قاعدة البيانات

Yılın En Popüler Programlama Dilleri 2018

Teknoloji, evrenin beklenen ve uzun süredir beklenen kalbini heyecan verici ve eğlenceli yeniliklere açan kaçınılmaz bir gerekliliktir. Her zaman icatlar, teknik yaratıcılık ve zirvede bir yenilik ön planda ve öncü olmak için cesaret etti. Biri teknolojiden etkilenmeyen tek bir şirketi neredeyse bulamayacaktı. Şüphesiz, teknoloji bu çağın yolculuğudır.

Bununla birlikte, teknolojinin bir yönü olarak programlama dilleri geniş ve yüzlerce eşit derecede popüler olanların arasında en çok tercih edilenleri seçmek, şüphesiz, inanılmaz derecede zor ve zordur. Yapılması gereken şey, bu tür seçimlerin dikkatsiz ve en önemlisi, dikkatsizce yapılması gerektiğinin tam olarak bilinmesi. En popüler teknolojilerin listesi aşağıdadır:

Java dili

Java programlama dili, 90'lı yıllardaki tanıtımından bu yana en üstteki grafikte yer aldı. Dünyaca ünlü şirketlerin çoğu, mobil ve masaüstü uygulamalarını ve ağlarını oluşturmak için Java kullanıyor. Benzer şekilde, Java neredeyse tüm sistemlerde çalışabilir. Vaov! Bu çok büyük! Ayrıca, Android gadget'ları için en popüler dildir. Android uygulamalarının neden Java tabanlı oluşturulduğunu merak etmeyin. Java'nın çok tuhaf ve ilginç bir şeyleri var. Dillerin uzun süreli ve görünüşte eski moda yorumu, daha yeni versiyonlar ortaya çıktığı için üzerinde stres olmadan çalışabilir. Java programlama dili nedir? Java'nın bu basit özelliği, Java'nın daha yeni sürümleri çıktığında herhangi bir kod yeniden yazmak zorunda kalmayacakları için kullanıcı yüzüne her zaman bir gülümseme katıyor ve olacak.

"C" dili

"C" programlama dil de popüler bir programlama dilidir. Her zaman, teknolojinin Apple, Microsoft, Oracle ve çok daha fazlası gibi dev markaları tarafından benimsenen en eski programlama dilleri biridir. Bu çağda, teknolojik olarak kullandığımız pek bir şey yoktur, bu programlama dili bunu etkilememiştir. "C" programlama dili, işletim sistemleri ve gizli sistemler için ikinci bir düşünce olmaksızın çalışmasına olanak veren özelliklere sahiptir. Dahası, günümüzün en popüler programlama dilleri arasındadır.

Python dili

Python programlama dili bir şekilde farklıdır. Tutarlılık ve istikrarlı bir mücadele ruhuna sahip, bu yüzden, haritanın tepesinde olmak için çıkış yolunda mücadele ediyor. Şaşırtıcı! İlginçtir ki, python, şu andaki noktadaki bazı çok ilgili teknolojilerde önemli ve yaygın bir dildir. Siber güvenlik, bu çağın önemli bir yazılımıdır ve Python'un onu çalıştırdığını bilmek sizi gıdıklayacaktır. Yeni başlayanlar için yeni başlayanlar için bir öğrenme yazılımı olarak ve ayrıca yapay beyin gücü için kullanılır.

JavaScript dili

Şüphesiz JavaScript, şimdiye kadar bilinen en popüler programlama dillerinden biridir. JavaScript, geliştiricilerin, web’deki sayfalara duyarlı gösterim içermesini sağlar. Hiçbiri olmaksızın birçok kez, belgeler ve web siteleri oluşturmak için HTML ile çalışır. Oldukça basit ve kullanımı kolaydır ve bu yüzden yeni başlayan şirketler JavaScript için neden tercih edilirler.

Ruby dili

Ruby, yeni başlamış yeni şirketler ve teknoloji geliştiricileri için en iyisi olarak kabul edilir. Bunun çok önemli olarak işaretlenmesinin birçok nedeni var. Ruby'de bir araya getirilen sözcükler oldukça güzel ve dikkat çekici. Bu güzellik teknisyenin küçük bir kodla daha fazla çalışmaya eşlik etmesini sağlar. Yine, çalışan bir web uygulaması, diğerlerinin nasıl çerçeveleneceği kadar zaman almaz ve bu yüzden başlangıçtaki teknoloji geliştiricisi, dilini çok sever ve öğrenir.