Dijital Pazarlama

 B2B Dijital Pazarlama Geliştirmek için İpuçları

Uzun zaman önce, pazarlamacılar hedef kitleye, soğuk çağrı, televizyon ya da radyo gibi temel taktikler aracılığıyla ulaştılar ve bu mesajların gerçekten duyulduğu umudundan başka bir şey kalmadı. Tüm pazarlama sistemi bir dereceye kadar kusurluydu. Bu nedenle, birçok işletme, birebir müşteri katılımına ve pazarlama çabalarının daha doğru ölçümlerine kapı açan dijital stratejileri entegre etmiştir.

Bununla birlikte, bununla birlikte, B2B pazarlamacılarının çoğunluğu, dijital pazarlama & # 39; söz konusu olduğunda, aynı duyguyu paylaşmadılar. Bazı nedenlerden dolayı, bu pazarlamacılar hedef kitlelerinin sosyal medya & # 39; ve onların ürünleri ya da hizmetleri aslında dijital çalışmak için çok açık.

Bu spekülasyonlar kesinlikle asılsızdır ve geleneksel medyadan ve işlemeli dijital unsurlardan uzaklaşan B2B pazarlamacılarına baktığınızda kanıtlanmıştır.

Dijital pazarın B2B pazarlarında yükselişi

CEB Pazarlama Liderlik Konseyi, 22 büyük B2B kuruluşu için, iş satın alımlarında karar alıcılar olan 1500'den fazla müşteriyle ilgili bir anket gerçekleştirdi. Bulgular, ortalama müşterinin bir satış temsilcisiyle konuşmadan önce çevrimiçi araştırmadan sonra satın alma kararlarının% 50'sinden fazlasını oluşturduğunu gösterdi.

Bu iddialar, onları dijital platformlarda görünmez kılan şirketlerin rakiplerini geride bırakma ve sonuç olarak potansiyel işlerini kaybetme riski taşıdığı yönündedir.

Bu riski almak istemeyen birkaç B2B pazarlamacı var. Aynı rapor, en büyük B2B kuruluşlarının çoğunun toplam pazarlama bütçesinin% 50'sinden fazlasına dijital yatırım yaptığını gösterdi.

Çoğu, deneysel safhadadır ve gerçek organizasyon içindeki dijital medyanın olumsuz algısı tarafından tutulur, ancak yine de ilerleme gösterir.

B2B pazarlamacıları uçtan uca dijital pazarlama

Dijital pazarlamayı düşündüğünüzde, diğer B2B pazarlamacılarının halihazırda ne yaptığına bağlı olarak başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu var. Ve onlar:

  • Arama motoru tanrılarına gönder:

'Eski zamanlayıcılar & # 39; Dijital bir pazarlama stratejisi olarak kullanmak, zaten arama motorunun gücüne aşinadır. Arama motoru sıralamasının müşteriye söylediği şey şudur: Bu önemli ve önemlidir.

Marketo tarafından yapılan bir araştırma, B2B alıcılarının% 93'ünün satın alma işlemlerine başlamak için arama motorlarını kullandığını gösterdi. SEO neden bu kadar önemli? Çünkü pazarlamacıların müşterilere aradıkları anda ulaşmalarına izin veriyor. Başka bir deyişle, bir satış konuşması ilgili müşteriyi karşılar.

  • İçerik kraldır:

Pazarlamacıların bu kadar heyecanlı olduğu içerik pazarlaması nedir? Etkili bir hikaye anlatmaya izin verir.

Dijitalden yararlanmayan B2B pazarlamacıları başvurulara güvenmek zorunda. Ancak, uzmanlığınızı bloglar veya videolarla göstererek – tercihen her ikisini de – müşterilerinizle etkileşime girerek kendiniz neden sizi seçmeleri gerektiğini kendinize söyleyin.

SEO ile bağlantı kurarak, müşterilerinize sunduğunuz ürün veya hizmetleri arıyorsanız, bu konularla ilgili hikayeler geliştirebilir ve bu müşterilerin size gelmesini sağlayabilirsiniz.

  • Sosyal medyayı kucaklayın

Sosyal medya, dijital pazarlama alanında gerçek zamanlı müşteri etkileşimine izin verdiği en büyük etkilerden biridir.

Bu yılın başlarında, eMarketer Inc.'deki sosyal medya analisti Debra Aho Williamson, diğer şirketlere ürün veya hizmet satan şirketlerin% 68'inin sosyal medya pazarlamasına dahil olduğunu söyledi.