Dijital Pazarlama

Arama Motorlarında İşletme Pazarlamasına İş – Büyük ölçüde Kullanılmamış Bir Pazarlama Aracı

Arama motoru pazarlamacılığının işindeyim. Bu nedenle, çoğu insanın sektörün var olduğunu gerçekten bilmediğini, iş dünyasına yönelik pazarlamada ne kadar yararlı olduğunu ve ne kadar değerli bir pazarlama olduğunu unutmak bazen kolay araç SEO genel olarak olabilir. Ancak, gerçek şu ki, rahatsız edici sayıda işletme yöneticisi SEO Outsourcing ve REO Speedwagon arasındaki farkı anlayamamışlardır (her ne kadar çoğu, her ikisi de özellikle iyi değil). Aslında, iş pazarlamasına iş odaklı bir arama motoru optimizasyonu şirketinde çalıştığımı açıkladığımda, çoğu kişi anında kendi arama motoruma sahip olduğumu ve bir şekilde Google ile rekabet etmeye çalıştığımı varsayar. Ben onların gözlerinde acıma görene kadar ben tereddüt ettim.

Arama motoru optimizasyonu ile tanıdık olanlar bile iş dünyasında iş pazarlaması için SEO'nun değeri hakkında ortak yanlış anlamalara sahiptir. Sık sık, bir arama motorunda üst sıralarda yer almanın, bir işletmenin ana çizgisini etkileyebilecek değerli bir pazarlama aracı olduğunu anlayan, ancak yanlışlıkla yalnızca bir işletmenin çevrimiçi bir şey satması durumunda bunun doğru olduğuna inanan müşterilerle karşılaşıyorum. Hiçbir şey gerçeği daha fazla olabilir.

E-ticaret şirketleri SEO'dan bir pazarlama aracı olarak muazzam bir şekilde faydalanırken, arama motoru optimizasyonunda, B2B şirketlerini kanaldan genel olarak yararlanma konusunda destekleyen pek çok faktör vardır.

Teknoloji

Büyük e-ticaret siteleri binlerce ve bazen yüzbinlerce bireysel ürün sayfasına sahiptir. Bu tür sitelerde SEO yaparken, her bir sayfanın (şükürler olsun) manipülasyonu dahil değildir, SEO yararı için kullanılacak sayfa öğelerinin her biri (başlıklar, başlıklar, metin ve meta etiketler) dikkatlice girilmelidir. bir veritabanı. Bir şirketin kendi ürünleri için sahip olduğu mevcut veritabanının, başarılı bir pazarlama aracı olarak SEO kullanmak için gerekli olan tüm öğeleri içerdiğini bulmak çok nadirdir.

Bu elemanların hepsi veritabanına eklendikten sonra, Sunucu gerektiği gibi performans gösterdiğinden emin olmak için gerekli. Ardından, sayfaların her birinin arama motoru örümceği tarafından taranabildiğinden emin olmanız gerekir, bu nedenle bağlantı yapısının genellikle değiştirilmesi gerekir.

İşletmelerde pazarlama için bir pazarlama aracı olarak SEO'nun kullanılması genellikle standart olarak çok daha kolaydır. B2B sitesi genellikle daha basit bir teknoloji kullanılarak oluşturulur ve tek tek sayfalar fiziksel olarak sunucuda bulunur. Bu durumda, her sayfa işletme ile ilgili birkaç terim için optimize edilmiştir. İyi bir SEO firması, bir B2B kampanyasının pazarlama açısından daha fazla zaman harcayacaktır (girişimin genel hedefleri ve siteye doğru ziyaretçileri getirecek anahtar sözcükler), SEO başarısı için gerekli olan unsurların gerçek uygulaması genellikle daha basittir.

Ortalama Dolar Satışı

Endüstriden sanayiye değişen, insanların çevrimiçi satın alma konusunda rahatsız olduğu pratik bir fiyat limiti var. B2B şirketleri genellikle, e-ticaret sitelerine kıyasla daha yüksek bir ortalama dolar satışına sahiptir, bu da herhangi bir etkin işletmenin maliyetini iş pazarlama aracı için haklı çıkarmayı çok daha kolay hale getirir. Bir e-ticaret sitesine gelen ziyaretçi, bir kahve kupasının satın alınmasından 12 TL'lik gelir elde edebilirken, bir üst düzey B2B web sitesinin ziyaretçisi milyonlarca değerindedir. Alan Greenspan'ın sayıları çiğnememesi, ortalama dolar satışının ne kadar yüksek olduğu, daha az ziyaretçinin iş dünyasına yönelik pazarlama aracı olarak SEO'nun maliyetini gerçekten haklı çıkarması için gerekmesi (ziyaretçilerin belirli bir sayıya ulaşması koşuluyla)

İlişkinin Değeri

Amazon gibi e-ticaret sitelerini yöneten insanlar inanılmaz derecede akıllılar ve İnternet üzerinden sattıkları ürünlerin neredeyse tamamının metalaştığını biliyorlar. Bu nedenle, web sitelerinde ziyaretçi deneyimini kişiselleştirme ve tek tıkla alışveriş gibi araçlarla geliştirmeye yönelik çok çaba sarfediyorlar. Hayat boyu alıcılar geliştirmeye çalışıyorlar. B2B şirketlerinde bu sorun yok. İş pazarlama kampanyasına başarılı bir iş yapmak suretiyle, bu pazarlama aracıyla sitenize çekmiş olduğunuz ziyaretçi, binlerce e-ticaret alıcısından daha fazla bir ömür boyunca daha değerli olabilir. Çevrimdışı satışlar çevrimdışı ilişkiler gerektirir ve e-ticaret şirketinin siteye ne kadar çok sayıda çan ve ıslık olursa olsun kişisel ilişkilerin korunması daha kolaydır.

Farklılaştırıcılar

SEO, e-ticaret sitelerine kıyasla iş dünyasına yönelik pazarlama için genellikle daha etkilidir – web sitesi ne kadar güzel olursa olsun, ödeme sürecinin ne kadar güvenli olduğu ve ürün adı ne kadar büyük olursa, ürün satın alındığında fiyatın her zaman birincil farklılaştırıcı olacağı anlamına gelir. internet üzerinden. Yahoo! gibi çevrimiçi alışveriş karşılaştırma sitelerinin popülerliğini nasıl açıklayabiliriz? Alışveriş, NexTag ve Shopping.com (adından da anlaşılacağı gibi)? İş dünyasına geldiğinde, pazarlama çok önemlidir. Fiyatların nadiren online olarak listelendiği bir dünyada, bir B2B şirketi hemen hemen her zaman ilk temasın ardından kendi şartlarında kendini ayırt etme fırsatına sahiptir. SEO gibi doğru pazarlama aracı ile, bir B2B şirketi kolayca kalabalığın arasından sıyrılabilir.

Anahtar Pazarlama Aracı Olarak SEO Kullanımı

E-ticaret şirketleri daha kolay SEO olarak kucaklayan Bir işletme için iş pazarlama aracı, çünkü onlar teknolojik olarak çok bilgili ve işletmeleri zaten hayatta kalmak için internete bağlı olduğu için. Ancak, e-ticaret şirketleri sadece aslında orada bulunan şirketlerin sayısının küçük bir kısmını oluşturmaktadır. Şu anda arama motorlarında az ya da hiç rekabetin olmadığı ve ilk olarak SEO'yu önemli bir pazarlama aracı olarak kullananların en yüksek ödülleri alacağı birçok B2B sektörü var.

* Bu ikisi de beni rahatsız ediyor. Bir arama motoru pazarlama şirketinin sahibi ve bir REO Speedwagon hayranı olarak.