SEO

 Bing SEO – Bing için Web Sitesi Nasıl Optimize Edilir

Birkaç ay önce, Microsoft yeni arama motorunu başlattı: Bing. Google'ın lansmanından beri, Bing'in Yahoo ve Google'ı geçip geçmeyeceği konusunda birçok tartışma ve tartışma var. Bing, büyük 2'yi ele almak için hala çok erken olsa da, Bing hakkında bazı iyi yorumlardan sonra gelecek iyi görünüyor. Bing'in yeni sayı 1 mi yoksa sayı 2 mi olacağı hiç de önemli değil. Gerçek şu ki, Bing kesinlikle önceki MSN Live ile karşılaştırıldığında daha büyük bir pazar payı yakalayacak. Bu nedenle, web sitenizi Bing için nasıl optimize edeceğinizi bilmeniz önemlidir. Şimdi, web sitenizi Bing'de en üst sırada yer almak için birkaç ipucu paylaşalım.

1. HTML sayfalarınızı doğru şekilde adlandırın. Bir sayfa temizlik hizmetleri hakkında konuşuyorsa, her bir kelimeyi ayırmak için dosyanızı "temizleme-services.html" olarak adlandırmanız gerekir. Dosyalarınızı adlandırmak için önemli anahtar kelimeleri kullanmak kesinlikle Bing optimizasyonunda yardımcı olacaktır.

2. Başlığın sayfanın içeriğiyle alakalı olduğundan emin olun. Bing optimizasyonu söz konusu olduğunda başlık etiketi optimizasyonu çok önemlidir. Önemli anahtar kelimeleri Başlığın başlangıcına yerleştirin ve kullandığınız anahtar kelimelerin sayfanın içeriğiyle alakalı olduğundan emin olun.

3. Alan adınızı erken kaydedin ve gereksiz yere değiştirmeyin. SEO söz konusu olduğunda bir alanın yaşı bir rol oynar. Bing, eski alan adlarını sevme eğilimindedir. Böylece, başlangıçtan itibaren doğru alan adını seçersiniz, böylece bir yıl sonra değiştirmenize gerek kalmaz.

4. Web sitenize daha fazla içerik ekleyin. Arama motorları özellikle Google ve Bing gibi içerikleri sever. Dolayısıyla, makaleleriniz varsa bunları web sitelerinize gönderin. Yoksa, sitenize bir blog ekleyin ve düzenli olarak güncelleyin.

5. URL'nizi basit ve statik tutun. Sık değişen URL'lerin endekslenmesi zor. Bu yüzden URL'nizi statik hale getirin ve mümkün olduğunca basit tutun. Anahtar kelimelerinizi URL'nize yerleştirmeyi unutmayın.

6. Bağlantılar oluştur. Bağlantı kurma, SEO'nun önemli bir işlemidir. Bing’de üst sıralarda yer almak istiyorsanız, diğer sitelere web sitenize geri bağlantı verin. Bing sitenizi popüler olarak görecek ve yüksek sıralamalar ile ödüllendirecektir.

7. Google'da iyi sırala. Siteniz Google’da iyi bir şekilde sıralanıyorsa, büyük olasılıkla Bing’de iyi sıralarsınız.

Web sitenizi bugün Bing için optimize etmeye başlayın ve web sitenize daha fazla trafik çekin.