SEO

Yext, yerel işletme listelerini doğrudan Amazon Alexa'ya entegre eder

Amazon'un yerel olarak Alexa cihazlarında stratejik arama yaptığını görüyoruz. Bugüne kadar, Alexa cihazlarındaki yerel iş verileri, dolaylı olarak Yelp üzerinden geldi. Ancak, bugün itibariyle Yext, iş listelemelerini doğrudan Amazon'a gönderecek.

Şu an için desteklenen veriler işletme adı, adres, telefon ve çalışma saatlerini içeriyor. Ancak, Yext bana e-postada veri alanlarını zaman içinde genişletme planları olduğunu söyledi. Tabii ki bunu söylüyorlardı, ancak içerik ve ürün keşfi ile ilgili ilgi çekici olanakları ortaya atıyor.

Zaten akıllı hoparlör sahiplerinin anlamlı bir yüzdesi, bir Google Home veya Alexa cihazı kullanarak yerel işletme bilgilerini aradı. NPR'nin yakın tarihli bir araştırmasına dayanarak, bir yıldan kısa bir süredir bu cihazlardan birine sahip olanların yüzde 36'sı restoranlara veya yerel işletme bilgilerine baktıklarını söyledi.

ABD evlerinde 40 ila 50 milyon arasında akıllı hoparlör var. Bugün, bu sayı ile önemli ölçüde artması bekleniyor. Aynı NPR çalışması, sahiplerin önemli bir yüzdesinin, akıllı bir hoparlör satın almada “ekran süresini kısaltmak” için uğraştığını ve akıllı telefon davranışlarının bir kısmının hoparlörlerine aktarıldığını gösterdi.

Bir ekranın varlığı veya yokluğu bir “X” dir. Akıllı hoparlör pazarının nasıl değiştiği konusunda “değişken”. Bir dokunmatik ekrana sahip olan Amazon Echo Show, bir hayal kırıklığı ve şimdiye kadar düşük performans beklentilerine (Amazon’un saldırgan indirimi ile kanıtlanmış) sahip. Ancak, bu yıl piyasaya çıkacak birkaç “akıllı ekran” Google Asistan destekli cihaz piyasaya sürülüyor.

Bu cihazlarda arama yapmak akıllı telefonların veya tabletlerin işlevlerini taklit edebilir. Bununla birlikte, akıllı ekranlar kapanmazsa, ekransız bir cihazdaki yerel arama farklı bir form almalıdır.

Daha derin, zengin ve daha spesifik veriler (ör. Ürün envanterinde) ve sihirbaz benzeri yönlendirmeli sesli arama Akıllı hoparlörleri çok etkili arama araçlarına dönüştürün, ancak bugün var olandan çok farklı. Bu, Yext-Amazon'un nihayetinde mevcut olan verilere bağlı olarak, kışkırtıcı olduğunu düşündürür.


نبذة عن الكاتب

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan Editördür. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin veya Google + 'da bulun.