SEO

YouTube SEO optimizasyonunu kolaylaştıran 25 araç

Çok sayıda trafik bildiren video akışı hizmetleri ve sosyal medya platformları ile videolar, yavaş yavaş ama kesinlikle en popüler çevrimiçi içerik biçimi olarak öne ve merkeze doğru hareket ediyor. Ayrıca, mobil cihazların yaygın kullanımı ve artan İnternet bağlantı hızı sayesinde daha erişilebilir hale geliyorlar.

İnsanların ekranlarına yapıştırılmasında ne kadar güçlü olabileceğini anlamak için Twitch ve YouTube gibi sitelerin ötesine bakma. Nitekim, YouTube’a göre, 18-34 yaşları arasındaki ABD sakinleri, mobil cihazlarda, herhangi bir TV yayınında veya kablolu ağda olduğundan daha fazla video izliyorlar.

Bunu akılda tutmak, video optimizasyonu yapmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. bugün. Videolarınıza bakarak daha fazla göz alabilmeniz için, insanların videolarınızı çevrimiçi bulabildiğinden ve videonuzu YouTube SEO 101 yayınında yer alan geniş bir rekabet havuzunda izlemeyi seçtiklerini garanti etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekir. 19659002] YouTube’da kendinizi farketmek oldukça zor bir zorluk olabilir, ancak bu yazıda YouTube videolarınızı SEO için optimize etmenize yardımcı olabilecek en iyi araçlardan bazılarını oluşturduk.

Daha fazla uzatmadan, başlayalım !

1. Video ön prodüksiyonu: Dikkate alınması gerekenler

Video üretmenin en önemli parçalarından biri, kamera çalışmaya başlamadan önce bile her şeyi hazırlıyor. İşin büyük kısmı aslında video prodüksiyon öncesi veya planlama aşamasında yapılır. Ne de olsa, önce bir plan yapmadan harika bir video oluşturamazsınız, değil mi?

Anahtar kelime araştırması yapmak

Hangi konuların popüler olduğunu ve hangi videoları bulmak için en çok kullanılan terimlerin kullanıldığını bilmek dijital video pazarlama stratejinizin başarısı için zorunludur. Belirli bir hedef anahtar kelimenin etrafında videolar oluşturarak, YouTube SERP’inde daha üst sıralara çıkma şansınız çok daha yüksektir.

YouTube otomatik tamamlama

YouTube’un belirli anahtar kelimeler önerdiğini fark etmişsinizdir. ve arama kutusuna bir sorgu yazarken ifadeler:

Otomatik Tamamlama özelliğini bu kadar harika kılan, ücretsiz olması ve yalnızca popüler anahtar kelimeleri öne çıkarmasıdır. Temel olarak, YouTube, insanların video bulmak için en çok kullandıkları terimleri işaret eder. YouTube SEO açısından, videolarınızın önerilen bu anahtar kelimeler etrafında optimize edilmesi gerekir.

Yukarıda, YouTube’un, ilk sorgu ile birlikte başka birkaç anahtar kelime önerdiğini de görebilirsiniz. Her öneri, bir video konusu için harika bir fikir olabilir, ancak harika uzun kuyruklu anahtar kelimelerdir. Popüler olmasının yanı sıra, uzun kuyruklu anahtar kelimeler çok da rekabetçi değildir ve bu nedenle sıralaması daha kolaydır

KeywordTool.io

Anahtar kelime araştırmasını yürütmenin bir diğer aracı basit ama YouTube'un otomatik tamamlama önerileri almak için mükemmel olan ayrıntılı KeywordTool.io.

Bu araç ile, anahtar kelime varyasyonlarını otomatik olarak bulabilir ve yüzlerce sıralanabilir otomatik tamamlama önerileri alabilirsiniz. Çözüm ayrıca, daha fazla görüntüleme elde etme şansı daha yüksek olan anahtar kelime tabanlı video etiketlerini ve altyazıları önerir.

Ayrıca, Anahtar Kelime Aracı Pro, daha fazla öneri toplamak için hedef sorguna sayı ve harfler ekler. Bu ücretli özellik sayesinde, ücretsiz hesapta elde ettiğinizden iki kat daha fazla sonuç alabilir, ayrıca doğru YouTube arama hacmi tahminlerini alabilirsiniz.

Kparser

İnceleyeceğimiz üçüncü anahtar kelime araştırma aracı Kparser. Bu sezgisel ve kullanımı kolay ücretli çözüm, videolarınızı tanıtmak için kullanılacak en iyi uzun kuyruklu sorgulardan binlerce öneri toplar ve sunar.

Aracın, öncesinde ve sonrasında ekstra anahtar kelimeler eklemenizi sağladığını belirtmeniz gerekir. Hedef sorgusu aynı KeywordTool.io gibi, ancak aynı zamanda ayrıştırma derinliğini seçmenizi ve dahil edilen ve hariç tutulan anahtar kelimeleri incelemenizi sağlar. Dahası, sonuçlar gruplar halinde toplanabilir ve tıklama başına maliyet, sıralama ve hacimlerine göre kolayca sıralanabilir

Siz ve rakiplerinizin kanallarını analiz etme

, ancak hangi yöne gideceğinizi veya daha iyi sonuçlar almak için ne yapmanız gerektiğini bilmenin tek yolu, kanalınızın mevcut verilerini incelemek ve bunu ana rakiplerinizinkiyle karşılaştırmaktır.

Elbette, ayrıca bir de var. kanalınızı kesmenize ve karşı karşıya olduğunuz kanallar hakkında her şeyi bilmenize yardımcı olabilecek araçların sayısı.

YouTube Analytics

YouTube Analytics, üzerinde çalıştığını öğrenmek için en iyi yer kanalın ve ne değil. Bu ücretsiz, kullanımı kolay ancak kapsamlı araç, videolarınızı kimin izlediğini ve neyi izlemekten hoşlandıklarını size söyleyebilir, ayrıca hangi videoların daha fazla gelir elde edebileceğini bulmanıza yardımcı olabilir.

Bu çözüm ayrıntılı bir performans sergilemenizi sağlar Kanalınızın ve her bir videonun analizi, size gerçek zamanlı raporlar, görüntüleme sayısı, beğenilerin ve hoşlanmadıkları şeylerin yanı sıra görüntüleyici demografisi sunar.

YouTube Analytics, birlikte çalışabileceğiniz üç temel rapor kategorisi sunar: Gelir, İzleme süresi , ve Nişan – maksimum sonuç için hepsini keşfettiğinizden emin olun. Bunun üzerine, bu kategoriler gerçek zamanlı ve Genel Bakış bölümleriyle tamamlanmaktadır. Araçtan yararlanmak için, videolarınızı yüklemeye başlamalısınız, böylece performansınızı artırmak için sistemin üzerinde çalışacağı bazı veriler vardır.

Quintly

Kullanımı kolay ücretli web tabanlı Quintly adlı uygulama, şirketlerin gözlerini kendi sosyal medya hesaplarında tutmalarını, referans noktalarını belirlemelerini – rakamlarınıza veya rakiplerinize karşı – ve gelecek kampanyaları iyileştirmelerini sağlamak için oluşturuldu. Bu çözüm Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter ve tabii ki YouTube'dan veri sağlıyor.

Quintly’nin YouTube’la entegrasyonu, verilerin toplanmasını ve analiz edilmesini çok hızlı ve basit hale getiriyor. Hangi veri noktalarının sonuç almak istediğinizi lazer hassasiyetle belirleyebilirsiniz: aboneler, yayınlanan videolar, kanala bağlılık veya belirli bir video – adını siz verin.

Dahası, YouTube Analytics hesabınızı bağlayabilir ve Quintly kalkabilirsiniz birkaç dakika içinde yayınlanabilir ve YouTube kanalınızın KPI'lerini manuel olarak izlemek için saatlerce çalışın. Bunun da ötesinde, raporlama basittir – otomatik, özelleştirilebilir, beyaz etiketli – ancak ihtiyacınız ve istemeniz gerekir

Son olarak, işlevleri ve özellikleri tüm işlemlerin ve ayrıntıların üzerinde kalabilecek şekilde tasarlanmıştır. ve YouTube video kampanyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için her zaman ihtiyaç duyduğunuz tüm verilerle ve daha fazlasıyla – izleyici konumu, kullanılmış cihaz, kaynak – ile donatılmıştır.

Rival IQ

YouTube rekabetinizi daha derin bir seviyede anlamanıza yardımcı olur ve sonuçta daha iyi performans sonuçları elde etmek için bilinçli kararlar almanızı sağlar. Böylece bir karşılaştırma yapabilir ve çevrimiçi varlığınızı artırabilirsiniz. Maksimum katılım için ne zaman içerik yayınlayacağınızı, geçmiş birikim verilerini görüntüleyin ve rakiplerinizin ne zaman bir güncelleme yapması gerektiğine dair haberdar olun; rakip izleme yalnızca bir esintidir.

Rival IQ'nun verinin gösterme şekli analitik yeniler ve veriler için işlenmesi kolaydır Bilim adamları aynı şekilde. Bu araç uygun bir şekilde kapı ölçüsünden YouTube metrikleri oluşturur; size ve rakiplerinizin kanallarına anlık bir bakış açısı sunar – günlük yayın sayısı, yayın başına katılım oranı, yayınlanacak en iyi zaman ve normal şüpheliler: beğeniler, beğeniler, görüşler, aboneler ve yorumlar

vidIQ

vidIQ, YouTube'daki videolarınızın erişimini artırmanıza yardımcı olmayı amaçlayan güçlü bir özellik paketidir. Bu optimizasyon çözümü, YouTubers'a her adımda yardımcı olur: ne zaman yayınlayacağınızı önermekten sizi en iyi niş etkileyicilere bağlamaya ve izleyici katılımını izlemekten YouTube SEO'sunu optimize etmeye kadar.

Kısaca, vidIQ, Kanal, videolar ve rakipler, dört kanala kadar ücretsiz karşılaştırma yapmanızı sağlar. Sonuçta sağladığı veriler, pazarlama stratejinizde olumlu değişiklikler yapmanızı sağlar.

vidIQ Vision Chrome eklentisi, kendi başına harika bir araçtır. Doğrudan tarayıcıda trafik ayrıntıları ve etiketleri dahil olmak üzere rakiplerinize derinlemesine araştırma yapmanızı sağlayan birkaç YouTube optimizasyon aracından biridir.

Rakip etiketlerini takma

Rekabetinize biraz daha derine dalmak için , videolarının YouTube tarafından fark edilmesini sağlamak için kullandıkları etiketlere bakın. Yalnızca etiketler, hedef anahtar kelime için sıralanmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda birisi benzer bir etiketle bir video izlerken YouTube'un kenar çubuğunda alakalı bir video olarak göstermenize de yardımcı olabilir.

sayfanın HTML kodu ile görüntülenebilir. Bunu yapmak için, sayfaya sağ tıklayın ve “Sayfa Kaynağını Göster” e gidin. Sonra sayfadaki “anahtar kelimeler” kelimesini arayın. Onun peşinden giden her şey videonun etiketleri! Ancak, HTML sizin çayınız değilse, size yardımcı olacak birçok araç vardır.

TagsForYouTube

YouTube, uzun yıllar önce kamuoyundan video etiketlerini saklamaya karar verdi. YouTube Chrome eklentisi için ücretsiz Etiketler ile YouTube etiketleri orijinal konumlarına döndürülür.

Bir videoya hangi etiketlerin eklendiğini görmek için videonun açıklaması altındaki "daha fazlasını göster" i tıklamanız yeterlidir. Kenar çubukları, kaplamalar veya veri katmanları yok – yalnızca çıplak etiketler. Analitikle ilgili güçlü bir araç değildir, ancak HTML yoluyla etiket arama zorluğundan kurtarır.

YouTube videolarının etiketlerini herhangi bir ek analitik bilgi olmadan görmenin basit bir yolunu görmek istiyorsanız, bu araç tam olarak neye ihtiyacınız var.

TagsYouTube

Rakiplerinizin etiketlerini gözetlemenizi sağlayan önceki aracın aksine, bu ücretsiz çözüm, hedef anahtar kelimeye dayalı etiketler oluşturabilir.

TagsYouTube aracının ücretsiz sürümü, hedef anahtar kelimenizle ilgili bir etiket listesi almanızı, beğendiklerinizi seçmenizi ve bunları son etiket listesine eklemenizi sağlar. Daha sonra başka bir anahtar kelime ekleyebilir ve bu etiketleri son etiketler listenize de ekleyebilirsiniz. Anahtar kelimeler eklemeye devam ederek, memnun olduğunuz bir etiket listesi gelene kadar.

Bu etiket, etiket oluşturmanın yanı sıra, Gelişmiş Başlık, Açıklama, Küçük Resim Oluşturucu gibi özelliklerin yanı sıra, en iyi performansı nasıl alacağınız konusunda pratik ipuçları ve öneriler sunar. YouTube videoları

RapidTags

Adından da anlaşılacağı gibi, bu ücretsiz araç hızlı bir şekilde etiketler oluşturabilir. RapidTags ile ilgili en güzel şeylerden biri, farklı yerler için etiketler almak için bir arama yaparken bir dil filtresi uygulayabilmenizdir.

İş akışı oldukça basittir: hedef sorgunuzu arama kutusuna girin ve araç ilgili daha sonra YouTube'a kopyalayabileceğiniz etiketleri.

Daha sonra kaç tane görünüm, beğenme, beğenme ve yorum yapma gibi trafik ayrıntılarını öğrenmek için hedef sorguyu daha da analiz edebilirsiniz. RapidTags ayrıca, videonuzun hedef sorgu için sıralamasını gerektiren tahmini görünüm sayısını ve bağlantı sinyallerini – beğeniler gibi – gösterir.

2. Video post prodüksiyon: Videoyu parlatma

Artık videonuzun etrafındaki tüm hazırlık çalışmalarını yaptınız ve kaydettiniz, halka açılmaya hazır olmadan önce bazı son dokunuşlar eklemeniz gerekir.

Küçük resim oluşturma

Kitap kapakları ve film afişleri bize sırasıyla bir kitaptan ya da filmden ne bekleyebileceğimize dair bir fikir veriyor. Video küçük resimleri aynı amaca hizmet ederler: İnsanlara bir videoda izlerlerse ne göreceklerini anlamalarını sağlar. Bu nedenle, videonuzu YouTube'a yüklemeden önce, profesyonel bir araç kullanarak yüksek kaliteli bir özel küçük resim oluşturun.

Canva

Canva, YouTube için güzel küçük resimler oluşturmak için mükemmel bir lider grafik tasarım aracıdır. videolar. Tasarımcı olmasanız bile kullanımı kolaydır.

Bu aracın küçük resimler oluşturmak için özel olarak kullanılmadığına dikkat edilmelidir – Canva ayrıca kitapçıklar, sunumlar gibi tasarımla ilgili bir dizi başka işle de meşgul olabilir. , satış sahaları ve diğerleri. Seçtiğiniz için bir milyonun üzerinde yazı tipi, grafik, fotoğraf ve şablon ve koleksiyonlarınızdan resim yükleme seçeneği sunar.

Küçük resimler oluşturma açısından, Canva ücretsiz stok fotoğraflarla dolu. arka planlar, metinler, şekiller, çizimler ve çok daha fazlası harika bir çözümdür. Dahası, bu aracı ücretsiz olarak bilgisayarlarda, Android ve iOS cihazlarında, birkaç ücretli özellik ve unsur dışında kullanabilirsiniz.

FotoJet

Bir başka güçlü ücretsiz web grafik tasarımcısı, fotoğraf editörü ve ve kolaj yapımcısı aracı FotoJet'tir. Bu çözümle şaşırtıcı YouTube küçük resimleri oluşturmak, parkta bir yürüyüş

Bu grafik tasarım aracını ön plana çıkaran şey, yalnızca genel tasarım özellikleri değil, YouTube için şaşırtıcı küçük resimler oluşturmaya daha fazla odaklandığı gerçeğidir. Kolajlar için 500'den fazla şablona sahip olan FotoJet, YouTube için video küçük resimleri de dahil olmak üzere çeşitli grafikler üretmek için harika bir kaynaktır.

Bu aracın en iyi kısmı, gelişmiş küçük resim oluşturma aracıdır. Kreasyonlarınız için her türlü ince ayarı yapmanıza olanak sağlar – görüntüleri döndürür, filtreler ekler, kırpır veya yeniden boyutlandırır. Ayrıca, Canva'ya benzer şekilde FotoJet'in sürükle ve bırak arayüzü, sezgisel ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Snappa

Snappa, hepsi bir arada bir grafik tasarım yazılımı çözümüdür Bu size YouTube için çarpıcı küçük resimlerden daha fazlasını yaratma özgürlüğü verir. Sadeliği ve çok yönlülüğü, profesyonelce tasarımcılar için doğru yönde dürtüklenmesi gereken bir araç haline getirir.

Tıpkı yukarıda bahsedilen diğer tasarım araçları gibi, Snappa tweaked ve kişiselleştirilebilecek nefes kesici şablonların bolluğuna sahiptir. istediğiniz şekilde.

Bu freemium aracını benzersiz kılan şey, tasarım sürecinde sizi adım adım yönlendiren, neyi oluşturmak istediğinizi soran ve platformun tam olarak nasıl çalışacağını gösteren adımlardır. [19659021] Videoyu optimize etme

Videonuzu YouTube'a yüklemeye karar vermeden önce, bir parlatma aracını kullanarak cilalayıp son rötuşları eklemek isteyebilirsiniz. Neyse ki, videolarınızı iyileştirmenin yeni yollarını gösterebilecek ve işlemi hızlı bir şekilde izleyebilecek çeşitli video optimizasyon araçları var.

iMovie

YouTube videolarını düzenleme ve yalnızca Mac'inizdeki yerel uygulamaları kullanmak isteme – iMovie'ye bir deneyin

Bu sezgisel video düzenleme yazılımıyla, videonuzun bölümlerini istediğiniz şekilde kırpabilir, kırpabilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, araç titrek videoları düzeltmenize, başlık eklemenize, harika görsel efektler atmanıza ve videonun ses dosyalarını yönetmenize izin verir.

iMovie'nin en güzel yanlarından biri, 4K ve HD videoları desteklemesidir. GoPro kameralarına, iPhone'lara ve diğer modern kalitede kameralara video kaydedenleriz. Dahası, araç bu tür yüksek çözünürlüklü videoları Facebook, Vimeo ve tabii ki YouTube'a kolayca yükleyip yayınlamanıza izin verir.

Eğer hala video editörlerinin iplerini öğreniyorsanız, bu araç başlamak için mükemmel

Blender

Önceki seçenekten daha gelişmiş olan ücretsiz bir video düzenleme aracı Blender. Yalnızca aracı 3B, VFX, oluşturma, animasyon, modelleme ve hatta video oyunları oluşturmak için kullanmanıza izin veren özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda videoları kırpmanıza, her türlü filtreyi ve geçişi uygulamanıza izin verir

Blender ile, bir videonun zaman çizelgesine istediğiniz kadar görüntü, ses ve video dosyası ekleyebilir ve bunları Mac, Windows veya Linux aygıtlarına uygun gördüğünüz şekilde düzenleyebilirsiniz. Blender ayrıca dalga formlarını görselleştirir ve kullanıcıların yaratıcı bir deneyim yaratan ses dosyalarını karıştırmasına olanak tanır. Ayrıca, aracın histogram ekranlarından, canlı önizlemesinden, vectorscope özelliklerinden ve çok daha fazlasından yararlanabilirsiniz.

Bu aracın karmaşıklığı nedeniyle, tüm parçalarını çözmeniz biraz zaman alabilir. ve en iyi sonuçları elde etmek için çıktılar

Corel VideoStudio

Bizim dizimizdeki bir başka video düzenleme aracı da Corel VideoStudio. Bu ücretli Windows'a özel yazılım, birkaç video eklemenizi ve bunları aynı anda bölünmüş ekran arabiriminde düzenlemenizi sağlamanın yanı sıra kırpma, kırpma, yeniden boyutlandırma ve yeniden düzenleme gibi bazı geleneksel düzenleme işlemlerini gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Ayrıca, bu çözüm özellikleri dört açılı çoklu kamera video editörleri, lens düzeltme araçları, stop motion animasyonu ve 3D video düzenleme.

Dahası, bir sonraki seviyeye çıkarmak için, VideoStudio'nun teknoloji yığını, kullanıcıların toplam süresini azaltan video donanımını hızlandırabilir videoları işlemek için alır. Bunun da ötesinde, kullanıcılar doğrudan VideoStudio ile yaparak videoların YouTube'a dışa aktarılması ve yüklenmesiyle ilgili zaman tasarrufu sağlayabilirler.

3. Video tanıtımı: Videonuza daha çok göz atın

YouTube'a her dakika neredeyse iki hafta süren video içeriğinin eklenmesiyle, belirli bir konuda yüzlerce video bulmak çok kolay. Ancak, doğru şekilde tanıtılmamışsa, videonuz hemen bulunmaz. Özel araçlardan yararlanarak, yalnızca YouTube oyununda en iyi oyuncular tarafından elde edilen istatistiklerin elde edilmesini sağlayabilirsiniz.

Sıralama sıralamasını takip etme

Video SEO kullanıyorsanız, düzenli video sıralama kontrolü Konum izleme araçlarıyla yapılan güncellemeler, YouTube kanalınızın başarısı için bir önkoşuldur. Bu tür kontroller size kiminle rekabet ettiğinizi söyleyebilir ve video pazarlama kampanyanızı buna göre ayarlamanıza olanak sağlar.

SE Sıralaması

SE Sıralaması, birinci sınıf bir anahtar kelime takip aracı içerir. Doğru veri, detaylı rapor ve analiz elde etmek için kullanılır. Anahtar kelime izleme aracıyla birlikte, platform, daha fazla görev gerçekleştirmenize yardımcı olan birçok yararlı özellik sunar.

Anahtar kelime sırası denetleyicisi aracı, herhangi bir konum ve cihaz için Google, Yahoo ve YouTube sıralaması üzerinde günlük denetimler yapabilir. Rakamlarla ifade edilen günlük sıralama değişikliklerini grafiklerin yanı sıra grafikler olarak gösterir ve her sıralama konumu için URL'yi belirtir. Ayrıca, her sorgu için bir hedef URL belirleyebilirsiniz ve hedef olmayan tüm URL konumları kırmızıyla vurgulanır.

Aracın arkasındaki teknik, tarama geçmişi olmayan kullanıcıların seçilen hedef konum için nasıl davranacağını simüle ederek verileri toplar ve kendiniz için verileri doğrulamak istiyorsanız önbellek kopyasını sağlar.

Beş arama motoru ve lokasyondaki sıralamaları izlemenin yanı sıra, sektörünüzdeki 5 yarışmacıyı takip etmekte ve bunlar üzerinde doğru ve rekabetçi bir zekâ elde etmekte özgürsünüz. Ayrıca, araç, herhangi bir arama sorgusu için TOP 100 sonuçlarını izlemenizi sağlar – projenizdeki herhangi bir anahtar kelime veya arama motoru için belirli bir süre boyunca konumların nasıl değiştiğini kontrol edin.

RankTrackr

RankTrackr aracı, en popüler arama motorları için sıralamaları izler ve bir sitenin – sizin veya rakiplerinizin – yanı sıra anahtar kelimelerin konumlarına ilişkin ayrıntılı bilgiler sağlar.

Anahtar kelimeleri takip ederken, konuma göre yapabileceğiniz büyük bir artı (şehir) (posta kodu) ve mobil cihazlarda nasıl sıralandıklarını görün. RankTrackr’ın izleme motoruyla, etkilemek istediğiniz alanı tam olarak filtreleyerek başlangıç ​​düzeyinde bile nasıl sıralandığınızı öğrenebilirsiniz. Bu veriler, hedef kitlenizi çekmenize yardımcı olacak harika stratejiler yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca, performans geçmişinizin anlık görüntüsünü grafiksel olarak görebilirsiniz ve ek geçmiş verileri almak için SERP sonuç geri izleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu, bir sorunu tespit etmeyi ve çözmeyi basitleştirir.

Son olarak, anahtar kelime sıralamanızı rakiplerinizinkiyle karşılaştırarak ve karşılaştırarak ve stratejinizi buna göre ayarlayarak, bu freemium aracıyla rekabetinizin önüne geçebilirsiniz.

YTRank

YTRank, bir hedefi göz önünde bulundurarak tasarlanan çok basit ve ücretsiz bir araçtır: YouTube video sıralamasını belirli bir anahtar kelime için izlemek için.

Web sitelerine gir, tek yapmanız gereken, trafiğinizin çoğunu alacağınız ülkeyi seçmek, YouTube videonuzun URL’sini girmek ve konumlarını kontrol etmek istediğiniz en fazla 6 anahtar kelimeyi eklemektir.

Ardından Anahtar kelimenizin şu anda hangi sayfada ve hangi konumda bulunduğunu görün. Bu kadar basit.

Sosyal medyada paylaşım

Videolarınıza daha fazla göz atmak, video pazarlama kampanyalarınızın başarısı için inanılmaz derecede önemlidir ve sosyal medya platformları bu konuda yürütülecek mükemmel kaynaklardır. İşte, videonuzla ilgili kelimeyi geniş ve geniş bir alana yaymanıza yardımcı olabilecek araçlardan bazıları.

DrumUp

YouTube videolarını tanıtım süreci, izleyiciler için kolayca bulunmalarını gerektirir. DrumUp, videolarınızın tanıtımını çeşitli sosyal ağlarda programlamanızı sağlayan ücretli bir araçtır.

DrumUp ile sosyal medya hesaplarınızı Instagram, LinkedIn ve Facebook'tan ekleyebilir ve hedef sosyal kitlenizle tek bir kolay iletişim kutusundan iletişim kurabilirsiniz. erişim platformu

Sosyal profillerinizi doğruladığınızda, çevrimiçi yayınlanmadan önce sosyal yayınlarınızın önizlemesini görebilirsiniz. Videolarınızı tanıtan mesajlarınızı basit, sezgisel bir sosyal otomatik gönderme çözümü ile özelleştirin.

HootSuite

Şirketlerin sosyal pazarlama etkinliklerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir başka sosyal medya yönetim hizmeti de HootSuite. Bu ücretli araç, iletişimi bir sonraki seviyeye taşımayı amaçlar ve şirketlerin müşterileriyle ilişkileri geliştirmelerini sağlar – yalnızca genel mesajlar göndermez.

Aracın kontrol paneli, uygulamaya bağlı her sosyal hesap için sekmeler sağlar. Modern sosyal medya, mesaj göndermenin ötesine geçiyor ve destek sağlamayı, özel fırsatlar sunmayı ve müşterileri tekrar satın alımlar yapmaya teşvik etmeyi içeriyor.

Hootsuite, birçok profili aynı anda zahmetsizce yönetmeyi sağlıyor. Gelişmiş seçenekler ücretsiz değildir, ancak bazı ekstra yatırımlarla, gelişmiş sosyal analitik, güvenlik, izleyici etkileşimi ve birden fazla kullanıcı elde edersiniz.

eClincher

eClincher, tam özellikli bir başka ücretli sosyal medya yönetim aracıdır Bu, sosyal varlığınızı denetlemeyi ve yönetmeyi kolaylaştırır. Bu çözümün araç takımı, akıllı bir sosyal gösterge tablosu, içerik küratörlüğü, anahtar kelime izleme, analiz, yayınlama ve otomasyon, birleşik bir sosyal gelen kutusu ve bir çok yararlı seçenek içerir.

İçeriği yönetin, düzenleyin, planlayın ve yayınlayın (YouTube videoları dahil) ) eClincher ile tüm sosyal profillerinizde tek bir konumdan. Belli bir içerik iyi performans gösteriyorsa, eClincher size bunu bildirecek ve bu içeriği henüz görmemiş olan sosyal kanallara daha etkili bir şekilde katılmak için tekrar kullanabileceksiniz.

Bu sosyal araç Size web üzerinden sıcak alakalı içerik bulma ve anında feed'inize ekleme konusunda yardımcı olabilir. Araç, hedef kitleniz tarafından hangi içeriğin beğenileceğini belirleyebildiğinden, bu özellik sosyal medya profillerinizin performansını artırabilir.

Video yorumlarını yönetme

Daha fazla sosyal medya elde ettiğiniz bir durumda bulundunuz mu Fiziksel olarak ele alabileceğinizden daha çok yorum ve sorularınız mı var? Sosyal yorumlar, işletme incelemelerinin günümüzdeki bir sürümüdür ve markanız için hayati öneme sahiptir. Pek çok araç, tüm sosyal bağlantılarınızda en üstte kalmanıza yardımcı olabilir.

YouTube yorum denetimi

YouTube, size otomatik olarak ayarlayacak ayarları kişiselleştirme imkanı veren kendi içerik denetleme aracına sahip uygun olmayan yorumları filtrele, yalnızca ilgi çekici yorumları yerinde bırakarak

Hangi yorumlara yer verilebileceğini belirleyen ayarları yapılandırmak için, Creator Studio’ya gitmeniz ve Topluluk ayarlarına erişmeniz gerekir.

Yorumlarının otomatik olarak onaylanmasını sağlamak. 'Gizli' olarak işaretlenmiş kullanıcılar tarafından bırakılan yorumları da görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, engellemek istediğiniz kelimelerin bir listesine girildiğinde, belirtilen kelimeleri eşleştiren veya yakından eşleşen yorumlar, insan incelemesi için bir kenara bırakılacaktır. Ayrıca, yeni yorumları ve karma sohbetleri ve URL'leri içeren canlı sohbet iletilerini saklamak için Bağlantıları engelle seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin. Son fakat en az değil, 'Kaydet'e basmadan önce videolarınızdaki, kanaldaki ve canlı sohbete ilişkin temel ayarları yapılandırın.

Yorumların kendileri için, genel yorumları olanları görüntülemek için Yorumlar bölümüne gidin. inceleme için tutuldu ve YouTube tarafından spam olarak kabul edilenler. Burası, yorum beslemenizde hangi yorumları görmeyi hak ettiğine karar verebileceğiniz yerdir, ancak ne yazık ki, çok fazla el işi yapmanız gerekir. Ancak, yükü kolaylaştıran bazı çözümler var.

TubeBuddy

TubeBuddy, YouTube kanalınızı yönetmenize yardımcı olan birden fazla araçla donatılmış ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır. Verileri görmek için kanalınız ve harici araçlar arasında geçiş yapmanıza gerek yok – tüm araçlar YouTube'un arabiriminin üstüne eklenmiştir.

Popüler bir çözüm olan TubeBuddy, kullanışlı araçlarla doludur ve size orta düzeyde yardımcı olmak için birkaç yol sunar. yorumlarınız.

Öncelikle, doğrudan YouTube yorumları sayfasında çalışırken, TubeBuddy size yorumları filtreleme seçeneği sunar: yanıtlamadığınız, takip yanıtlaması gerekenler, olumlu ya da olumsuz düşünceleri olanlar veya sorular. Bu yolla nerede daha fazla etkileşime girmeniz gerektiğini ve izleyicilerinizin ne hakkında konuştuğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Hazır yanıtlar, popüler görüntüleyici yorumlarına hızlı cevaplar oluşturmayı sağlayan başka bir yardımcı araçtır. Kısa cevaplarınızı hazırladıktan sonra, video altında bir kullanıcı yorumunun hemen yanında bir tane seçebilirsiniz, böylece mesajların yeniden oluşturulmasında zaman kazanırsınız.

Sözünü hak eden yorumla ilgili en son TubeBuddy aracı kelime bulutu. Bulut, yorumlarınızdan en çok kullanılan kelimeleri, kanalınız için öne çıkanları ve kanalınızın genel ses tonunu hızlı bir şekilde anlamanızı sağlar.

Smart Moderation

Sağlayan ücretli bir araç Sosyal medya platformları için yorum denetimi SmartModeration. Saygısız yorumları kaldırmak ve web üzerindeki itibarınızı gerçek zamanlı olarak otomatik pilotta korumak için tasarlanmıştır.

Çoğu otomatik yorum düzenleme aracı, yorumlarda yazılanları anlamak için yalnızca anahtar kelime listelerine dayanır. Buna karşılık, YouTube’un spam metinli yorumları filtrelemek için anahtar kelime kara listelerine ve algoritmalarına bakan kendi araçları vardır. Bununla birlikte, bu araç onları silmeden yalnızca insan incelemesi için bir kenara koyar.

Bu, Akıllı Denetleme'nin girdiği yerdir. Bu araç, Facebook, Instagram ve YouTube'daki sosyal profillerinize bağlanır ve gönderildiği anda istenmeyen yorumları siler. Bunun da ötesinde, aletin makine öğrenmesi AI bu tür yorumları çok doğru bir şekilde kaldırır – tıpkı bir insan gibi. Bu özellik bu çözümü ön plana çıkarır, çünkü insanlar gibi kelimeleri anlar. Ayrıca, servisi kullanmaya devam ettiğinizde istihbarat motoru eğitilebilir

Sonunda, yazılım birden çok dili destekler ve bu nedenle, izleyicilerini ve içeriklerini korumak için dünyanın her yerinden içerik üreticileri tarafından kullanılabilir.

Final kelimeler

Video içeriğinin herhangi bir pazarlama stratejisinin sahip olması gereken bir bileşen olduğu konusunda çok az şüphe var. YouTube'a sahip olmak, herkese yeni izleyiciler çekmek, katılım ve büyümeyi teşvik etmek ve genel müşteri dönüşümlerini artırmak için inanılmaz bir fırsat sunan iyi bir şey.

Bu makalede listelenen araçlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Rakipleriniz ve YouTube’un SERP’inde daha yüksek dereceler elde edin.


Bu makalede belirtilen görüşler konuk yazarın görüşündedir ve Arama Motoru Arazisi olmak zorunda değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Diana Ford, çevrimiçi pazarlama, SEO, sosyal medya ve bloglamaya yayılan bir uzmanlık yazma uzmanlığı ile dijital pazarlama uzmanıdır.