SEO

Artık, olumsuz olumsuz anahtar kelime çakışmalarını Microsoft Advertising Shopping kampanyalarında kolayca bulabilirsiniz.

Negatif anahtar kelimeler, doğru ürünlerin doğru sorgularda gösterilmesini sağlamak için Alışveriş kampanyalarını etkin bir şekilde yönetmenin önemli bir parçasıdır. İşlem olsa senden uzaklaşabilir. Eşleşme türlerinin bir karışımıyla, belirli kampanyalara uygulanan ve birden çok kampanyaya uygulanan listelerdeki olumsuzluklar, yanlışlıkla engelleme oluşabilir.

Yenilikler. Pazartesi günü, Microsoft Advertising, bu sorunu gidermek için web arayüzünde yeni bir ürün negatif anahtar kelime çakışması raporu yayınladı.

Yeni Ürün negatif anahtar kelime çakışmaları raporunda seçilen varsayılan sütunlar, Microsoft Advertising'de yayınlandı.

Raporlar sekmesinin altındaki Ürün reklamları bölümünde bulabilirsiniz. Yukarıdaki ekran görüntüsü, rapor için varsayılan olarak seçilen sütunları gösterir. Çatışma seviyesi sütunu, çakışmanın hesap, kampanya veya reklam grubu düzeyinde olup olmadığını gösterecektir. Rapora sütun ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Raporu bir kez çalıştırdıktan sonra, Rapor geçmişinde kullanılabilir ve onu rutin olarak oradan çalıştırabilirsiniz.

Neden umursayalım. Genel negatif anahtar kelime yönetimine yardımcı olmanın yanı sıra, düzenli olarak değişen ürün kataloglarını yönetiyorsanız, bu da kullanışlı bir özellik olabilir. Belki de sitenizde satılmayan ancak o zamandan beri kataloğa eklenmiş ürünler için negatif anahtar kelimeler eklediniz. Bu, şu anda engellenmiş olan fırsatları belirlemenize yardımcı olur.

Microsoft Advertising’de zaten Arama kampanyaları için negatif anahtar kelime çakışma raporları var. Bu, aynı işlevselliği Alışveriş için de getiriyor.


Yazar Hakkında

Ginny Marvin, tüm yayınlarımızdaki günlük editörlük işlemlerini yöneten Üçüncü Kapı Medyası Genel Yayın Yönetmenidir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.