Dijital Pazarlama

Basılı Reklamın Tarihi

Reklamlar çeşitli şekillerde ve çeşitli yerlerde bulunabilir. Bu formlardan biri basılı reklamdır. Bunun içindeki reklamlar, potansiyel kitle tarafından ele alınan bir tür kağıda basılmış olanları kapsar. Posta yoluyla gönderilen veya bültenlerde yer alan teklifler, basılı reklamların tarihinde iyi bir şekilde açıklanmıştır. Yazılı reklamın tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi inceleyelim.

Yazılı medya, uzun bir geçmişi olan en eski reklam türüdür. Bu reklamcılık stratejisi, William Caxton'ın günlerinde 1. basılmış reklamı olan bir kitabı tanıtırken 1468'de başladı.

Daha sonra 1704'te, Joseph Campbell, Boston Haber Bülteni'nde reklam yayınlamaya başladı. Bu, insanların belirli insanlar ve ürünler hakkında iyi bilgilendirilmeye başlanmasından bu yana harika bir fikirdi. 1833 yılında Benjamin Day, reklam aracı ve haberinin birleşimi olan 'New York Sun' kitabını aldı. Bundan sonra, 'Ladies Home Journal'ın Edward Kitabı', 1910'da bir dergi reklam kodu oluşturdu. Bu dönemden bu yana, baskı reklamları daha çok dikkat çeken tasarımlar ve glamourlar ile evrim geçirmeye başladı. Genel olarak kabul edilen reklamların geçmişte çok sayıda önemli olayı vardı, ancak basılı reklamların tarihi onu aştı.

Basılı reklamlar yalnızca insanlar onları görüntülediğinde etkilidir. İnsanlar çeşitli yayınlara baktıkları zaman, yeni detaylar alma ve onları ilgilendiren şeylere daha fazla ilgi gösterme eğiliminde olurlar.

Bu reklam biçimi, daha fazla sayıda insanı hizmetlerine ve ürünlerine daha fazla insanı çekmeyi amaçlamaktadır. yayınları okuyabilir veya tarayabilirsiniz. Bu tür reklamlar genellikle dergilerde, haber bültenlerinde ve gazetelerde görülür. Bu tür bir reklamcılık, genellikle bir grup birey tarafından yapılan pek çok planlamayı gerektirmektedir.

Bazı insanlar, daha fazla insanın parayla para kazanmalarına ilham vermek için dikkati çekecek en iyi ideolojiler yaratmak için bu alanda istihdam edilmektedir.

Basılı medya reklamcılığı tarihine baktığımızda, şu kavramları elde ederiz:

Bir grup birey, bir konsepte daha da gelişecek fikirler yaratmak için gereklidir.

Bazıları, bu kavramları uygun bir şekilde yerleştirmeye dahil olmuşlardır. faktörü daha fazla nakit kazanır.

Son olarak, basılı medya reklamları herhangi bir yayın için gelir elde etmenin önemli bir parçası haline gelir. Postacılar aynı zamanda posta kartlarından not büyüklüğündeki beyaz kağıda kadar uzanan bir çeşit baskı reklamcılığıdır. Yani, şimdi baskı reklamcılığının tarihini anladınız.