التسويق الرقمي

Yerel Pazarlama Kampanyanızı Geliştirmek için Blog Kullanımı Nasıl Kullanılır?

Başarı bugünün dünyasında tanımlanmamıştır. Bazı insanlar bir şey kazanabilir ve başarı olarak tanımlayabilirken bazıları başarısız olabilir ve başarısı olarak tanımlayabilirler çünkü başarısızlıklarında bir deneyim kazandıklarını hissederler. Günümüzün bloglarını, hayatları hakkında anlamlı yollarla yazan birçok insanı göreceksiniz. Başarılı olan işletmeler var ama belki kendilerini tanıtmakta iyi değiller. Bu bölümde, işletmelerin bloglama yoluyla muzaffer pazarlama kampanyalarını nasıl başlatabilecekleri ve bu kampanyayı başlatırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerden bahsedeceğiz.

Bir işiniz var mı? İşletmenizi pazarlamak mı istiyorsunuz? Bu soruların cevabı evet ise, o zaman bloglamanın ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bloglama, işletmenizi pazarlamanın bir yoludur ve bir işletme sahibinin إعلان alabileceği en verimli yollardan biri olarak kabul edilir. Ancak bu kolay değildir, bir bloglama platformunu kaydetmekten ve günlük olarak blog yazmaktan daha fazlasını yapmalıdır. Etkili bir pazarlama kampanyası başlatmaya odaklanıyorsanız, başarınıza yol açacak adımları uygulamanız gerekecektir.

Bloglama, şirketinizi mükemmel bir şekilde pazarlamanıza yardımcı olacak ve belirli öğeler hakkında dikkatli olmanız için size yardımcı olacaktır.

• Blog adı çekici olmalı. İşe göre farklı olmalı ve kolayca tanınmalıdır.

• Açıklayıcı başlıklar, blog yazarken daha sık kullanılmalıdır; bir okuyucu bir şeye yöneldiğinde, açıklayıcı bir başlığı sildiyseniz, blogunuzu bulabilirler. Bunun olmasının nedeni, bu açıklayıcı başlığın, blog sayfanızın arama motorunda görünmesine izin vermenin iyi bir yolu olan okuyucunun arama anahtar kelimelerini eşleştirmeye yardımcı olmasıdır. Bir okuyucu, geniş bir konuyla ilgili bir makale isteyebilir ve betimsel başlıklara sahipseniz, o zaman kazancınız olur.

• Blogunuzda okuyucuların ve müşterilerin işletmeniz hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceği bir bölüm olması şarttır. Bunu yaparak insanlar işinize güvenir ve ürünlerinize güvenebilirler.

• Bugün, blogunuzun sonunda Facebook, twitter veya başka bir popüler sosyal ağ bağlantısına sahip olmanız şart. Bu şekilde insanlar sizinle bu sosyal ağlarda bağlantı kurabilecek ve sizin hakkınızda bulabilecek, bu da güvene değer bir ilişkiye yol açacak ve ürününüzün tanıtımında yardımcı olacaktır. Ayrıca, Facebook'ta paylaşma gibi seçenekler ekleyebilir veya blogunuzu popüler hale getirecek olan Twitter'da paylaşabilirsiniz.

• Okuyucunuzla e-posta yoluyla etkileşime girebilirsiniz. Sosyal olmakla, eğer müşterilerinizse ne istediklerini size anlatabilirler. Bu şekilde geri bildirim almak yararlıdır.

Ürününüzün popüler hale gelmesini istediğinizde ve başka seçenekleriniz bulunamadığında bloglama iyidir. Blog oluşturma konusunda yardım alabileceğiniz birçok web sitesi vardır ve hatta bloglama hakkında DVD'ler alabilirsiniz.

Hatırlamak zorunda kalacağınız çok önemli bir şey, okuyucularınıza kaliteli içerik sunmanız gerekecek ve her zaman böyle olması gerekiyor! Okuyucular bir hata bulduğunda sanki yazdıklarından asla taviz vermeyin, o zaman geri gelip yazılarınızı okuyabilirler. İşiniz için takdir edildiğiniz zaman, zamanla yazarak daha iyi olmayı ve iyileşmeyi deneyin.