التسويق الرقمي

Yer Tabanlı Dijital Tabela Reklamı Geldi

Dışarıdan إعلان (OOH) Amerika Birleşik Devletleri'nde ne kadar önemli? GfK MR'den yeni bir çalışmanın sonuçları aslında oldukça önemli buluyor.

ABD'li yetişkinlerin yaklaşık yüzde 61'i, son 30 gün içinde halka açık bir yerde bir video ekranında yere dayalı bir dijital reklam gördüklerini bildirdi. Bunların% 64'ü bu tür iletişim konularına ilgi gösterdiğini belirtti.

Bu bulguları düşünmek için bir an durun. 10 yıl önce bir dijital işareti ne sıklıkta gördünüz? Yaklaşık beş yıl önce ne dersiniz? Bu bulgular, yalnızca 138.5 milyon ABD'li yetişkinin son bir ay içinde dijital bir işarette bir video reklamı gördüğünü değil, aynı zamanda ev dışında video görüntülerinin ve reklam ağlarının yavaş yavaş ve sessizce bir yere girdiğini gösteriyor buluyor mu? kültürümüzde ön plana çıkacak, yakında her yerde gelişecek. Buraya nasıl geldik?

Bir neden listesi açıklamak kolaydır. Geçmişte bu alanda yaptım. Satış noktasında hedefli video mesajlaşma, yeni yer-bazlı medya kitle ölçümlerinin bulunması ve mesleki medya alıcılarının özelliklerinin gelişmesi gibi nedenlerle tüketicilere ulaşma nedenleri akla geliyor.

Dijital tabela ve mekan tabanlı reklamcılığın, 10 Amerikalıdan altı kişinin son 30 gün içinde bu ekranlarda bir video reklamı gördüğünü bildirdiği noktaya gelmesi çok daha temel bir nedeni var. Bunun nedeni, yere dayalı reklamcılık ve sayısal işaretlerin bir soru olmadan çalışmasıdır ve bu gerçek, tüccardan satıcılara, reklam ajansı yöneticilerine, alışveriş merkezleri sahiplerine kadar herkes tarafından gerçekleştirilmektedir.

Dijital tabelaların ve video reklamcılığın güçlü ikilisinin etkinliğinin tanınmasının önemini gözden kaçırmayın. Aslında dijital tabela ağlarını dağıtmaktan, izleyicileri ölçmekten, ortaya çıkan bu medyayla ilgili reklam bütçelerini kontrol edenlere yetiştirmek arasında değişen çok yönlü çabalar yıllara giriyor. GfK MR görüntüsü gibi bulgular, bu reklam biçiminin avangarttan denenmiş ve doğruya geçişin yokuş aşağı tarafında olduğunu göstermektedir. Bu kabul ile başarı elde edilir. Anket bulgularının GfK MRI'daki Ajans ve Reklamveren Satışlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Scott Turner tarafından yapılan açıklamaya göre, "Yer bazlı dijital, reklamcılık sektörünün en hızlı büyüyen sektörlerinden biridir" açıklamasında bulundu.

Anket, katılımcıların yere dayalı video reklamcılığın nerede olduğunu bildirdikleri konuları da inceledi. 1 numaralı yer, yaklaşık% 32 ile önceki 30 günde bir video reklamı gördüklerini söyleyen bakkallardı. Tüketicilerin yere dayalı video reklamları görüntülediği en olası yer olan hızlı servis / rahat yemek lokantaları, depo / kulüp mağazaları, alışveriş merkezleri, eczaneler ve kafeler / kafe veya şarküteri bu sırada izledi.

Zamanla birlikte tüketicilerin yere dayalı video reklamlarının önemli ölçüde büyüdüğünü hatırladığı yer listesini görmek beni şaşırtmadı. Zaten gaz pompalarındaki dijital tabela şebekeleri gerçeğe dönüşüyor ve marketin tabelaları ülke genelinde patlıyor. Yerle ilgili diğer yerlerin takip edileceğinden eminsiniz. Yerlerin sayısı arttıkça, akıllı telefonla yönetilen etkileşim gibi dijital tabela reklamcılığının gücünü kullanmanın yeni yolları geliştirilecek ve bu da bu aracı daha da yükseltecektir.

Dijital tabela ve mekan tabanlı video reklamcılığı, bu önem seviyesine ulaşmanın çok yolunu bulmuştur. Gelecek parlaktır ve takip edilmesi gereken başarı daha fazladır.