SEO

 Arama Motoru Sıralamasını Geliştirmek İçin Bazı Kanıtlanmış SEO Teknikleri

Herkes bugün web sitesinin tüm önemli arama motorlarının ilk sayfasında yer alacağını istiyor. Arama motoru optimizasyonu (SEO) teknikleri gerçekten bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilir. İşte size arama motoru sıralamalarını geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri vermek için kanıtlanmış SEO teknikleri.

Başlık Tag:

Çok güçlü ve kanıtlanmış bir SEO tekniği başlık etiketi. Bu tekniği yaratıcı olarak kullanırsanız, inanılmaz sonuçlar alabilirsiniz. Söz konusu web sayfasının başlık etiketine yalnızca sayfanın tam anahtar kelimesini koymaya çalışmalısınız. Her sayfa için ayrı bir başlık etiketi olmalıdır. Ana anahtar kelime, görüntü gösteremeyen metin tarayıcıları için tasarlanmış ALT etiketlerinde de kullanılmalıdır. Ancak, biraz dikkatli ol ve anahtar kelimeleri aşırı kullanmaktan kaçının. Bu, arama motorlarından ömür boyu sürecek yasaklardan düşülebilir.

Web Sitenizde Daha Fazla Bağlantı Var, Arama Motoru Sıralamanız Daha İyi Olacak:

Başka bir çok etkili SEO tekniği, bağlantı popülerliğinin kullanımıdır. Web sitenizin kendisine işaret eden bir bağlantısı yoksa, o zaman arama motorlarının çoğu sizi görmezden gelir. Ancak, web sitenize doğru başka bir siteden bir linkiniz varsa, daha iyi bir arama motoru sıralaması bekleyebilirsiniz. Anahtar kelimeleri bağlantılarda bulundurmak ve kısa tutmak da yararlıdır. Bununla birlikte, birisinin size bağlantı alışverişi için bir istek gönderdiğinde farkında olun. Link değişimi sunan sitenin gizli metin veya tekrar eden anahtar kelimeler kullanmadığından emin olun.

Anahtar Kelime Nasıl Kullanılır:

Bir daha hayati SEO tekniği anahtar kelime yoğunluğu. Daha iyi arama motoru sıralamalarını elde etmek için anahtar kelimeleri nasıl kullanmanız gerektiğiyle ilgili biraz bilgi. Öncelikle, başlık etiketleriniz anahtar kelimeye sahip olmalıdır. Ayrıca hem başlık hem de kalın metinlerde bir kez kullanmalısınız. Anahtar kelimenin ideal yoğunluğu% 5 ile% 20 arasında değişir. Anahtar kelimeyi hem ilk hem de son cümlelerde kullanmak da arama motoru sonuçlarını iyileştirebilir.

Web Sayfasının Boyutunu Koruyun Küçük:

Son olarak, web sayfasının boyutu da kanıtlanmış SEO teknikleri hakkında konuşmanın önemli bir etkeni. Web sayfanızın boyutunu 5k ile 15k arasında tutarsanız, yalnızca arama motorları değil, ziyaretçileriniz de web sayfalarınızdan memnun kalır.