SEO

Arama başarısı için içeriği ve SEO'yu hizalama

30,0000 fitlik bir bakış açısıyla, organik aramaya müşteri kanalı olarak yararlanmak çok basit görünüyor. İyi içerik oluşturmanız ve iyi bağlantılar kurmanız gerekiyor – bu kadar!

Elbette, uygulamada bu süreç çok daha karmaşık. “İyi içerik nedir?” Ve “iyi bağlantılar nedir?” Nedir? Bu sorular kendi başlarına olabilirler. Bu konular hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, şu kaynakları okumanızı öneriyorum:

Ama sürece odaklanmak istiyorum. Daha spesifik olarak, içeriğinizi ve SEO stratejilerinizi aynı yönde çalışmak ve web siteniz için sürdürülebilir sonuçlar elde etmek için nasıl hizalayacağınızı tartışmak istiyorum.

Birçok SEO uzmanı, SEO girişimlerinin başarının önündeki bir engel olarak anlaşılmadığını belirtiyor. SEO ekibinden arama başarısı yükünün bir kısmını kaldırarak ve SEO'nun etkilediği unsurlara daha geniş bir dijital pazarlama ekibinin daha fazlasını dahil ederek daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

Aramada başarılı olmak için entegrasyon yapmanız gerekir. iş akışları ve işbirliğinin temelini oluşturmanın yanı sıra, içerik geliştirme öncesinde, oluşturma sırasında ve yayın sırasında ekip çalışmasını geliştirmeye devam etmenin yanı sıra,

İlgili ekiplerinizi hizalamanıza ve birlikte içerik ve SEO ile uyum içinde çalışmanıza yardımcı olacak en iyi uygulamaları gözden geçirelim

İş akışlarını bütünleştirme

İşbirliği için bir temel oluşturmak, içeriği ve SEO'yu hizalamanın ilk adımıdır. İçerik ve SEO yürüten iki ayrı departmanınız varsa, iş akışlarını entegre etmeniz gerekir.

Ortak toplantılar işbirliğini arttırmanın basit ama etkili bir yoludur. Birlikte uzun, geniş kapsamlı beyin fırtınası oturumlarına ihtiyacınız yok, ancak iki bölüm arasındaki haftalık veya aylık hızlı güncellemeler harikalar yaratabilir.

İşbirliğini teşvik etmenin bir başka yolu da KPI'leri her iki bölüm için de hizalamaktır. Her takım aynı başarı ölçümüne sahip olduğunda, doğal olarak işbirliğine daha açık olacaklar. Her ekip başarılı olmak ve değerini göstermek ister, bu nedenle ortak bir hedefi paylaşmak ve her iki ekibi de organik arama başarısından eşit derecede sorumlu kılmak, içeriğinizi ve SEO ekiplerinizi bir araya getirir. Biri diğeri olmadan başarılı olamaz.

Sonunda, iletişim hatlarının kurulmasını ve açık kalmasını sağlamanız gerekir. Slack veya Google Hangouts gibi araçlar, ekip üyelerinin gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmalarına olanak sağlayarak bu iletişimi destekleyebilirler.

Bu öğeler yerinde olduğunda, ekipleriniz en iyi sonuçları elde etmek için içeriği ve SEO'yu hizalamak için birlikte çalışacak şekilde konumlandırılır. araştırma içerik oluşturma konusunda bilgilendirir

İçerik ve SEO ekipleri arasında koordinasyon herhangi bir içerik geliştirilmeden çok önce gerçekleşmeli

İçerik ekiplerine konu fikri için yaratıcı özgürlük verilmelidir – uzmanlar ve yaratıcılar – ancak SEO ekibinize yardımcı olabilir daha bilinçli kararlar verirler. Anahtar kelime ve niş araştırma SEO'larının çoğu, içerik pazarlamasını daha stratejik ve aramadan faydalanmak için konumlandırılmış olarak bilgilendirebilir.

Organik trafik kazanmak istiyorsanız, içeriğe ihtiyacınız var – ancak herhangi bir içeriğe değil, hakkına ihtiyacınız var içerik ve SEO ekibiniz, stratejinizi doğru fırsatları hedeflemek için yönlendirebilir.

SEO ekipleri, içerik stratejisini iki temel yöntemle yönlendirebilir: – 19679009] – arama objektifi ile rakip ve izleyici analizi. ] İçerik oluşturma için rakip analizi

SEO’lar, rakiplerin içeriğini hangi sayfaların en iyi performans gösterdiğini ve ziyaretçilerin rekabete iten olduğunu anlamak için rakip içeriğini analiz edebilir.

Araçların kullanılması – SEMrush, Majestic, Ahrefs, Moz, vb. Gibi – SEO'lar tanımlayabilir En organik trafik içeren rakip sayfalar ve rakip sitelerdeki en iyi bağlantı verilen sayfalar. Bu bilgi içerik ekibi için kritiktir, çünkü bu rakip sayfalar fırsatları temsil eder. Bunlar, izleyicilerinizin ilgisini kanıtlamış olduğu konulardır ve benzer sayfalarınız yoksa, bunları oluşturmanız gerekir (ve rekabetin ne yaptığını geliştirmeniz gerekir).

Rakibin en iyi yayınlarını belirleyerek, SEO’nuzu Ekip ayrıca şu konularda stratejik bilgi edinebilir:

 • İçerik için en uygun biçimler (video, kontrol listeleri, görüntü ağırlıklı, vb.).
 • Benzersiz SERP fırsatları (snippets, bilgi kutusu, atlıkarınca, vb.)
 • Ideal içerik uzunluğu ve yapısı
 • Potansiyel bağlantı kitleleri
 • Potansiyel tanıtım fırsatları
 • Alternatif ve ilgili anahtar kelime fikirleri.

Bu bilgi, içerik ekibinizi siteniz için görünürlük kazandıran ve potansiyeli olan sayfalar oluşturmaya zorlar.

İçerik oluşturma için kitle analizi

İçerik oluşturma için kitle analizi

Hedef kitle analizi SEO ekipleri sunmak için özel olarak tasarlanmıştır, içerik geliştirmeden önce içerik oluşturuculara yarar sağlayabilir.

Anahtar kelime araştırma SEO’ları gerçekleştirmek, içerik ekibinin fırsatları ve konuları önceliklendirmesine yardımcı olabilecek değerli bilgiler sağlayacaktır. Bu araştırma, arama hacmine, rekabet düzeyine ve en önemlisi, arama amacına dayalı en iyi anahtar kelimeler ve temalarla ilişkili gerçek fırsatı ortaya çıkaracaktır.

Niyeti anlamak, web siteniz için eksiksiz bir pazarlama hunisi oluşturmak için kritik öneme sahiptir. Huninin her aşaması ve bu aşamaların her biriyle ilişkili niyet için içerik oluşturmanız gerekir. Ticari amaçlı arama yapan kullanıcılar, genellikle müşteri olmak için en kısa mesafeye sahip olsalar da, huninizin en dar – en dar kısmında da bulunurlar. Yalnızca bu arayıcılara odaklanmak, hedef kitlenizin içeriğinizle önemli bir bölümünü kaçırmanız anlamına gelir.

Birçok oyunda, ticari sayfalar çoğu zaman en rekabetçi olanlar arasındadır veya organik arama performansı açısından, özellikle söz konusu olduğunda en az fırsat sunmaktadır. e-ticaret siteleri

Sitenizde, pazarlama huninizin farklı bölümlerine odaklanan ve en iyi fırsatlara sahip anahtar kelimeleri hedefleyen SEO başarısı için çok önemli anahtar kelimeler hedeflenmiştir. En iyi fırsatlar genellikle aşağıdakilerin bir birleşimidir:

 • Düşük rekabet ve
 • Yüksek arama hacmi.

Veya

 • Mevcut sıralama sayfalarının olmadığı yerlerde arama sonuçları ve daha iyi bir şey oluşturabilirsiniz.

Bu sayfalar eksiksiz bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu stratejiler, dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) en iyi uygulamalarıyla ve sağlam iç kullanıcı deneyimi gibi sağlam bir kullanıcı deneyimi ile birleştirildiğinde iğneyi hareket ettirmeye başlar, örneğin harekete geçirme ifadelerinin doğru kullanımı.

İçeriğinize her zaman yarar sağlayabilir. SERP'leri kazmak, sıralamanın ne olduğunu görmek ve nedenini belirlemek için yaratma ekibi.

Örneğin, ergonomik klavyeler satıyorsanız, şüphesiz ürün sayfalarınızı bulmak isteyen ticari amaçlı arama yapanlar olacaktır. Ancak, ofis için genel sağlık ipuçlarını arayan bir kitle de bulunacak. Anahtar kelime araştırması sayesinde, SEO ekibiniz bu daha geniş kitleleri hedefleyen ve onları sitenize getiren ilgili konuları bulabilir. Gibi konular:

 • [chair exercises] – Arama hacmi: 8.100
 • [desk exercises] – Arama hacmi: 5.400
 • [desk workouts] – Arama hacmi: 1.900
 • [exercise at work] – Arama hacmi: 1,000
 • ] Ayrıca, bu fırsatların her birinin ilişkili uzun kuyruk anahtar kelimelerle daha fazla arama potansiyeli vardır. Örneğin, SEMrush'ta [desk workouts] 'ye daha derine dalarsak, daha da fazla fırsat görebiliriz:

  • [desk exercise equipment] – Arama hacmi: 1.300
  • [exercise at your desk] – Arama hacmi: 1.300
  • [under desk exercise] – Arama hacmi: 1.300
  • [exercise at work] – Arama hacmi: 1,000
  • [exercises to do at your desk] – Arama hacmi: 880
  • [workout at work] – Arama hacmi: 880

  Bu bizim 6,000 artı kümülatif arama hacmi varsayımsal SEO ekibimizle aynı hizada değilse, içerik ekibi eksik olabilir.

  SEO araştırması, bir fırsat belirlendiğinde içerik biçimlendirmesini de bilgilendirebilir. SEO ekibi [deskercise] işaretlenmişse – 720 arama hacmine sahip bir terim – içerik oluşturma için iyi bir fırsat olarak, bu sonuçlarda video içeriği için bir fırsat olduğunu da paylaşmalılar: ergonomik klavye web sitemize geri dönersek: 19659055] Bu bilgi, içerik ekibini, arama yapanların tercih ettiği formatta içerik oluşturmaya, sayfanın sıralama yeteneğini arttırmaya teşvik edecektir.

  Rakip ve izleyici araştırması, arama için stratejik içerik oluşturmanın ayrılmaz bir parçasıdır ve SEO ile içeriği hizalayarak şunları yapabilirsiniz: arama sonuçlarında rekabet edebilecek şekilde konumlandırılmış zanaat sayfaları.

  SEO’nun içerik oluşturma sürecinde yer alması

  SEO ekibinin işi, araştırmalardan verileri çıkardıktan sonra bitmedi – SEO, içerik oluşturma sürecinde yer almalıdır. İçerik optimizasyonu konusunda danışmak için

  İçeriğinizin ve SEO ekiplerinin önemli optimizasyona yönelik birlikte çalışabileceği şablonlu bir kontrol listesi geliştirmeyi düşünün oluşturduğunuz her içerik için sorularınızı sorabilirsiniz. Kontrol listeniz şöyle görünebilir:

  İçerik odaklı sorular:

  • Bu web sayfasının veya içerik parçasının amacı nedir?
   • Bu hedef kitleye hangi acı puanları verilebilir?
   • Bu içerik işletme hedeflerimizle nasıl ilişkilidir?
    • Bu içerik parçası bir SEO hedefine hizmet ediyor mu – hedef anahtar kelimeler için sıralama mı yoksa linkler kazanma mı?

  ] Bunu kim ve neden okuyacaktı?

 • Sitemi ziyaret eden biri bu içeriği okuduktan sonra ne yapmalı?
 • Bu içerik sosyal olarak nasıl performans gösterebilir?

SEO odaklı sorular: [19659022] Resimler optimize edilmiş mi?

 • Başlık etiketleri ve başlıklar doğru şekilde uygulanmış mı?
 • Meta açıklamaları doğru bir şekilde oluşturulmuş ve okuyucu merkezli mi?
 • Bu sayfa hız gereksinimlerini karşılıyor mu?
 • Bu sayfadaki hemen çıkma oranı nedir? içerik?
 • Uygun dönüşüm oranı optimizasyon faktörleri dikkate alındı ​​mı?
 • iç bağlantılar kurma fırsatları? Dış bağlantılar?
 • Bu sayfa şema işaretlemesinden yararlanabilir mi?
 • Özellikle SEO odaklı bu öğelerden bazıları için ekibinizin yayınlamadan sonra içerik performansını incelemesi gerekecek, bu nedenle ekibindeki herkesin şirketin farkında olduğundan emin olun içerik takvimi. SEO ve içerik ekibi üyelerinin, yürütmeleri birkaç hafta geçtikten sonra her gönderiyi incelemeleri için anımsatıcılar ayarlayın. Bu, “gerici” SEO ve silolamayı önlemeye yardımcı olacaktır.

  SEO ekibinizin araştırma ve verileri içerik ekibinizle paylaşmasına yetmiyor, bu ekiplerin sayfalarınızın oluşturulmasını sağlamak için oluşturma sürecinde birlikte çalışmaya devam etmelerini sağlayın. Organik aramada başarılı olmak için çok uygundur. Yayınlandıktan sonra bile, SEO ve içerik, sosyal farkındalık, anahtar kelime sıralaması ve bağlantı kurma bağlamında içerik performansı hakkında iletişim halinde olmalıdır.

  İçerik ve SEO aynı hizada olduğunda, yalnızca daha iyi sonuçlar göremezsiniz, ancak ekibiniz de arama başarısının sorumluluğunu üstlenmede daha geniş bir yetkilendirilmiştir


  Bu makalede belirtilen görüşler konuk yazarlara aittir ve mutlaka Arama Motoru Arazisi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


  Yazar Hakkında

  Andrew Dennis, Page One Power'da İçerik Pazarlama Uzmanıdır. Buradaki Arama Motoru Arazisindeki yazısı ile birlikte Andrew, SEO ve Page One Power blog için link oluşturma hakkında da yazılar yazıyor. SEO hakkında okumadığı veya yazmadığı zamanlarda, en sevdiği profesyonel takımlara tezahürat ettiğini ve Idaho Üniversitesi'nden mezun olduğu materyale destek verdiğini göreceksiniz.