SEO

YouTube reklam kampanyaları varsayılan olarak "TV ekranları" nı hedefler ve Ocak ayında AdWords API’ye gelir.

Çok yakında AdWords API kullanıcıları, YouTube kampanyaları için bağlı TV hedefleme performansını raporlayabilecekler.

API kullanılabilirliği Ocak 8 TV hedeflemenin AdWords API yetenekleri 8 Ocak itibarıyla kullanıma sunulacak. API ile “ConnectedTV”, masaüstü, tablet ve 30004 kimliğine sahip mobil cihazlarla birlikte yeni bir platform adı olarak görünecek. API aracılığıyla bağlantılı TV raporlarına CONNECTED_TV adlı Cihaz segmenti ile erişilebilir. Görüntülü إعلان kampanyaları için, API, TV hedeflemesini raporlamak ve yönetmek için kullanılabilir.

TV ekranlarını varsayılan olarak hedefleme. Google, bu sonbaharda hedeflenen bağlantılı TV envanterini açtı. Ekim ayında Görüntülü Reklam Ağı ve Video 360'ı hedefleyen reklam için bir cihaz türü olarak “TV ekranları” ekledi ve Kasım ayı ortasında Google Reklamları'nda sessizce yayınlandı. Bu, tüm YouTube TrueView (marka bilinirliği, alışveriş ve eylem için) ve tampon reklam kampanyaları artık otomatik olarak bağlı TV envanterini hedefliyor.

TV ekranları envanteri nerede? TV ekranları cihaz türü, akıllı TV'lerde YouTube kanal envanterini hedefler, üst kutuları, oyun konsollarını ve AppleTV, Chromecast ve Roku gibi akış cihazlarını belirler.

Hangi tür bağlı TV cihazlarının bir dökümünü göremezsiniz. Reklamlarımız yayınlandı, ancak Video Reklamlarınızın video reklamlarının yanında hangi YouTube kanal içeriklerinin göründüğünü, Reklamlar Yerleştirilmiş Yerleşim raporunu cihaza göre segmentlere ayırarak görebilirsiniz.

TV ekranları cihaz türlerini nasıl yönetirsiniz. Teklif değiştiriciler, TV ekranları için, masaüstü, mobil ve tablet gibi diğer cihaz platformlarında olduğu gibi,% -90 ila% +900 arasında değişen çalışır.

Neden dikkat etmelisiniz. Mobil cihaz hala YouTube görüntüleme için baskın bir platformdur, ancak daha fazla kişi, televizyonlarında YouTube'u izlemek için daha fazla zaman harcıyor. Google’ın Haziran ayı verileri, kullanıcıların günlük olarak TV ekranlarında 180 milyon saatten fazla YouTube izlediğini gösterdi. YouTube kampanyalarının TV cihazlarına genişletilmesi, kampanyalara daha fazla erişim ve sıklık anlamına gelebilir, ancak video reklamverenlerinin izlemesi gereken başka bir faktördür.

Video kampanyalarınızda cihazınızın arızalarının ortalamasına göre Kasım, şimdi TV ekranlarının nasıl performans gösterdiğini görmek ve herhangi bir teklif ayarlaması yapıp yapmamaya karar vermeniz için iyi bir zaman.

Bu hikaye ilk olarak Pazarlama Arazisinde yer aldı. Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, tüm yayınlarımız boyunca günlük editörlük operasyonlarını yöneten Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmeni. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazi ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.