SEO

Yerel işletme araştırması, site trafiğinin% 0’ını e-postadan, ücretli medyadan geliyor

BrightLocal az önce “Yerel İşletmeler İçin Google Analytics Çalışması” yayınladı. Birkaç kategoride kıyaslama kriterleri oluşturmak amacıyla “ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere'deki 11.016 yerel işletmenin anonim verilerine” baktı. trafik kaynakları, aylık kullanıcılar, sayfa görünümleri, oturum süresi, hemen çıkma oranları ve diğerleri gibi.

Veriler Eylül 2017 ile Aralık 2018 arasında toplandı. Çalışmadaki yerel işletmeler “Google Analytics’e aktif bağlantıları olan BrightLocal kullanıcıları” idi. Bunların hepsinin küçük işletmeler (KOBİ) olup olmadığı açık değil. bu veri seti, birden fazla lokasyona sahip franchise ve işletmeleri içerir. Muhtemelen SMB eğri yapar.

Yaklaşık 500 aylık ziyaretçinin altında. BrightLocal, yerel işletmelerin her ay aylık 414 web sitesi ziyaretçisinin ortalamasını (dikey ve bölgeler arasında) gördüğünü buldu. (Bu, GMB profil gösterimleriyle sonuçlanan aramaları yansıtmaz.) Ancak, benzersiz ziyaretçiler sektöre göre önemli ölçüde değişebilir. Otomobil satıcıları en çok aylık ziyaretleri görüyor, ardından oteller ve restoranlar geliyor.

Saha ziyaretlerinin ötesinde, araştırma yerel işletmelerin ayda ortalama 506 “seans” olduğunu, medyanın 205 organik seans olduğunu keşfetti. Oturumlar, bir web sitesiyle olan etkileşimlerdir ve burada sayfa görünümlerini, işlemleri ve diğer katılım biçimlerini içerecek şekilde tanımlanır.

E-postadan sıfır trafik. Çarpıcı ve belki de çok şaşırtıcı bir bulgu, “ortalama yerel işletme, her ay e-posta, ödeme veya görüntüleme oturumu almıyor” şeklindedir. Bunun için, çoğu yerel işletmenin ücretli reklamlar yapamayacağından veya bunun onları yaparken beceriksiz. Ancak, web sitelerine e-postayla yönlendirilen herhangi bir trafiğin olmaması neredeyse şok edicidir.

Sosyal medya trafiği, aşağıdaki tabloda toplam trafiğin% 4'üdür. Ek olarak, “yönlendirme” trafiği, net olmasa da, sosyal medyadan yapılan ziyaretleri içerebilir.

Araştırmaya göre, tüm site trafiğinin yarısı organik aramadan geliyor; % 37'si doğrudan gezinme veya markalı sorgulardandır. Piyasada, yerel arama sorgularının çoğunluğunun işaretlenmemiş olduğunu iddia eden başka veriler olduğu göz önüne alındığında, bu da biraz şaşırtıcı.

Diğer çalışmalara göre daha az mobil trafik. Başka bir sürpriz, yerel işletme web sitesi oturumlarının (ABD)% 36'sının mobil cihazlarda olmasıdır. Bu, diğer veriler ve çoğu yerel işletme arama ve aramanın mobilde gerçekleştiği mevcut geleneksel bilgelik karşısında uçuyor gibi görünüyor. Ancak, BrightLocal dikey olarak farklı seviyelerde mobil erişim buldu.

Restoranlar, mobil trafikten en yüksek oranda (% 58), ardından araba satıcılarından (% 50), eğlenceden (% 50) ve emlaktan (% 49) geçti.

Kaynak: BrightLocal Google Analytics Çalışması (2019)

Neden umursayalım. Yukarıda tartışılmayan raporda çok sayıda başka bulgu var. Bununla birlikte, beklenenden daha az mobil trafik sayısı, yüksek doğrudan trafik ziyareti düzeyi ve özellikle e-posta ve ücretli trafik eksikliği de dahil olmak üzere öne çıkan birçok şey vardır.

Rapor GMB görüşlerini incelememiş veya içermemiştir. Ayrıca Google’da, kullanıcıların bir işletmeyle ilgili ihtiyaç duydukları bilgileri web sitesine gitmeden aldıkları yüksek oranda “sıfır tıklama” araması vardır. Ayrıca, Google Analytics% 100 doğru olmayacak. Yine de, burada dikkatlice düşünmeye ve daha fazla araştırmaya değer bazı ilginç ve nüanslı bulgular var.

Bu 11.000 işletme neden ücretli kaynaklardan veya e-postalardan trafik almıyor? E-posta pazarlaması yapmıyorlar mı? Kampanyalarını etiketlemiyorlar mı? Çoğunluk ücretli إعلان yapmıyor mu yoksa çok mu kötü yapıyorlar? Öncü bulgular, KOBİ'ler arasında dijital pazarlama faaliyetleri hakkında birçok soru ortaya çıkarmaktadır.


نبذة عن الكاتب

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et تغريد veya onu LinkedIn'de bul. !