SEO

Bing Ads artık kampanya düzeyinde dil hedeflemeyi destekliyor

Bing Ads, Çarşamba günü, reklamverenlerin artık kampanya düzeyinde birden çok dili hedefleyebileceğini duyurdu. Farklı kampanyalarda dil hedeflemeyi aşmayan global reklamverenler için bu yararlı bir güncelleme olacaktır.

Neler değişti? Önceki olarak, Bing Ads yalnızca reklam grubu düzeyinde dil hedeflemeyi destekledi. Bu, ayarların birden çok reklam grubuna taşınması gerektiği anlamına geliyordu. Ayrıca, ayarların Google Reklam Kampanyaları ile uyumlu olmadığı ve bu nedenle birden çok dili hedefleyen reklamverenler Google Reklamları'ndan bu reklamları Bing Ads'e aktardığında sorunlara neden oldu.

Nasıl ayarlanır? Reklamverenler yine de dil ayarlayabilir Kampanya ayarlarını geçersiz kılacak reklam grubu düzeyinde hedefleme. Kampanya düzeyinde dil hedeflemesi ayarlamak için kampanya ayarlarında desteklenen 12 dilden herhangi birini veya tümünü seçin. Ardından, reklam grubu ayarlarında, dil hedefleme için kampanya ayarlarını kullanma seçeneğini belirleyin. Birden çok kampanya ve reklam grubundaki dil ayarlarını değiştirmek için web kullanıcı arayüzünde toplu düzenlemeyi kullanabilirsiniz.

Neden önemlidir? Ek dilleri hedeflemek, daha fazla sorgu için daha fazla gösterim oluşturabilir ve erişimi genişletebilir. Birden fazla dil hedefliyorsanız, Bing Ads'in reklamlarınızı çevirmediğini ve hedeflediğiniz dilde reklam yazmalarını önerdiğini hatırlatmak istersiniz.


Yazar Hakkında

Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medya'nın Yardımcı Editör yardımcı olur. Tüm yayınlarda günlük editör operasyonları ve ücretli medya kapsamını denetleme. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.