SEO

Yerel SEO'dan Yararlanan 5 Hizmet Tabanlı İşler

Hizmet tabanlı işletmeniz belirli bir yerel tabanlı coğrafi bölgeye mi hizmet veriyor? Eğer öyleyse, başarınız büyük ölçüde yerel trafiği çekmeye bağlıdır.

Yerel SEO, müşterilere ulaşmak için harika bir yol olabilir. Neredeyse herhangi bir işletme SEO'dan faydalanabilirken, bu stratejinin büyük iş ödülleri kazanmak için gerçekten harcayabileceği beş alanı keşfetmek için okumaya devam edin.

İşletmeniz için daha fazla Yerel SEO stratejisi mi arıyorsunuz? Makalemizi okuyun: Yerel SEO için Web Sitenizi Optimize Etmek İçin 13 Strateji

1. Tıp ve Diş Kliniği Aşk Yerel SEO

Sağlık veya wellness çevresinde yerel anahtar kelimeleri hedefleyerek arama motoru sıralamalarında büyük bir sıçrama görebilirsiniz.

Yeni bir doktora veya acil diş hekimine ihtiyacınız olduğunda neye baktığınızı düşünün. : muhtemelen şehrinizi ve "aile doktorunuzu" ya da "acil diş hekiminizi" araştıracaksınız.

Ancak, daha fazla potansiyele ulaşmak için web sitenizdeki "doktorun ofisinin açık cumartesi günleri Vancouver" gibi uzun kuyruk anahtar kelimelerini de hedeflemeniz gerekiyor. müşteriler.

2. Hiper Hedefli Ağırlama İş

Bir restoran, bar veya otel sahibi misiniz? Yerel SEO şarttır. Kullanıcılar genellikle Google'ın "yakınımdaki" önerisini arama çubuğunda görüntülenen önerilerini kullanır. Bu nedenle, site içeriğinizin mümkün olan her yerde konumunuzu hedeflediğinden emin olun.

Ayrıca, pek çok kullanıcı, web sitenize tıklamadan önce Yelp gibi sitelerde incelemeleri kontrol eder. – başka bir iş türünden daha fazla. Bu sitelerde iş bilgilerinizi güncel tutun ve şikayetlere hızlı bir şekilde cevap verin.

3. Ev Hizmetleri (ŞİMDİ Yardıma ihtiyacım var)

Yerel bir SEO kampanyası sorunları çözen insanlar için iyi çalışıyor.

Google'da görünen ilk girişi aramak için tesisatçı veya çilingir arayanlar için yaygındır, ancak iletişim bilgilerinizle bir web sitesi oluşturmak kadar kolay değil.

Müşterilerin önüne geçmek için, orijinal içerik eklemeye, sitenizi optimize etmeye ve uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedeflemeye odaklanmanız gerekir. Ücretli bir SEM kampanyası ile gitmek de bu tür işletmeler için bir zorunluluktur.

4. Emlakçılar için Mahalle Özel SEO

Gayrimenkul, özellikle çok sayıda büyük şirkete ve Zillow gibi platformlara sahip olan son derece rekabetçi bir kategoridir.

Muhtemelen uzun süren trafiğinizden birçoğunu alacaksınız. kuyruk anahtar kelime arama, yanı sıra "satılık Toronto" ev "şehir merkezinde waterfront Toronto kınamak satılık."

Anahtar kelime araştırma yapmak ve bir ev ya da köpek dostu satın alırken genç çocuklu aileler için bakmak gerektiğini hakkında yazmak mahalleler – seyircinizle ne rezonans ederse edelim

5. Avukatlar

Bir başka son derece rekabetçi kategori! İyi haber, potansiyel müşterilerin genellikle çok spesifik bilgileri aradıklarıdır.

Bu yüzden yerel SEO stratejiniz uzun kuyruklu anahtar kelimeler etrafında oluşturulabilir. Örneğin, "Calgary avukat" yerine "Güneydoğu Calgary irade ve vekalet avukatı" için aramalar yol açar.

Yerel Olsun, Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Kapın

Bu hiçbir şekilde Yerel SEO'dan faydalanabilecek kapsamlı bir iş listesi, ancak gerçekten bir fark yaratabileceği konusunda size iyi bir fikir veriyor.

Yerel SEO stratejinizi oluşturmaya ve uzun kuyruklu anahtar kelimelerden yararlanmaya odaklanın.