قاعدة البيانات

Zend'i Çağdaş Web Uygulamaları İçin Benzersiz Bir Çerçeve Yapan Nedir?

Web siteleri ve web uygulamalarının eğilimi her geçen gün işletmelerde daha da öne çıkıyor ve web uygulaması çerçevelerine olan talep de artmaktadır. Temelde, web uygulamalarının birçok cihazda çalışmasını sağlayan cihazdan bağımsız mimari kullanmasıdır. Web uygulamaları tarayıcıda kolayca çalıştırılabildiğinde, bu, işletmelerin ürünlerini veya hizmetlerini pazarlayabilecekleri, flash satışları yapabileceği, bildirimler gönderebileceği, müşteri desteği sunabileceği ve diğer her şey olduğu anlamına gelir. Bu, web uygulamalarının bir işletmeyi daha kolay erişilebilir hale getirerek, daha fazla müşteriye ulaşmalarına yardımcı olan hizmetler veya hizmetler üretmektedir. Ancak, gerçek karışıklık bir kurtarıcı uygulama inşa edebilecek bir web geliştirme çerçevesi seçerek başlar.

Zaman içinde, Zend, basit, etkileşimli ve cazip olan uygulamalar yaratabilen bir PHP çerçevesi olarak değerini kanıtlamıştır. Burada, web geliştirme alanında benzersiz bir çerçeve haline getiren özel nedenlere dikkat çekmek için bir şansımız var.

# 1 İşletmeler için tercih edilen başvurular

Sadece basit ve bilgilendirici web siteleri için değil, Zend çerçevesi de iş odaklı web uygulamaları için hem büyük hem de küçük işletmeler. Büyük topluluk desteğiyle birlikte büyük çeviklik, özel ve kontrollü gelişim, iş için en güvenilir ve kullanışlı çerçeveyi yapmaktan sorumludur.

# 2 Genişletilmiş ve önceden tanımlanmış sınıflar

İyi stoklanmış nesne yönelimli kütüphaneler ve önceden tanımlanmış Zend çerçevesinde genişletilebilen sınıflar. Bu, geliştiricilerin, bu farklı sınıfların farklı bileşenlerini kullanarak güçlü web uygulamaları oluşturmaya teşvik eder. Ayrıca, çerçevenin kod tabanına girmeye gerek kalmadan daha fazla kişiselleştirme için bileşenlerin bazı varyasyonlarını dağıtmaya teşvik eder. Geliştiricilerin bu şekilde özelleştirmelerini sağlayarak, Zend bir web uygulamasına özgü işlevselliklerin oluşturulmasına izin verir.

# 3 Çok dilli Web uygulamaları

Zend'in özel çeviri bileşenleri, geliştiricilerin çoklu dil web uygulamaları oluşturmasını sağlar, böylece işletmeler Dünya çapındaki dinleyicileri iyi hedefleyebilir. Bu nedenle, şüphesiz, işletmeler için tüm dil ile ilişkili engelleri aşmaya ve işlerini küresel olarak kabul ettirilmiş bir şirket haline getirmek için fırsat kapılarını açmaya yardımcı olan birkaç PHP çerçevesinden biridir.

# 4 Gevşek birleştirilmiş çerçeve

Tasarım bilimi Zend, basit bir sınıf koleksiyonuna sahip, gevşek bir şekilde birleştirilmiş bir çerçevedir. Geliştiriciler, tamamen işlevsel bir web projesi oluşturmak için genellikle herhangi bir MVC bileşenini dağıtabilmekle birlikte, kullanmak istedikleri diğer bileşenleri de yükleyebilirler. Böylece, Zend, tüm çerçeveyi kullanmak yerine, bazı bileşenlerini kütüphaneler olarak kullanabileceği bir çeşit ayrıştırılmış çerçeve.

# 5 MVC mimarisi

Zend, veritabanı ve iş mantığını bölen MVC mimari modelini uygular. sunum katmanından. Bu, arka uç ve ön uç kodlarının ayrı kalacağı ve geliştiricilerin büyük esneklikle çalışabilmeleri anlamına gelir. Ayrıca, geliştiricilerin Zend'i tercih etmeleri için bir neden daha var. MVC modeline rağmen, model uygulaması yoktur. Bu nedenle, geliştiriciler uygulamak için ellerinden gelen her şeyi kullanmakta serbesttirler ya da sadece mevcut uygulamaları kullanabilirler.

Bunlar Zend'in neden dünya çapında web geliştirme alanında grafiklerin zirvesinde olduğunu açıklarken, işler Uygulamayı geliştirmek için uzman ellerin olmaması durumunda kontrolden çıkmak. Zend, özellik bakımından zengin bileşenlerden oluşan karmaşık ve özelleştirilebilir bir iskelettir ve bu sayede en iyi web çözümünü elde edebilecek uzmanlara ihtiyaç vardır.