التسويق الرقمي

Yeniden Pazarlama – Yeni Dijital Pazarlama Stratejisi

Yeniden pazarlama, bugün en yeni dijital pazarlama stratejilerinden biridir. Peki, yeniden pazarlamanın tam olarak ne olduğunu hiç şaşırdınız mı? Sadece pazarlama değil mi? Eh, öyle değil. Pazarlama, çoğunlukla yeni müşteriler edinmeye, yeni pazarlara ulaşmaya ve temel olarak & # 39; Yeniden pazarlama, adından da anlaşılacağı gibi potansiyel müşterilere ulaşıyor. Bunlar zaten bir veya birkaç kez dönüşüm yapmış olabilir, belki de dönüşüm sürecinde sitenizi bir kez ziyaret etmiş olabilir, bir إعلانı tıklamış, bazı sosyal platformlarda etkileşimde bulunmuş veya hatta sizden bir alışveriş yapmış olabilirsiniz.

Yeniden pazarlama neden önemlidir? İdeal bir dünyada, ürününüzün tek perakendecisi olacaksınız ve herkes size ve sadece ihtiyaç duyduklarında size geri dönecektir. Bununla birlikte, gerçekte, müşterilerine aynı, benzer veya daha iyi hizmet veren çok sayıda rakip var. Kabul edilen müşterilerinizi kaybetme şansınız var. Yeniden pazarlama, temel bir dijital pazarlama stratejisidir.

Her müşterinin ürüne ne kadar yakın geldiklerine bağlı olarak farklı bir şekilde belirtilmesi gerekir. Web sitenize gelen bir dizi güncellenmiş araç var, oraya nasıl gittiler ve oradan nereye gittiler. Ziyaretçileri izler ve tarayıcıya bir çerez yerleştirir. Kullanıcılar istedikleri zaman çerezleri devre dışı bırakabilir, böylece gizlilik istilası konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ziyaretçinin web sitenize nereye gittiğini ve buradan nereye gittiklerini izleyebilirsiniz. Buna uygun olarak, onlara reklamları göstermelisiniz.

• Eğer bir ziyaretçi sadece ana sayfaya geldiyse ve geri döndüğünde, ziyaretçinin önünde farketmeye çalışmalısınız. Marka bilinirliği oluşturun ve onlara neyle ilgili olduğunu söyleyin.

• Bir kullanıcı iç sayfalarınıza gelirse, ona sağladığınız farklı farklı ürünleri gösterebilirsiniz. Buraya ulaşırlarsa, belirli bir ürünü aradıkları anlamına gelir.

• Kullanıcıların tam olarak ne istedikleri konusunda iyi farkında oldukları ve iyi araştırdıkları anlamına gelen belirli bir sayfaya geliyorlarsa, fiyat aralığı benzersiz özellikler ve avantajlardır. Aradıklarını bulduktan sonra reklamları onlara gösterebilirsiniz. Bu belirli ürün ve onlara neden rakiplerinden farklı ve daha iyi olduğunu söyleyin.

• Bir ziyaretçi satın alma ya da form doldurma sayfasından atlarsa, satın alma döngüsünü neredeyse tamamladıkları, ancak bir nedeninin geri çekilmeye kararlı oldukları anlamına gelir. Burada onlara satın almak üzere oldukları ürün ve promosyonları onlara ilk etapta alacakları nedeni hatırlatıyor.

• Bir kullanıcı daha önce bir ürün satın aldıysa, onlara kendi aksesuarlarında veya bakımında vb. Reklamlar gösterirsiniz.

Belirli bir kullanıcı için verdiğiniz reklamın gösterim sayısını kontrol etmeyi unutmayın.