SEO

Yerel Müşterilere Ulaşmak için Yerel SEO Rehberi

Yerel SEO ya da arama motoru optimizasyonu, her yerel işletmenin kendi yerel pazarlarına ulaşmak için alması gereken doğru yoldur. Her yerel işletme & # 39; Web sitesi yerel arama motorları tarafından fark edilmek için yerel SEO için tasarlanmalıdır. Her iki arama çeşidi için de arama motoru algoritmaları da farklı olduğundan, küresel aramalar yerel aramalara çok benzemiyor. Yerel bir arama kategorisinde büyük arama motorlarının aradığı şeyleri sığdırmak için yerel bir web sitesini optimize etmede belirli bir özellik olmalıdır. Yerel SEO'da, yerel Google, Yahoo yerel ve Bing gibi yerel arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız, hedef kitlenin daha küçük bir kitlesi vardır ve pazarın coğrafyası da dikkate alınır.

Tuğla ve harç işletmeleri için yerel müşterilere ulaşmak çok önemlidir. İş alanınızı ziyaret edemediğiniz veya ürün ve hizmetlerinizden yararlanmayacağınız global müşterilere ulaşmak işe yaramaz. Yerel SEO'nun tuğla-harç işletmeleri için hayati olmasının bir başka nedeni de, web sitelerinin bilgileri ve içeriği yerel olarak bulunmadığında, işletme sahiplerinin yerel pazara ulaşmalarının bir yolu olmamasıdır. Yerel SEO için kendi web sitenizi tasarlarken nasıl başlayabileceğinizi görelim.

İlk önce, web sitenizin aktif bir optimizasyonu olmalı ve teknik bilginiz yoksa, sizin için yerel bir SEO uzmanı işe alın. Yerel bilgilerin etki alanında, sayfa başlığında, içeriğin gövdesinde veya mümkün olan her yerde bulunduğundan emin olun. Birisini işe alırsanız, fikirleriniz hakkında konuştuğunuzdan emin olun, böylece ikinizin de yerel müşterilere ulaşma hedefinizle ne bekleyeceğiniz konusunda iyi bir anlayışa sahip olursunuz. Bu aşamada tekrar gözden kaçan pek çok durum var. Bu hatayı işleyen işletme sahipleri, neden sık sık yerel SEO kampanyasından neden sıfır satış aldıklarını merak ediyorlar.

İkincisi, hedef anahtar kelimenizin işletme adınıza dahil edilmesi önerilir. Bazı kişiler yaratıcı isimlerle havalı görünmek için ısrar ediyorlar, ancak işletme adınıza bir anahtar kelime ekleyerek, bu size hızlı bir sıralamayla başlayacaktır ve sitenize büyük trafik getirecektir. Örneğin, Parramatta'da bir dişçiyseniz, "dişçi" kelimesini alan adınıza veya web sitenizin başlığına ekleyiniz, ayrıca coğrafya anahtar kelimeniz "Parramatta" yazınız. Gerçekten de, bu çok basit ve pek çoğu bunu tuhaf buluyor, ancak bu çok güçlü bir yerel SEO stratejisidir.

Bir başka yerel SEO stratejisi, fiziksel görünürlük bilgilerinizin Web Sayfalarınızda veya sitenizin iletişim sayfasında olması gerektiğidir. Ofisinizi veya iş adresinizi, telefon numaranızı ve alan kodunu girin. Bunu yapmak, ziyaretçilerinize güven oluşturur ve gelecekte tekrar müşterilere dönüşme olasılığı daha yüksektir. Bu iletişim bilgilerinizin her zaman görünür olduğundan emin olmak için, bu bilgilerin üstbilginizde veya altbilginizde bir bağı olmalıdır. Fiziksel adresinizin kolayca bulunabildiğinden emin olmak için iletişim sayfalarınıza bazı yer imleri bilgileri de ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Google yerel haritalarına kaydolun ve işletmenizi sanal haritaya yerleştirin. Yerel SEO uzmanınıza bunun nasıl yapılacağını sorun.

Popülerlik üzerinde kaliteyi dengelemeyi unutma. Yerel SEO sadece insanları sitenize çekmekle değil, işinizle ilgili ciddi kişileri çekmektir. Bir ürünü satın almak veya bir hizmet almak isterlerse olası bir müşterinin yazabileceği anahtar kelimeleri düşünün. Onları daha iyi anlamak için müşterilerinizin ayakkabılarına kendinizi koyun.

Anlamaktan bahsetmek, rekabetinizi ve potansiyel müşterilerinizin profillerini bilmek. Öğrenebileceğiniz bazı yararlı detaylar şunlardır: Rakip müşterileriniz için ortalama yaş ve durum nedir? Çoğu ziyaretçinin maaş seviyesi nedir? Siteleri ziyaret eden kişilerin ortak cinsiyeti nedir? Başka bir şey, rakiplerinizin web sitelerini nasıl tasarladığını öğrenmelisiniz. Birçoğu web siteleri için renk beyazı kullanıyorsa, o zaman sitenizin daha çekici ve ziyaretçiler için ilginç olduğundan emin olmak için renk beyazı kullanmak ve kırmızı veya sarı gibi bir miktar renk twist koymak iyi olabilir.

Yerel SEO, Global SEO'dan çok farklı çünkü karanlıkta sadece bir atış gibi lazerle hedeflenmiş bir strateji yapmanız gerekiyor. Yerel topluluğunuza ulaşmak için şimdi harekete geçin ve satışlarınızı astronomik olarak artırın.