SEO

 Arama Motoru Optimizasyonu – Anahtar Kelime Araştırma – Rekabetinizden Öğrenin

Bir müşterinin web sitesini ilk kez kurmasına yardım etmeme veya mevcut sitelerinde onlara yardımcı olmasına yardım edersem, rekabetin anahtar kelime stratejisini değerlendirdiğinden emin olurum. Bu, müşterilerimin rekabetçi olacağı ve sitelerine dahil edilmeleri gereken temel şartları anlamamı sağlıyor. Ama belki daha da önemlisi, müşterilerimi nasıl ayırt edebileceğime dair değerli bilgiler sağladım. rekabetten gelen siteleri ve onlar için kendi sitelerine ve rakiplerinden uzakta ilgili trafik sürmek için etkili bir SEO stratejisi oluşturmak.

Araştırmalarıma kendi kodlarını görüntüleyerek başladım. Bunu yapmak için 1) web sitelerinin tarayıcınızda açık olması gerekir. 2) Tarayıcınızın sol köşesine gidin ve & # 39; Görünümü & # 39; yi tıklayın. 3) Açılır menüden & # 39; Kaynak & # 39; tıklayın. Kodu gösteren bir metin kutusu açılır. Dosyayı yazdırmak isteyebilirsiniz, ancak dosyanın birçok sayfa uzunluğunda olabileceğini unutmayın. 4) Yazdırmaya karar verirseniz, kırmızı bir kalem çıkar ve dosyadan geçerek her anahtar kelime ve / veya anahtar kelime öbeğini daire içine alır. Aksi halde, anahtar kelimeler / anahtar kelime öbekleri nerede ve ne zaman görünür ve bu terimlerin ne olduğu ile ilgili notlar alın.

Bu listeye sahip olduğunuzda, Google Anahtar Kelime Aracı anahtar kelimesini (veya anahtar kelime öbeği) potansiyelini ve değerlendirmek için bir araç kullanarak kendi analizinizi yapmaya hazırsınız. ] terimlerin şirketinizin amacına daha fazla hedeflediği benzer ifadeleri öğrenmek. Dolayısıyla, aracın sonuç sayfasını aldığınız her zaman, sonuçları en azından sayfanın "Göz önünde bulundurulacak ek anahtar kelimeler" yazdığı noktaya kadar okuduğundan emin olun. Bir bilgi zenginliği bulacaksınız. Rakiplerinizde bulduğunuz terimlerin tam listesini inceleyin & # 39; kodunuzun yanı sıra, işletmeniz için potansiyel olduğunu düşündüğünüz araçların sonuç sayfasında karşılaştığınız diğer kişileri de test edebilirsiniz. Bu alıştırmadan sonra, muhtemelen, olası anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri uzun bir liste olacak. Bir sonraki göreviniz, yalnızca, 'siyah şapka & # 39; dan herhangi bir potansiyel tekrarlama olmaksızın en uygun şekilde kullanılabilecek miktara kadar daraltmaktır. uygulamalar (Google'ın şirketlerini cezalandırdığı & # 39; anahtar kelime doldurma & # 39; gibi) yaptığı SEO taktikleri. Bunu gelecek makalelerde ele alacağım. Optimize Kullanılabilirlik-

Copyright 2009