SEO

Yerinde SEO için Adım Kılavuzu Basit bir Adım

İşiniz için yeni bir web sitesi veya profesyonel kullanım için arama motoru optimizasyonu, orada bulunan bilgi miktarı nedeniyle korkutucu olabilir. Hemen hemen herkes internette bir SEO uzmanı olduğunu düşünüyor ve bu sayede darmadağın ve bilginin interneti doldurduğu bilgisini veriyor. Eğer tecrübeli bir SEO uzmanınız yoksa, genellikle hiçbir şey yapmazsınız.

Bu makalede, yerinde SEO üzerinde net bir anlayışa sahip olmanıza yardımcı olmak için yerinde arama motoru optimizasyonuna derinlik katıyoruz. [19659002SiteİçiSEOTemelleri

Önemli arama motoru optimizasyonunun çoğu genellikle sitenizde gerçekleşir. Orada en önemli SEO stratejisi olarak bağlantı kurma hakkında çok şey var ama yerinde arama motoru optimizasyonu olmadan bağlantı kurma sitenize yardımcı olmayacaktır. Aşağıda web sitenizin ana sayfalarının her birini, özellikle de web sitenizin ana sayfasını koyduğunuzdan emin olmanız gereken en küçük arama motoru optimizasyonu öğeleri bulunmaktadır.

Site İçi SEO'nun Altın Kuralı nedir?

Anlamanız gereken şey, aşağıdaki SEO öğelerinden herhangi birini aşırı doldurmamanız gerektiğidir. Sayfalarınızda mümkün olduğunca çok sayıda anahtar kelime denemek ve düzeltmek için cazip olmak çok normal ama bu ana hedef değil. Google, anahtar kelimelerinizi bir sayfaya sığdıran web sitelerine gerçekten bir optimizasyon cezası uygulamaktadır. Bunu yapmanın ana yolu, web sitenizdeki her bir sayfa için dört ila beş anahtar kelime öbeği veya anahtar kelimeyi basit bir şekilde düşünmektir.

Kullanmanız gereken anahtar kelimelerden emin olmadığınızda, Google AdWords anahtar kelime aracını kullanarak

Başlık Etiketi

Blogunuzun veya web sitenizin sayfalarındaki başlık etiketi, arama motorlarına belirli sayfanın ne hakkında olduğunu söyler. Başlık etiketi en fazla 70 karakter veya daha az olmalı ve markanızı veya işletme adınızı ve yalnızca belirli bir sayfa ile ilgili anahtar kelimeleri içermelidir. Başlık etiketi genellikle sayfanın HTML kodunun üst kısmına yakın olan etiketlerin arasına yerleştirilir.

Meta Tanım

Blogunuzun veya web sitenizin sayfalarındaki bir meta açıklama, arama motorlarına biraz daha fazla bilgi vermekten sorumludur. sayfanız hakkında. Bazı kişiler hala meta tanımlarının anahtar kelime sıralamasında yardımcı olup olamayacağı konusunu tartışıyorlar.

Yine de, meta tanımınızı bir insan kitlesi ile yazmalı ve sayfanın hedef anahtar kelimelerini içermelidir. Bunun nedeni, meta açıklamasının arama sonuçlarında görünmemesidir.

Arama sonuçlarında başlık etiketleri ve Meta açıklamaları.

Bir Google kullanıcısı tarafından aranan anahtar kelimeler başlık etiketinizde veya meta açıklamanızda bulunuyorsa, muhtemelen Bu sayfada yüksek dereceli olmak. Google ayrıca, başlık etiketinizi ve meta açıklamasını da katlayacaktır.

Markanızı ve işletme adınızı ve anahtar kelimelerinizi hem meta hem de başlık açıklamasında kullanmanız önerilir. Bu, bir arama motorunun bu terimleri kullandığında markanızın arama sonuçlarında görünmesine yardımcı olur.

WordPress'i Kullanma

Web sitenizin etki alanında WordPress kullanıyorsanız, şansınız vardır. Bunun nedeni, web sitenizin sayfalarına meta açıklama ve başlık etiketleri ve meta eklemenin çok kolay olmasıdır. Yoast tarafından All One One SEO ve SEO gibi ücretsiz eklentileri kullanabilirsiniz.