SEO

Yerel envanter tabanlı SEO stratejisi, ABD kablosuz taşıyıcısının sıralamasını ve satışlarını hızlandırdı

Çevrimiçi tüketicilerin karşılaştığı temel sorunlardan biri, yakındaki bir mağazada istedikleri ürünü nereden alabileceklerini veya görebileceklerini bulmaktır. Yerel ürün feed'inin Google'a girmesinin ötesinde, çoğu büyük perakendeci gerçek zamanlı yerel envanter sunmaz. Yerel envanteri internete koyma konusunda da bir direniş var.

Ancak, Lastmile Retail ve 1.000'den fazla yerel mağazaya sahip ABD'li büyük bir kablosuz taşıyıcıdan yapılan son bir vaka çalışması, tüketicilere yerel ürün bulunabilirliği hakkında bilgi verdiğinizde, daha fazla meşgul ve dönüştürmek olasıdır. İlgili ve eşit derecede önemli bir fayda, sorgulama ile daha fazla alakalı olması nedeniyle arama sıralamalarında iyileştirilmiş bir konumdur.

Lastmile, “gerçek zamanlı yerel envanter ile bir çok kanallı pazarlama çözümü” sunmaktadır. Pratik açıdan, bu, dinamik bir açılış sayfası çözümüdür. yerel ürün envanterini ve promosyonlarını mağaza bulucularıyla ve bir dizi tüketici katılımı seçeneği ile eşleştirir:

  • Mağazadan teslim alma için satın alma / ayırma cihazı.
  • Yerel mağazayı arayın.
  • Yakındaki mağaza yerlerine yol tarifi alın.
  • ] Mağaza içi randevu alın.

Ayrıca, müşterilere kolaylık sağlamak için e-ticaret ve yerel mağaza seçeneklerini tek bir yerde bir araya getiriyor.

Lastmile CEO'su Michael Carini, operatörün 1.9 dolarlık ortalama sıralamasını gördüğünü söyledi. Aynı sorgu için şirketin rakipleri için 7.86 ile karşılaştırıldığında iPhone ile ilgili sorgular.

Dönüşümler diğer dijital kanalların da 5 katıydı. Bu aramadır ve dolayısıyla bunlar genellikle yüksek niyetli tüketiciler olacaktır. Ancak bu, Carini’nin nihai noktası: İnsanlara bir şey satın alabileceklerini (veya çevrimiçi alışveriş yapıp mağazadan almalarını) söylerseniz, bunu yapma olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, bu açılış sayfalarındaki e-ticaret dönüşümlerinin, taşıyıcının diğer kanallarından ortalama 3,2 kat daha yüksek olduğunu da belirtti.

Carini, katılanlar arasında yapılan çeşitli eylemler ile birlikte, aradaki bozulmayı bana verdi:

  • mağaza içi alım için – yüzde 47.
  • Mağaza içi satın alma için cihaz – yüzde 21.
  • Eve nakliye için satın alma – yüzde 17.
  • Mağazada randevu al – yüzde 7.
  • Arama deposu – yüzde 5.
  • Mağazaya git – yüzde 3.

Bu açılış sayfalarındaki yukarıdaki seçenekler arasında gerçek e-ticaret (alış ve satış) dönüşümlerin / işlemlerin yüzde 17'sini temsil ediyordu. Geriye kalan yüzde 83 yerel mağazaya dahil oldu. Ancak dikkat çeken şey, farklı davranışların dizisidir – hepsi yerel mağaza varlığından yararlanmaktadır.

Bir kenara baktığımızda, yerel envanter kullanılabilirliğinin aynı zamanda Amazon'a karşı kilit bir rekabet taktiği olduğuna inanıyorum. Ne olursa olsun, bu örnek olay incelemesi, “satın almaya hazır” tüketicilerin büyük çoğunluğunun, bugün “bir şey” olmanın anlık memnuniyetiyle hâlâ ilgilendiğini doğrulamaktadır. Ayrıca, yerel ürün envanteri stratejisini takip etmedeki perakendecilere büyük bir fırsat maliyeti olduğunu da savunuyor.


نبذة عن الكاتب

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan Editör. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin (19459023) veya Google + 'da bulun.