SEO

YouTube kampanyalarınız TV ekranlarında nasıl performans gösteriyor?

Google, yalnızca birkaç ay önce TV ekranlarını Google Reklamlarındaki video kampanyaları için bir cihaz türü reklamveren olarak hedefleyebileceğini açıkladı. Ve bu ay Ginny Marvin, “TV ekranları cihaz tipi, akıllı TV'lerde YouTube kanalı envanterini, üst kutuları, oyun konsollarını ve Apple TV, Chromecast ve Roku gibi akışlı cihazları hedefliyor” dedi. TV ekranları baskın cihaz tipi olmayabilir video kampanyalarınız için, cihaz büyümesini izlemek için en azından radarınızda bulundurmalısınız. YouTube videolarınızın TV ekranlarında nasıl performans gösterdiğine bir göz atmanın bir kaç yolunu inceleyelim.

Google Reklamlarında cihaz bölümlemesini kullanın

Google Reklamları içindeki video kampanyaları için cihaz verilerimizi görüntülerken iki seçeneğimiz var. İlk seçenek, kampanyanızda veya إعلان grubunuzdayken Cihazlar raporunu seçmektir.

Bu rotadaki en büyük sıkıntım Google Reklamları, bana sevdiğim uygun YouTube sütunlarının tamamını vermiyor (yüzde gösteriliyor, kazanılanlar) Metrikler, diğerleri) Cihaz görünümündeyken. Hemen hemen ölçümleri görüyoruz. Bu örnekte, TV ekranlarının yalnızca görünümlerin yüzde 1.3'ünü oluşturabileceğini görebiliyorum, ancak en iyi görüntü oranına sahipler. Daha sonra devam ettim ve TV ekranlarından alabildiğim kadar çok görüntü alabilmek için bir teklif değiştirici ekledim.

Google Reklamlarında kullanabileceğimiz ikinci seçenek ve tercih ettiğim seçenek kampanya görünümüne bakmak. ve ardından cihaza göre segmentlere ayırın.

Kampanya görünümündeyken, Google Reklamları, video kampanyalarım için kontrol etmeyi tercih ettiğim sütunları veriyor. Artık insanların TV ekranlarında ne kadar süre izlediklerini görebiliyorum. Ayrıca, ücretli bir video reklamla etkileşimli olarak kullanıcıların kazandıkları eylemlerin sayısını görebilirim. Bu bilgiler, doğru teklif ayarlamalarını yapmak için incelemem için çok daha iyi olacak.

Bekle. Henüz reklam yayınlamadım. YouTube videolarım için bu verileri hala görebilir miyim?

Bu harika bir soru. Video kampanyalarında yeni olabilir ve herhangi bir kampanyayı başlatmadan önce kullanıcıların içeriğinizi nasıl kullandıklarını anlamak isteyebilirsiniz. Bu durumda ve zaten kanalınızda canlı videolarınız olduğunu varsayarsak, kontrol etmeniz gereken ilk yer YouTube Analytics'inizdir.

YouTube Analytics'inize girdikten sonra (YouTube Studio BETA için varsayılan olmalıdır), Bazı temel video istatistiklerini görmek için sol taraftaki menüden “Analytics” seçeneğini tıklayın. Ardından, Analytics görünümünde gördüğünüz ilk grafiğin herhangi bir yerine tıklayın.

Grafiğe tıkladıktan sonra, videolarınızın her birinin videonun performansına bağlı olarak nasıl performans gösterdiğine dair bazı temel istatistikler veren farklı bir ekrana yönlendirilirsiniz. tarih aralığı. Bu sayfanın üst menüsü, kullanıcı verilerinizi segmentlere ayırmanız için size çeşitli seçenekler sunar, ancak bu gönderi için “Aygıt Türü” seçeneğini seçmek isteyeceğiz.

Daha sonra bu resme benzer bir ekran göreceğiz…

Artık seçtiğimiz tarih aralığında tüm videolarımızın cihaz istatistiklerini görebiliriz. Yine, bu sadece video reklam kampanyalarınızı değil, tüm video performansını gösteriyor. Gezinme bölümünde “Trafik Kaynakları” için ayrı bir rapor olduğunu görebilirsiniz. Resme dahil olan bir şey, mavi artı düğmesine tıkladıktan sonra seçebileceğiniz sütunların menüsüdür. TV ekranlarının videonuzun hedeflerine bağlı olarak nasıl performans göstereceğine dair veri dalışı yapmanız gereken birkaç sütun seçeneği vardır.

Aynı görüntüye baktığımızda, TV ekranlarının toplam izleme süresinin yalnızca yüzde 5,0'ini oluşturduğunu görebiliriz. . Ancak merak ediyorum, TV ekranlarının daha iyi abone olup olmadığını, hatta belki de daha iyi bir beğenme veya paylaşım oranı olup olmadığını görmek için başka sütunlar ekleyeceğim. Durumun böyle olduğunu tespit edersem, yeni bir şey başlatmadan önce proaktif olarak teklif ayarlamalarımı ayarlamayı düşünebilirim. Veya mümkün olan en erken zamanda daha iyi performans elde etmek için kampanyaları farklı şekillerde yapılandırmakta rahat olabilirim. Size en iyi seçenek hakkında somut bir cevap veremem, çünkü verileriniz rehber olmak zorundadır.

TV ekranlarında YouTube kullanımı yalnızca artacaktır

İlk cümle içinde bahsettiğim Google blog bağlantısında Bu yazının, kullanıcıların her gün TV ekranlarında 180 milyon saatten fazla YouTube seyrettiği istatistikleri bulabilirsiniz. Şimdi, karışıma, kullanıcılar Amazon Prime Video, Hulu ve evet… gibi alternatif hizmetlere geçerken kablo TV ile kablo kesmenin nasıl büyüdüğünü ekleyin. Videolarınızı TV ekranlarına itmek için yaptığınız her şeyi durdurmanız gerektiğini söylemiyorum, ancak en azından performansı izliyor ve gerektiğinde uygun ayarları yapmalısınız. TV ekranı cihaz tipi önümüzdeki yıllarda büyüyecek.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konukların yazara ait olduğu ve mutlaka Arama Motoru Arazisi değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Joe Martinez, Clix Marketing Müşteri Stratejisi Direktörüdür. PPC'nin tüm alanlarında uygulamalı olmasına rağmen, gerçek tutkular Ekran, Yeniden Pazarlama ve YouTube'da yatmaktadır. Search Engine Land, Marketing Land ve WordStream'e düzenli olarak katkıda bulunmaktadır. Ayrıca PPC Hero, SEMrush, Unbounce, Leadpages, Optmyzr ve AdStage için yazmıştır. SEMrush, Unbounce, Quora ve Bing Ads web seminerlerine ev sahipliği yaptı. SMX Advanced, SMX West, SMX East, HeroConf, Confluence Konferansı, Digital Olympus ve daha birçok konferansta düzenli olarak konuşuyor. Sonunda, 2017 ve 2018'de PPC Kahramanının İlk 25 Etkili PPC Uzmanı seçildi.