التسويق الرقمي

Yol Tabelalari ve Reklam Panolarinin Araç Kazalarina Katkısı Var mı?

Hiç birlikte seyahat ettiniz mi ve aniden daha önce hiç görmediğiniz bir إعلان panosundan rahatsız oldunuz mu? Bu tepki bugünkü yollardaki ve karayollarındaki sürücüler arasında çok yaygındır. Privilege Insurance tarafından yürütülen yakın tarihli bir ankette, Birleşik Krallık'taki sürücülerin% 30'u, bir billboard veya işaret nedeniyle sürüş sırasında konsantrasyonunu kaybetmeyi kabul etti.

Sürücü Dikkatini Önemli Hale Getiriyor

Sürücü dağılımı, bir araç kazasının meydana gelir. Otomatik kazaların altında yatan ana sebeplerden biridir. Aslında, sürücü davranışı, en büyük nedenden en azından büyük nedenden dolayı sıralanan dört araç kazasına neden olan nedenlerden biri olarak gösterilmiştir:

1. Sürücü davranışı

2. Kötü yol bakımı

3. Karayolu tasarımı

4. Ekipman arızası

Aslında, motorlu araç kazalarının% 95'inden fazlası diğer nedenlerin bir kısmının veya tamamının dahil olmasına rağmen sebeplerin bir kısmı olarak sürücü davranışına sahiptir.

Neden Birkaç Dikkatsizlik Günü

Hepimiz yaptık – gözler yoldan uzaklaştı. Sorun, bazen sürücülerin gözlerini yolun çok uzağında veya çok önemli bir noktaya çekmesidir. Yakınınızda dalış yaparken bir sürücünün parlak renkleri veya seksi bir iç çamaşırı içinde bir reklam panosunda biri tarafından dikkatini dağıtması, bir araç kazasının kurbanı olmasını sağlayabilir. Orlando otomobil kazası avukatları Best ve Anderson, bu senaryoyu çok iyi bilir.

Ayrıca, elektronik olarak hareket eden ve patlamalı bölümlere sahip reklam panoları, kaza şansını artırabilir; çünkü insanlar, kendilerine geleneksel reklam panolarından daha uzun bakmaya meyillidir.

Sürücüler saatte 60 mil hızla seyahat ederken beş saniye rahatsız edilirse, bir trafik kazasının oluşması için yeterli bir zamandan fazla olan 100 metre veya daha fazla (bir futbol sahasının uzunluğu) yola bakmazlar. .

Nottingham Üniversitesi tarafından 2006 yılında yapılan bir çalışma, sürücü saatlerinin yolda geçirdiği sürenin% 50'sinin yol kenarı dağılmalarına dikkat etmeyi gerektirebileceğini belirlemiştir.

Sürücüler, hacim dağılımından bile rahatsızlık duyuyorlar.

Bunların hepsi, oto kazalarının oluşması için büyük bir potansiyel oluşturuyor.

"Karayolu Hipnozu" Olayı

Bazı insanlar bu faturayı iddia edebilir panolar uzun yolculuğa çıkan sürücü can sıkarının rahatlamasına yardımcı olur. Bu reklam panolarına olumlu bir yarar sağlayacaktır. Bununla birlikte, bu fikri karşılayan bir önlem, "karayolu hipnozu" olgusudur. Buna ad verilir çünkü karayolunun düz, düz bir bölümünü dolaştığınızda, birbirine çok benzeyen her şeyin monotonluğu nedeniyle hemen hemen trancelike bir duruma girersiniz. Sürücüler, "hipnoz" sırasında hiçbir yerde ortaya çıkmayacakları ve bir kazaya neden olabilecekleri bir billboard üzerinde tespit yapmaya son verebilirler.

Privilege Insurance, Birleşik Krallık'ta yol kenarında dikkat dağıtıcı etkilerin İngiltere sürücülerinin% 83'ünü etkilediğini tespit etti. Bu sayı kesinlikle Birleşik Devletler sürücülerine de uygulanabilir.

Şimdiye kadar şüphelenilen şeyleri doğruladığından bu şaşırtıcı bir istatistiktir: Yolları aşağıya indirirken işaretler ve reklam panolarıyla sızmak bizi sürüklerken bizi rahatsız edebilir. Aslında, "" Gözlerinizi yolda tutun ve bu işaretleri okumayı bırakın "diyen bir reklam panosu bile var. Bu pano, reklam panolarını yerleştiren şirketlerin dahi dikkat dağıtıcı olduklarını bildiklerini teyit ediyor!