları zaten sizin yönünüzde gösteriyor. Bu nedenle, anahtar kelimelerinizle biraz daha fazla dayanışmayı karşılayabiliyorsunuz.

Sezonluk kampanyalar için Benzer Kitleler Kullanın
İşte Sizin için harika bir hikaye (ayrıca Google ile düşünün). İrlanda'nın en büyük spor perakendecisi Life Style Sports, 2015'te Black Friday kampanyası için benzer kitleler kullandı (bir Gmail kampanyasıydı, ancak aynı prensipler geçerliydi). Yeniden pazarlamayı kullanan şirket, bir önceki Noel tatili sırasında alışveriş yapan müşterilere ulaşarak yeniden ilişki kurdu ve benzer ilgi alanlarına sahip potansiyel müşterileri hedeflemek için benzer kitleleri kullandı.

Yeni müşterilerinden gelen satın almaların% 40'ı, hedeflerinin% 75'inin altında gerçekleşiyor. İyi hikaye, değil mi? Ve ders şudur: Bazen, listelerinizin en yüksek ömür boyu değere sahip müşterilerden sonra modellenmesi gerekmez. Bazen listelerinizi kendiniz, örneğin mevsimlik alışverişçiler gibi odaklayabilirsiniz.

نتيجة

Yeniden Pazarlama kullanan herkes için, Benzer Kitleler, kullanılmayan trafiği keşfetmenize yardımcı olacak mükemmel bir ek.


Bu makalede anlatılan görüşler şunlardır: Konuk yazarın olanlar ve mutlaka Arama Motoru Arazi. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

John Lincoln, Kaliforniya San Diego Üniversitesi'nde dijital pazarlama öğretmeni olan Ignite Visibility'nin CEO'su ve Influencer Status Online'a Erişmeye Yönelik Bir Kılavuz olan Digital Influencer adlı kitabın yazarıdır. Kariyer boyunca Lincoln, yeni başlayanlardan ev isimlerine kadar yüzlerce web sitesiyle çalıştı ve SEO, CRO, analitik ve Sosyal Medya'da ödül kazandı. Medyada, Lincoln Forbes, Girişimcilik Dergisi, Inc. Dergisi, CIO dergisi ve daha fazlası gibi sitelerde yer aldı.