التسويق الرقمي

Yerel Pazarlamada Neler Yeni

Yerel işletmeleri yerel olarak tanıtmak için sarı sayfaları kullanarak yerel işletmeleri duymaya alışkınız. Etkili ve kesinlikle pratiktir, çünkü potansiyel olarak çok fazla para tasarrufu yapabilirsiniz. Ancak cidden, aynı eski إعلان tekniğini tekrar tekrar kullanmaktan yorulmadınız, bunu son birkaç yıldır zaten yapmaktan bahsetmiyor musunuz?

Eğer öyleyseniz, o zaman bu makaleyi okumaya devam etmek isteyebilirsiniz.

Büyük eski sarı sayfalara saygısızlık etmek istemem çünkü yerel olarak kurulan işletmelere çok fazla yardım ettiler. Fakat cidden, sarı sayfalar asalın çok üstünde. Şu an kapılarımızdaki internet çağında, interneti birincil platform olarak kullanan pazarlamadaki diğer yöntemleri kullanmamızın zamanı geldiğini tahmin ediyorum.

İnternetin yerel işletmelere sunacağı çok sayıda pazarlama fırsatı var. İster inanın ister inanmayın, internet son birkaç yıldır çok gelişti. Aslında bugün, yerel işletmeler çevrimiçi pazarlamada çok fayda sağlayabilirler çünkü arama motorları zaten yerel bilgileri arama sonuçlarına dahil ediyorlar.

Arama motorlarında yapılan bu son güncellemeler, yerel arama pazarlamasının yükselişine neden oldu; bu, sarı sayfalara kıyasla aşağı yukarı karşılaştırabileceğimiz bir pazarlama stratejisi. Telefon numaraları, adres ve hatta yol tarifi gibi iş hakkında bilgi sağlar. Ancak, elbette, her zamanki arama motoru sonuçlarında olduğu gibi, sunulan veriler en azıyla en alakalı olanlara göre düzenlenmiştir.

Genel olarak, yerel çevrimiçi pazarlamanın, yerel işletme sahiplerinin reklamlarında yardımcı olma potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. İnternet her gün binlerce insanın kullanımındadır ve diğer pazarlama araçlarının yaratılması ve yakın gelecekte birincil reklam medyası haline gelip gelmeyeceği konusunda bir sürpriz olmaz.