SEO

Bing, 'inorganik site yapısı' ihlallerine ceza getirdi

Bing, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "inorganik site yapısı" ihlallerine karşı bir spam cezası getirdiğini belirtti. Yeni ceza, alt alan kiralama, kapı içeriği ve özel blog ağlarına katılan siteler gibi taktikleri ele almak istiyor.

Web sitenizin biteceği yer. Yeni cezasının içeriğini sağlamak için, Bing iki tipik web sitesi sınırı örneği sağlamıştır.

İlk ve en yaygın sınır, her sayfanın, alt klasörün ve alt etki alanının aynı sitenin bir parçası olarak kabul edildiği etki alanı tarafından tanımlanır.

İkinci örnekte, aşağıda gösterildiği gibi, her alt etki alanı dikkate alınır. kendi web sitesi

Kaynak: Bing.

Web sitesi sınırlarını tanımlamak özellikle önemlidir çünkü algoritmalar dahili linklere harici linklerden daha farklı bir değer verir.

“Eğer dahili linkleriniz harici olarak görülüyorsa, siz blog yazısı şöyle yazıyor: “Site düzeyindeki bazı sinyalleri teknik olarak web sitenize ait olmayan sayfalara dağıtabilirsiniz, bu sayfalar haksız bir avantaj elde edebilir.”

Özel blog ve bağlantı ağları. Bu şema ağları, link motorlarını yapay olarak diğer sitelere geçirerek arama motorlarını manipüle etmekte ve bu hedef sitelerin daha yüksek sıralarda yer almasını sağlamıştır

. Kaynak: Bing

Özel blog ve bağlantı ağlarına katılmak, zaten Bing’in bağlantı politikasını ihlal ediyor.

Giriş ve yinelenen içerik, “İleriye giderek,“ inorganik site yapımız ”politikamızı ihlal edecek ve ek cezalar alabilecek” diyor. Bing, kötü arama yapan oyuncuların farklı anahtar kelime grupları için rütbe almaya çalışacak düzinelerce giriş sitesi yaratan yükselen bir eğilim olduğunu gördü. Aşağıda gösterildiği gibi, birkaç bağımsız siteye benzemek üzere tasarlanan bu girişler, aynı hedefe yönlendirir, tıklayan kullanıcıları aldatır.

Kaynak: Bing.

Yinelenen içerik ortak bir oluşum olduğundan, Bing bu içeriğin amacının, inorganik alan yapısı politikasının ihlal edildiğine karar vermeden önce değerlendirilmesi.

Alt alan veya alt klasör kiralama. Bir alt etki alanını farklı bir işletmeye kiralama uygulaması, ana etki alanı sahibinin ne kadar yer aldığını ayırt etmeyi zorlaştırır, böylece alt etki alanının ana sitenin bir parçası olarak kabul edilip edilmemesi gerektiğini zorlaştırır.

Resim yazısı: Örnekte yukarıda etki alanı, dıştaki kupon alt etki alanı dışındaki tek bir web sitesidir. Kaynak: Bing.

Ana site ile alt etki alanı arasında kolay erişilebilir, doğrudan navigasyon eksikliği, Bing'in incelediği davalar arasında ortak bir durumdu. Post, "Bu nedenle, amaç, alt alandaki içeriğin, etki alanının kalanındaki içerikle çok az ilgisi olmasına rağmen, site düzeyinde sinyallerden açıkça yararlanılmasıydı." Şeklinde yazıyor,

bir üçüncü tarafın bir alt alan adı kiralamasını ve işletmesini sağlamak, bir web sitesinden para kazanmanın meşru bir yoludur.

“Ancak bu durumda uygulama, alış bağlantılarından çok farklı olmayan sıralama sinyallerini almaya eşittir. Bu nedenle, yalnızca site düzeyinde sinyalleri sızdırmak amacıyla web sitesi sınırına tamamen ilgisiz bir üçüncü taraf hizmetinin getirilmesinde açıkça kullanıldığında, 'inorganik site yapımızın' politikasını ihlal eden bir 'alt-alan kiralama' olarak karar vermeye karar verdik bu hizmet. ”

Alt alan kiralama sözleşmelerinin çoğunluğu için, ceza, kök alan değil, kiralanan alt alan adıyla sınırlı kalacaktı.

Neden umursayalım. Yukarıda belirtilen ihlaller cezbedici kısayollar olabilir ve görünen o ki, yeterli sayıda site sahibi yeni bir ceza alması için kendilerine başvurmuşlardır. Karşılaştığınız yeni ve sorgulanabilir taktik ne olursa olsun, yakalanmanın organik görünürlüğünüz için korkunç sonuçlar doğurabileceğini veya hatta salıvermeyle sonuçlanabileceğini – ve bundan geri dönmenin kestiremeyeceğini bilin.

Bir site sahibi olarak, etki alanınız altında barındırılan içerikten de sorumlu tutulabilirsiniz. “Ekstrem bir durum söz konusu olduğunda, alt alanlarınızda ücretsiz barındırma hizmeti sunuyorsanız ve alt alanlarınızın% 95'i spam olarak işaretlenirse, kök sitenin kendisi spam olmasa bile tüm alan adına cezaları artıracağız” diyor. Cezalar, Bing şüphelilerinin saldırıya uğradığı alt klasörler veya alt dizinler için de genelleştirilebilir.


Yazar Hakkında

George Nguyen, Third Door Media'da Yardımcı Editördür. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığı.