التسويق الرقمي

YouTube ile Video Pazarlama

Video pazarlama, en önemli ve çevrimiçi tanıtımın en etkili yöntemlerinden biri olarak başlıyor. Bu efekti nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, çevrimiçi işletmeniz için gerçekten harika sonuçlar görebilirsiniz. YouTube, her türden video için internette dolaşabileceğiniz bir numaralı yerdir. Bu, video pazarlama ihtiyaçlarınız için gitmek zorunda olduğunuz yer anlamına gelir.

YouTube’da milyonlarca milyon video yüklendi ve her gün inanılmaz miktarda trafik görüyor. Gördüğü trafik, kendi şartlarında onlara ulaşmanın bir yolunu bulamadığınız sürece, birçoğu muhtemelen web siteniz veya ürününüz hakkında hiçbir zaman bilmeyecek olan farklı bir grup insandan geliyor. Dikkat çeken etkili bir video göndermek, bunu yapmanın en iyi yoludur.

İnsanlara hitap edecek bir video oluşturmanız önemlidir. İnternet kendini kısa taahhütlere borçludur, yani yarattığınız videonun beş dakika veya daha az olması gerekir. Bundan daha fazla bir şey ve uzun zaman gereklilikleriyle insanları ilgisiz bırakma riski taşıyorsunuz. Örneğin, bazı insanlar 12 dakikalık bir video izliyorlar ve bir daha asla videonuzu yükleme ve oynatmaya başlama şansı veriyorlar çünkü hemen kapatılıyorlar.

Yani videolarınızı kısa ve tatlı tutun ve ayrıca onları ilgi çekici, çekici ve benzersiz hale getirdiğinizden emin olun. Yaptığınız video, bir şeyi nasıl yapacağınızı veya güldürmeyi öğretip öğretmediğinizi ya da genel olarak ilginç bir kavram ya da bakış açısı sağladığınızı, onu izleyen birine kullanmanız gerekir. İşletmeniz için bir إعلان gibi görünen ve başka hiçbir şey olmayan bir video kolayca fark edilir ve kolayca göz ardı edilir. Videolarınız gerçekte potansiyel kitleye bir şeyler sağlamalı veya hiç kimse onları izlemeyecek.

Artık iyi bir video hazırlamayı öğrendiğinize göre, YouTube'dan mümkün olduğunca fazla yararlanmayı öğrenmelisiniz. Örneğin, kendi profil sayfanızı oluşturabilir ve kendiniz veya şirketiniz hakkındaki bilgileri paylaşmak için bunu kullanabilirsiniz. Tüm videolarınızı veya videolarınızın belirli gruplarını depolamanıza olanak tanıyan bir video kanalı oluşturabilirsiniz. Bu, insanların bunları bulmasını ve başkalarıyla paylaşmanızı kolaylaştıracaktır. YouTube'un, özellikle neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak farklı avantajlara sahip birkaç farklı hesap türü vardır.

En iyisi, video pazarlamanın çok uygun maliyetli olmasıdır. Reklam satın almanıza veya maliyetli TBM kampanyalarına katılmanıza gerek yoktur. Pahalı ekipmana bile ihtiyacınız yok. Ucuz bir dijital kamera, bir web kamerası veya özel bir video oluşturma yazılımı, ihtiyacınız olan tüm pazarlama materyallerini kolayca oluşturmanızı sağlar.

Çevrimiçi tanıtım stratejilerinizle başarılı olmaya ve web sitenizi video pazarlamayı kullanmaya başlamanız gerekenden daha başarılı bir girişime dönüştürmeye hazırsanız. YouTube, web’deki videolar için 1 numaralı hedef olduğundan, ilk durağınız da olmalıdır.