SEO

Yerel Arama Motoru Optimizasyonu – Bilmeniz Gerekenler

Yerel arama motoru optimizasyonu birçok çevrimiçi pazarlama uzmanı tarafında diken oldu. Aslında, profesyonel pazarlama ajanslarını İnternet pazarlamacılığında onlara yardımcı olmak için kullanmayan şirketler, sitelerine ve pazarlamaya yerel değil, şu anda en iyi arama motorları tarafından cezalandırılmış olmaları anlamına geliyor. [19659002] Google, yerel SEO'yu algoritmalarından biri olarak tanıttı ancak yine de pek çok şirket bu gereksinimi benimsemiyor ve bu da günlük olarak değerli işlerini kaybediyorlar. Yerel SEO, yerel kitlenize ulaşmak için harika bir yoldur. Bu algoritmanın odağı, araştırmacıları, yerel alanlarındaki arama gereksinimlerine uyan ürünleri ve hizmetleri diğer yerlerden sonuçları göstermeden önce tanıtmaktır. Bunun faydası, araştırmacılar alakalı sonuçlar bulmalarına karşın, şirketler yerel izleyicilerine ulaşmaya ve marka görünürlüğünü artırmaya başlamıştır.

Peki nereden başlıyorsunuz? Yapabileceğiniz ilk şey, yerel anahtar kelimelerinizi dahil etmeye başlamaktır. İyi bir örnek, uçucu yağlar satıyorsanız, anahtar kelimeleriniz "esansiyel yağlar" veya "yüksek kaliteli esansiyel yağlar" olabilir. Artık yerel tanıtmak istiyorsanız, anahtar kelimenizi örnek olarak "esansiyel yağlar Londra" veya "New York'ta esansiyel yağlar" gibi konumla birlikte uzun kuyruklu bir anahtar kelime haline getirin.

Anahtar kelimeleriniz, arama motorunun reklamlarınızı tanımlamanıza yardımcı olacaktır. konumunu ve ne yaptığınızı belirlemek için sıralanabilir ve kitleniz size ilerleyebilir.

Sayfalarınızın her birinin cezalandırılmamasını sağlamak için web sitenizde bazı önemli değişiklikler yapmanız gerektiğinden. Bu, adresinizi, telefon numaranızı ve e-postanızı web sitesi sayfalarınızın her birine eklemeniz anlamına gelir. Algoritma tanıtılana kadar bir iletişim sayfasının olması yeterince iyi, şimdi her sayfanın doğru bir şekilde sıralanmasını sağlamak için onu her cümleye eklemeniz gerekiyor ve kitleniz sizi tüm sayfalarınıza dayandırarak bulabiliyor; bu da artan şansınızı artırıyor. web sitesi trafiği Uzun vadede.

Yerel arama motoru optimizasyonunu sosyal medya kampanyanıza dahil edebilirsiniz. Sosyal medya sayfanızın yaklaşık bölümünde doğru yer bilgisi sağladığınızdan ve kitlenize ulaşmak için yere özgü anahtar kelimeler kullandığınızdan emin olun. Arama motorlarının aynı zamanda web sitelerini ve şirketleri bulmak için sosyal medya kullandığını da hatırlayın; bu, uzun vadede size büyük fayda sağlayabilir.

Sonraki, içinde çalıştığınız tüm alanları kapsamak istersiniz. Dolayısıyla, bir global hizmetinde, dünyaya göre sıralandığınızdan ve arama motorunun sizin kapladığınız alanlardan haberdar olduğunuzdan emin olmak için verdiğiniz tüm ülkeleri kapsayan anahtar kelimeleri içermek isteyeceksiniz; böylece sizi buna göre sıralayabilirler.

Başka yerel arama motoru optimizasyonu hakkında bilmeniz gereken şey, olabildiğince çok tanınmış ve saygın çevrimiçi dizinlere katılmak istediğinizdir. Ayrıntılarınızı doğru bir şekilde eklediğinizden emin olun, böylece arama motorları sizi alıp uzun vadede sizin yerinize işinizi ilerletebilir.

Pazarlama çabalarınızda tutarlı olmayı unutmayın. Bu, ilerlemenizi ve web sitenizi sürekli olarak izlemenizi, bağlantıların tamir edilmesini ve yerelin doğru bir şekilde dahil edilmesini sağlamanıza izin vermek istediğiniz anlamına gelir.

Yerel bir aramaya üye olma zamanınız yoksa önerilirsiniz. motorlu optimizasyon uzman şirketi, pazarlama çabalarınızı ilerletmede size yardımcı olabilir.