SEO

 Bal hasadı sırasında en iyi arı şeyler

Bir arıcılık işini başarılı bir şekilde yürütmek için satın almanız gerektiğinden emin olabilirsiniz. Arı maddeleri, işte ihtiyaç duyulan arı ekipmanlarına başvurabilir. Balın kolayca hasat edilmesi veya kendinizi arı lekelerinden korumak için bunlara ihtiyacınız olacaktır. Aslında, bunların bir arıcı için görevlerini düzgün bir şekilde yerine getirmesi için arılara sahip olması gerekir.

Arı kovanı nerede yaşadığı ve balın hasat edilebileceği bir yuva ve arıların sokulabileceği bir yer olduğu için, kendinizi savunmak ve uygulamak için bazı koruyucu arılara ihtiyacınız var. Arıcılık girişiminiz daha verimli. Bununla birlikte, koruyucu malzemelerin yanı sıra, bal arılarını toplamak için kalan arı maddeleri kullanılır. Bu yazıda, bu arı maddelerinin kullanımları ve neden bir arıcıya sahip olmaları gerektiği hakkında konuşalım.

Kanca
.
Kovanlarınız balla dolu ve hasat için hazır mı? O zaman bir kancaya ihtiyacın olacak. Bu, çerçeveleri kaldırmak için kullanılan kullanışlı bir özelliktir. Bu aracı sadece bir elinizle ve kovanın içine elinizi girmeden ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Bu malzeme metal veya paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu kancanın kavisli ucu çerçeveyi tutmak için kullanılır.

Kazıyıcı

Bu arı malzemesi, kancayı tamamlamak için kullanılır. Aslında kancanın yarı kısmı. Kovanın çerçevelerini çıkardıktan sonra, balı parçalayarak almanız gerekir. Balın kazıyıcı ve kanca kullanılarak çerçevelerden uzağa sıyrılarak bunu yapabilirsiniz.

Çerçeve ara parçası

Bu arı malzemesi, çerçeveleri birbirinden ayırmak için kullanılan ahşap bir parçadır. Bunlar, çerçeveleri doğru konumda tutmak için küçük ahşap küpleridir. Bu çerçeve ara parçalarının amacı, çerçevelerin birbirine yapışmasını önlemektir.

Duman kutusu

Bu, herhangi bir arıcının sahip olması gereken en önemli arı ekipmanlarından biridir. Kovanda çalışırken duman kutusu güvenlik önlemi için çok kullanışlıdır. Arılar tütsülendiğinde, arıcıların balın kolayca hasat edilmesine izin vererek agresif olmaları engellenir. Bu da sokulmamak için etkili bir araçtır.

Kendinizi bir arıcılık işletmesini başlatmayı planladığınız zaman, bu arı şeylerini unutma. Arıcılık başarısı için kesinlikle onlara ihtiyacınız olacak!