SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Copywriting: Düzenli SEO Yazma From Themed SEO İçerik Differs Nasıl

Google'ın Panda Güncellemesi 2011 yılının Şubat ayında tekrar başladığından, web yöneticileri anahtar kelime yoğunluklu içerikten temalı içeriğe taşındı. Ücretsiz bir SEO içerik yazarıysanız ve bu tür bir kopyayı istemcilere sunmaya başlamadıysanız, onlara büyük bir zarar verebilirdiniz. Burada neden tartışacağız.

FYI, temalı SEO makaleleri için daha fazla ücret talep edebilirsiniz – 'den 50 $ – 75 $ arasında en düşük fiyata üst sınırda birkaç yüz dolara kadar. 19659002] Neden "Düzenli" SEO Web İçeriği Artık Daha İyi Değil

Çok sayıda MFA'dan (AdSense siteleri için yapılmış) kurtulmak için – çoğu spam gönderenler tarafından Google reklamlarına ilişkin tıklamalar alın – Google, anahtar kelime yoğunluğu odaklı içeriğe göre ayrıştırıldı. Biliyorsunuz, aynı anahtar kelimeleri tekrar tekrar tekrar tekrar gösteren bu kısa, spam içerikli makaleler sadece arama motorlarında üst sıralarda yer almak için.

Bir arama motorunun işi en alakalı olanı geri almaktır, " kalite " web sörfçüler. Ve büyük, çoğu anahtar kelime ile doldurulmuş makaleler sadece bunu yapmaz. Çoğu, web üzerinde bulabileceğiniz genel bilgilerden başka bir şey değildir – ilgili anahtar kelime tekrar tekrar takılıp kalmıştır.

Bunu önlemek için, Panda Güncellemesi'nde Google bu tür bir çok siteyi terk etti. Ben onların "SEO yazma yönergeleri" dediğimi takip edenler lehine içerik.

Bu yönergeler, temalı SEO içeriğinin yazılması temeli olarak kabul edilebilir. Bir kenara göre, Google'a burada referans veriyorum çünkü en popüler arama motoru büyüktür. FYI, en büyük üç Google, Bing ve Yahoo

Tam olarak ne temalı SEO İçerikli Yazma?

Belirli bir anahtar kelime öbeğini odaklamak yerine, örneğin, temalı web içeriği bir anahtar kelime öbekleri sayısız – aynı makalede.

Unutmayın, arama motorları sadece robotlar, insan değiller. Yani, "elma" kelimesiyle bir içerik bloğu okurlarsa, elmalı turta ya da elma bilgisayarlarından mı bahsediyorsunuz bilmiyorlar. Ve bu temalı SEO içeriği tümüyle ilgili. Arama motorlarının, bir içerik parçasının neyle ilgili olduğunu doğru bir şekilde ayırt etmesine yardımcı olur ve anahtar kelime ile doldurulmuş içeriği arama motorunun sonuçlarının en üstüne çıkarmaktan korur.

Temalı bir SEO Makalesi ve Düzenli bir SEO Makale Arasındaki Fark

Bir örnekle açıklayalım. Ev yapımı elmalı turtalar hakkında bir blog yazdığınızı ve bir elmalı turta nasıl yapılacağı hakkında bir yazı yazdığınızı varsayalım. Arama motorlarının bu yazıyla bulmayı umduğu "anahtar kelime" ifadelerinden bazıları, elmalı turta, elmalı turta tarifi, elmalı turta, elmalı turta nasıl pişirilir, vb. Nasıl yapılır.

çok farklı "anahtar kelime öbekleri" var ve bunların hepsi birbiriyle nasıl bağlantılı? Tersine, bu konuda bir anahtar kelime-doldurulmuş, SEO makale sadece tekrar tekrar tekrar "elma pasta tarifi" ifade olabilir.

Çünkü temalı SEO web içeriği yazmak için daha uzun sürer – ve arama motoru sonuçlarında daha yüksek sıralaması eğilimi – bir SEO yazarı olarak, bunun için daha fazla ücret alabilir – daha fazlası.

temalı SEO içeriğinin nasıl yazılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin Google’ın SEO yazma yönergelerini ve başarılı olmak için bilmeniz gereken 11 şeyi öğrenin. 2013 yılında bir arama motoru optimizasyonu metin yazarı olarak.