SEO

YouTube Pazarlama – Markanızı Bir Sonraki Seviyeye Taşıyabilir mi?

Çevrimiçi video neredeyse internete hakimdir ve işletmeler bu eğilime ayak uydurmaya ve markalarını tanıtmaya çalışmaktadır. YouTube, işletmelerin mesajlarını tanıtmak için etkili bir şekilde kullanabilecekleri harika bir platformdur. Çoğu kişinin YouTube'u birincil eğlence amacıyla ziyaret ettiğini ve bu nedenle işletmelerin yeterince eğlendirici YouTube videoları oluşturup yayınlamaları gerektiğini bilmek önemlidir.

Video pazarlama Sony Mobile ve Jamie Oliver gibi birçok ünlü marka tarafından benimsenmiştir. YouTube'un mamut kitlesinin temelinden yararlanarak potansiyel müşterileriyle etkileşim kurmaya çalışan Food Tube. Diğer geleneksel arama motoru optimizasyon stratejileriyle karşılaştırıldığında, SEO planınızdaki videolar erişiminizi en üst düzeye çıkarır ve daha fazla müşteri çekebilir. YouTube'un etkili bir arama motoru optimizasyon planına nasıl uyduğunu ele alalım.

YouTube İş Başarıları Pazarlama

YouTube analiz temellerine dayanan Video SEO, başarınızın kararını vermede önemli bir rol oynayabilir. Pazarlama stratejisi. Bu rapora göre, Sony Mobile için YouTube içerik üreten ajans DigitasLBi'nin baş yaratıcı sorumlusu Chris Clarke, web üzerinde en büyük ve en iyi video sitesi olmaya devam ediyor. Ancak, markalar YouTube yeteneklerini en iyi şekilde kullanmıyor. Markaların, YouTube ve topluluklarının faaliyet gösterdiği şekilde çalışan içerik sağlaması gerekir. Sadece o zaman YouTube pazarlamasının en iyisini yapabilirler.

Zorlu olsa da, işletmeler bu popüler video kanalında bulunan birçok promosyon seçeneğinden birini seçebilirler. Videolardan önce yayınlanan ve atlanabilir reklamları önceden oluşturulabilir reklamlar oluşturulabilir. Bu, reklamverenin yalnızca إعلانı en az 30 saniye izlediğinde ödeme yapması gerektiğinden ekonomik bir seçenektir. Ayrıca, videonun ekranın alt kısmında görünen veya sitede görüntülü reklam satın alma seçeneği de vardır.

YouTube pazarlamasını düşünmeniz için bazı nedenler var.

  • Videonuzu YouTube’da kolayca yükleyebilir ve kolayca yükleyebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz.
  • Videonuzu saklamak için web sunucularında harcayacağınız gibi, doğrudan YouTube üzerinden yayınlanabilmeniz mümkün değildir. [19659008] YouTube, videonun yayınını kolayca hızlandırır ve büyük bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olur.

Mükemmel YouTube Aracı'nı Bul

YouTube, kullanabileceğiniz güçlü araçlar sunar Mükemmel içerik oluşturmak, içerik paylaşmak, güçlü bir hayran kitlesi oluşturmak ve markanızı etkili bir şekilde pazarlamak için.

  • YouTube Video Kayıt (19459004): Bu, hareket halindeyken film çekmenize ve her anı yakalamanıza olanak tanır. . İstediğiniz sayıda klip kaydedebilir ve herhangi bir sayıda klip birlikte dikilebilir. Ayrıca, klipleri telefondan kolayca düzenleyebilir ve yeniden düzenleyebilir, hatta kendi müzik kütüphanenizden veya Capture'ın ses kütüphanesinden tercih ettiğiniz bir müziği ekleyebilirsiniz. Videonuzu YouTube'a yükleyin ve aynı anda tüm sosyal ağlarınıza yayınlayın.
  • YouTube Video Editör : Bu, yüklediğiniz videoları web tarayıcınızda geliştirmek için kullanılabilecek değerli bir YouTube aracıdır. Videoları birleştirebilir, müzik ve metin efektleri ekleyebilir, klipleri kırpabilir ve döndürebilir, geçişler ekleyebilir ve klipleri sabitleyebilirsiniz. Bir kontrol paneli kullanarak rengi ve aydınlatmayı otomatik olarak düzeltebilir ve ince ayar yapabilir ve videonun titizliğini hafifletebilirsiniz. Oyunun hızını değiştirmek için seçenekler mevcuttur. Yarım hız veya çeyrek hızını belirtebilir ve yumuşak yavaş hareket efektleri ekleyebilirsiniz. Aracın yüz bulanıklığı özelliği, aktörlerin anonimlik problemini belirler ve kaldırır. Favori müziğinizi kitaplıktaki onaylanmış parçalardan da ekleyebilirsiniz.
  • YouTube Altyazıları : Bu araçla altyazı ekleyebilir, düzenleyebilir veya kaldırabilir ve otomatik altyazı oluşturabilirsiniz.
  • YouTube Analytics : Bu araç, videolarınızı / kanalınızı güncel metrikler ve raporlarla izlemenizi sağlar. Veriler Görüntüleme, Trafik kaynakları ve Demografi için kullanılabilir. Bu araç YouTube.com/analytics.
  • Audio Kütüphanesi aracılığıyla erişilebilir: Bu, videolarınız için arka plan müziği indirmenizi sağlar. Ayrıca tamamen ücretsizdir.

İşletmenizde büyük başarı elde etmek için video pazarlama taktikleri ve eğilimleri hakkında net bir anlayışa sahip olmanız gerekir. YouTube, video içeriğinizi optimize etmek için geçerli bir platformdur. Görsel içeriğinizi geliştirmek ve markanız için maksimum görünürlük elde etmek için web sitesinde bulunan yerleşik araçlardan en iyi şekilde yararlanın.