SEO

Bing'in SMX West'te sergilenen arama bütünsel görünümü

SMX West'in ikinci günü Bing ekibi tarafından Microsoft'tan bir açılış konuşması ile başladı. Konuşmacılar Christi Olson ve Junaid Ahmed, Bing’in aramanın nasıl çalışması gerektiğine, kendilerine genel yaklaşımlarına ve Google’ın sahip olmadığı arama motorlarında sahip oldukları özelliklere odaklandı. Bing ekibi bunun bir kısmını daha önce tartıştı (burada SMX Doğu özetinde özetimi okudum) ancak tartışılan birkaç yeni proje vardı.

Bing'in organik sonuçlarını iyileştirmek için genel çabaları aramak için bütüncül yaklaşımı ve reklamlar için hedefleri olabildiğince yardımcı olmak. Bunu yapmak için, Bing 2018’de 75 önemli değişiklik yaptı.

Bing Ads’te, yatırım için iki büyük alan Bing Ads Komut Dosyalarının tanıtılması ve Google İçe aktarma yeteneklerinde iyileştirmeler oldu. ve Microsoft Kitle Reklamları programı ile akıllı izleyici pazarlamasına yönelik. Bu, pazardaki kitleler, LinkedIn profili hedeflemesi ve bir reklam grubundaki birden fazla dil hedefini ele alma yeteneği gibi özellikleri içerir.

 Bing reklam grafiği

Ayrıca, Microsoft Kitle Ağı Yahoo ağındaki yerel reklamcılık da dahil olmak üzere tüm özelliklerine erişmek için Verizon ile yaptıkları son anlaşma. Bu aynı zamanda, Bing Ads’in Huolington Post’a AOL.com’a erişmesini sağlar ve onlara güçlü bir mobil pazar payı sunar. Microsoft, 31 Mart tarihine kadar Verizon Media ağıyla entegrasyonunu tamamlamayı planlıyor.

AI ve yaklaşık 5 milyar varlık olan Bing Bilgi Grafiği ölçeği, her bir cümleyi daha iyi bir anlam anlayışı oluşturmayı hedefliyor. Kullanıcının yalnızca iki veya üç kelimelik bir cümleye dayanarak ne istediğini ayırt etmeye çalışmak bir görevdir, aramanın en zorlu yönlerinden biridir. ağ. Ayrıca, Microsoft Office dokümanlarında, elektronik tablolarında, Powerpoint dosyalarında ve Sharepoint sitelerinde, web arama ile sorunsuz bir deneyime sahip bilgiler içeren dahili iş ağlarında da arama yapabilir.

SMX'te daha fazla zaman harcadığı için sunmaya yeni başlayan Junaid. makine öğrenimi konferansları, Bing'in hedeflerinin SEO hedefleriyle nasıl aynı hizada olduğunu açıkladı.

Bing'in QnA özelliği, çok perspektifli cevaplar sunmak için arama ayrıntılandırmalarını ele alıyor. Haber şeffaflığını artırmak için Güven Projesi ile ortaklık yaptılar. Bu, henüz pek çoğu kullanmayan, ancak onu tanıtan yeni bir şema türü içerir. Bing çok perspektifli yanıtlar verebilir ve bunu sadece normal arama sonuçları ile yapmakla kalmaz, aynı zamanda haber sonuçlarına da uzatır.

Gerçek zamanlı endeksleme Bing'de de büyük bir zorluktur. Bir blog yazısı tarafından takip edilen bir sunum, birisinin arama yapmak istediği zaman sonuçlarda olması gerektiği anlamına geldiğinde. Örneğin, Oscar kazananı yanlış olduğunda, bu bilgiyi ŞİMDİ almak isteyeceğinizi açıkladı.

Bing, görsel (görsel) aramada yaptıklarını da genişletiyor. Bir örnek, Bing mobil uygulamasına bir kameranın doğrudan bir giriş olarak kullanılmasıdır. Paris'te olduğunuzu ve akşam yemeğine yürüdüğünüzü, güzel bir yemek yediğinizi ve şimdi geri döndüğünüzü hayal edin. Yaklaşmakta olduğunuz köprünün fotoğrafını çekebilmeli ve yemeğe giderken kullandığınızı hemen öğrenebilmelisiniz. Başka bir resim özelliği, web’deki kaç sayfanın belirli bir resim içerdiğini size bildirir.

Bing, fazla tarama konularını ele alıyor ve tarama hacimlerinin zaman içinde nasıl azaldığını anlatıyor.

10.000’e kadar URL gönderme yeteneği ile Bing’e günde (bu duyuru hakkında daha fazla bilgi için bkz.) tarama ihtiyacı ortadan kalkar, böylece bir sitenin web yöneticisi Bing’e bir şey değiştiğinde haber verebilir.

Bunu kolaylaştırmak için, Bing doğrudan büyük şirketlerle etkileşime girer (ör. , Amazon). Bunu arama motorlarının çalışma şeklindeki büyük bir değişim olarak görüyorlar. Bu amaçla, 10.000'in mevcut sınırı sadece bir sayıdır ve bu zamanla artabilir.


Bu makalede dile getirilen görüşler, misafir yazarın görüşlerini ifade eder ve mutlaka Arama Motoru Arazisi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


Yazar Hakkında

Eric Enge, tam hizmet veren ve ödüllü bir dijital ajans olan Perficient Digital'in Genel Müdürüdür. Daha önce Eric, Temmuz 2018'de Perficient tarafından satın alınan ödüllü bir dijital pazarlama ajansı olan Stone Temple'ın kurucusu ve CEO'su idi. 900'den fazla sayfalık bir kitap olan The Art of SEO'un ortak yazarıdır. “İncil'in İncil'i” olarak sektöre Enge 2016 yılında Enge, Arama Motoru Arazi Yılın Arama Pazarlamacı Landy Ödülü ve ABD Arama Ödülleri Yılın Arama Personeli ödülünü kazandı. Büyük endüstri konferanslarında üretken bir yazar, araştırmacı, öğretmen ve aranan bir açılış konuşmacısı ve panelistidir.